Споделена история от Тинейджърски

Профил във Фейсбук
Здравейте. На 15 години съм, момче и никога досега не съм имал активен профил във Фейсбук. Обаче наскоро реших, че няма да ме заболи ако си направя един, но имам някои притеснения от типа да не ми се смее някой, че ще си го направя чак сега, толкова късно. По-добре сега отколкото никога, нали? Преди не съм изпитвал нуждата да имам такъв профил тъй като смятах, че няма да ме направи по-социален. Другата причина е, че почти всички в обкръжението ми имат, а това ме кара да си направя и аз, защото в този случай съм конформист. Вие какво смятате?

Коментари

1.   Да не ти пука кво мислят другите. Мен изобщо не ме интересува кво мислят другите за профила ми. Бъди себе си!!!

2.   Че направи си, какво лошо? Но гледай да не висиш нон стоп вътре, че наистина е бая пристрастяващо. :D Аз кеся там по 8, 9 часа на ден...

3.   Аз си го направих преди около 4 месеца. Момче на 16 съм. Никой нищо не ми каза, Още повече, че видях и други момчета и момичета, които си бяха направили профили през 2014 (не знам точно кой месец, но няма значение). Така че няма проблем. А и не виждам защо да има.

4.   Направи си профил не е късно.

5.   Няма смисъл от фейсбук. Аз самата съм на 15, махнах си го преди година и се чувствам повече от добре. Фейсбук е губене на време, кифленски снимки, копирани статуси, нереални красавици и т. н. Сам прецени.

6.   Фейсбука е като царевичните пръчици-лапаш нещо, а гълташ нищо.
Или пък очи пълни ръце празни.
Фейса е една велика, глобална заблуда.

7.   Да ти имам проблемите, авторе.

Аз фейсбук си направих чак като влязох в университета и то защото имаше създадена група, в която се пишеха важни неща, прикачваха се анкети, лекции и т. н.

Сега съм на 22 и до ден днешен не намирам реална полза от фейсбук. Профилите на хората са пълни с "приятели", с които така или иначе дори един ред не си пишат. Гледат снимки, статуси, тагове, кой къде ходил се тагнал, да виждат хората видиш ли къде са и какво правят в момента. В същото време се оплакват че нямат лично пространство или пък казват че хората постоянно им се тикат в живота и не гледат своя. Хората са забравили какво е социален контакт и не може да седнеш на едно заведение без да има някой който да си човърка из телефона, ако не и всички, забили глави във фейсбук и гледайки с празни погледи какво "ново" е качено, като дори за съжаление не гледат нещо градивно от което да научат, а просто като зомбита които са пристрастени, вършат едно и също механично всеки ден по безброй пъти. Аз лично съм против facebook, защото това не е социална мрежа, това е анти-социална програма която разделя хората от общуване очи в очи, жестове и мимики.

Аз лично предпочитам телефонния разговор като средство за комуникация. Поне се чува гласа на човека от среща и така се разбираме къде да се видим, като дори ми се е случвало като излезем с приятели или някой от групата, или аз или който и да е да прави забележка че е неуважително когато някой е надвесил поглед в телефона и си седи с него. Така се губи смисъла на излизането дори и какъв е смисъла човека телом да е с мен на вън като не може да си кажеш нищо, защото е надвесил поглед в телефона. Фейсбук няма да избяга, нито ще публикува нещо жизнено важно за съществуването ти.

Точно обратното, би те превърнало в зомби в каквото е превърнало много хора.

8.   Не ставай като другите. Просто защото те имат профил във Фейсбук, не означава, че ти също трябва да имаш! Не го прави, просто защото е "модерно"!

Фейсбук се равнява на наркотик. Някои хора буквално живеят живота си във Фейсбук, други живеят само заради лайковете. Всичко там е фалш. Пълно е с нарцисисти в този сайт. Ще си намериш 1000 "приятеля", които дори няма да познаваш.

9.   №5, не "няма смисъл от фейсбук", а "много жалко за хората, които намират нещо във фейсбук", защото те са като помиярите, които винаги намират по "нещичко" за ядене във всяка кофа за боклук.

10.   От Автора:

Никога не съм имал проблем със запознанствата в реалния свят, но се чуствам някакси странно да не знам какво правят другите по цял ден във Фейсбук. Пък и №7, все пак трябва някога да си го направя, защото може би бъдещата ми работа ще го изисква от мен, както казваш ти, ще се качва важна информация в някоя обща група/страница.

Не знам, ще го обмислям още въпреки че не е кой знае какво решение в живота :).