Споделена история от Тинейджърски

Цигари
Здравейте. На 17 съм почти и наскоро започнах от време на време като се събера с приятели да пуша 1-2 цигари. За месеца може би пуша 4-5. И то ако може да се нарече пушене, дори не гълтам дима. Въпросът ми е вредно ли е въпреки че пуша много рядко все пак 4-5 цигари за месец докато някои 1 кутия на ден и както казах не гълтам дима. Пуша възможно най-леките цигари: Davidoff One Slims тъй като съдържат НИКОТИН:0. 1МГ.
КАТРАНИ:1МГ.
ВЪГЛЕРОДЕН ОКИС:1МГ.. Докато повечето от 6 мг катран и нагоре.
Мерси предварително!

Коментари

1.   Да, вредно е дори да пушиш толкова малко, защото не само рак на белите дробове е проблемът, а най-вече и най-бързо се развиват рак на устната кухина и рак на гърлото, които точно при мъжте много често са следствието и при негълтане си застрашен. Още се подценява вредността на самия никотин. Ти дори да не гълташ през устната лигавица усвояваш известно количество. Не само води до зависимост, но и много рязко и бързо свива кръвоносните съдове - инфаркт откъсване на тромби е възможно дори при млади и здрави хора.
Застрашени са и пасивните пушачи дори - само 3 г. след забраната на пушенето на закрити обществени места в Германия се наблюдава с 15% по-малко инфаркти, а в САЩ са паднали дори с 30%, защото там вече по-дълготрайни са измерванията, докато данни за раковете няма, защото такова заболяване има нужда от десетилетия.
Ти пушиш само за белята.
Това е навик от 20 век., не се занимавай - ще си развалиш зъбите и миришеш на леш... няма смисъл просто, а и ставаш по-интесен. Аз идвам от поколение, при което всеки пушише, но устоях на поканите на приятелите си и накрая сама въведох тренд в гимназията и в моя клас започнаха да се състезават кой ще се откаже и няма да пуши повече - от 28 пушача в началото накрая бяха към 4 души. Срещнахме се на среща на класа след 10 г. и имаше само двама-трима пушачи учителите. Умира този навик, не започвай - скъпо е и е глупаво

2.   То така се започва. Аз съм на 21 и за първи път почнах да пуша в училище, но многото муфтаджии ме отказаха. Когато бях на 18 пушех няколко месеца от келешлък предимно в работата. Бях на 20 като сънувах, че пуша и адски много ми се допуши и така започна всичко на ново. С една кутия карах 2 дена, докато не се разболях и ми се повдигаше от тях.. е спрях ги. Лятото пак започнах, защото отново ми се допуши и естествено пак ги спрях от финансова гледна точка.. бях си взел електроуред на изплащане и ми се виждаше по-изгодно да давам пари за него, а не за цигари. Въпреки това през месец-два си купувам, но с причина. Последния път си купих цигари, защото претърпях един лек инцидент и ми беше адски нервно, че колата ми пострада и явно си въобразявам, че ме успокояват. Някои хора ми казват, че не е хубаво да се спират и почват през два-три месеца, защото никотиновия глад става все по-голям. Или почваш или спираш!