Споделена история от Тинейджърски

Камера или огледало
Определено тази тема е нетипична но за мен е доста важна и много моля модераторите да я публикуват.

Не съм красавец, но не съм и грозен. Винаги като съм се гледал в огледалото съм изглеждал сравнително добре. Преди няколко години обаче попаднах на нещо което е просто като се замисля но не съм го знаел(или поне не съм се замислял) че огледалото показва обратния образ и лицето ми всъщност е огледален образ. Пробвах да се снимам за да видя как действително изглеждам и не ми харесва. Едно на ръка е че образа е обратен това променя нещата но не чак толкова, това което не ми харесва е колко подут, подпухнал и доста странен изглеждам на снимките и клиповете които правих. Камерата ми е хубава, със galaxy s4 е снимано. Когато се погледна в огледалото излеждам по добре.

Въпроса ми е следния. Това в огледалото ли е по вярно, или на камерата. На камерата самите ми движения изглеждат различни. Чувствам се доста странно и леко депресиран, това което съм си мислил че съм е доста по различно. Или поне така си мисля. Нали имаше нещо че камерата добавя килограми? Кажете всичко което мислите по темата. Момче съм. Не че има значение, ама все пак.

Извинявам се за грешки, пиша от телефона.

Коментари

1.   Като цял живот си гледал само обратния си образ, си свикнал да се възприемаш така и реалността ти изглежда странна, непозната, грозна... Но пък за останалите хора е обратното - те биха те харесали повече на снимка, отколкото в огледалото.

2.   Ами и за мен понякога е странно, но това, което най-не понасям е гласът си на запис от видео или аудио - сякаш не съм аз. Тоест - като говоря се чувам по един начин, а като слушам запис на себе си е отврат. Няма как - просто има разлика в начина на възприемане. Мисля, че не бива да обръщаш толкова внимание на това, а повече на положителните си страни, пък и щом другите те харевсват - значи всичко е ОК :)

3.   Всичко е в ума ти и просто си свикналс огледалния си образ. Ако започнеш само да си гледаш снимките и клиповете и след време се погледнеш в огледалото резултата ще е същия - няма да харесаш това, което виждаш.

Пробвай да си направиш една огледална снимка, на която най-вероятно ще се харесаш и я покажи на близък приятел и го попитай какво мисли. Ще каже, че изглеждаш странно за него.

4.   Има си хас огледалото да не показва огледален образ! :)
По-скоро помисли за умствения си багаж...