Споделена история от Тинейджърски

Момче, искащо приятелски съвет
Здравейте читатели.. От време на време чета истории и виждам, че се дават добри съвети.. Пише ви едно 14 годишно момче.. Наскоро влязох в нова гимназия.. Знаете как е нов клас, нови хора.. Отначало ми беше трудно да се приспособя, но си намерих приятели.. Сприятелих се с едно момиче.. Отначало всичко си вървеше нормално, тя ми споделяше за момчетата, които харесваше, говорехме си, смеехме се.. Постепенно започнах да я харесвам.. Сънувах я няколко пъти.. Накрая осъзнах, че съм влюбен.. Естествено тя разбра и ми каза, че за нея съм като брат и просто нямало смисъл да я чакам.. Минаха вече 2 месеца, а аз все още я харесвам.. Мисля за нея, ревнувам много, ако видя, че си е писала с друго момче.. Всеки ден си пишем, а не съм направил един намек за излизане.. Наистина съм в гадно положение и ми е нужна помощта ви..

Модератор - публикуваме историята по изключение. Моля без двоеточия, такъв препинателен знак в българския език не се употребява! Моля преди да пишете, вижте другите истории със същата тема и прочетете коментарите под тях.

Коментари

1.   Friendzoned. Типична случка. Прекалено добри прители сте. Когато харесваш едно момиче (ти разбира се не си знаел в началото), е важно като се сближиш с него да внимаваш. Трябва да сте близки, но не прекалено. Трябва още от началото да е леко ясно, че имаш нещо повече в предвид от приятел. Ако момичето те харесва ще върви и тя с тоя план и ще се получи.

За твоя случай бих ти казал да се откажеш, няма да стане нищо. Само ти го е казало момичето. Ще е досадно да продължаваш. По скоро се загледай в другите момичера пък чувствата ти ще отминат. Млад си.

П.С. И сериозно, кви са тия двуеточия?!?

2.   Няма какво да направиш щом ти е казала директно, че не те харесва. С две думи friendzone-нат си. Гадно е, но нямаш избор. Нищо не можеш да направиш освен да чакаш. Гледай от положителната страна- казал си и и няма да се чудиш дали те харесва като мен например. Естествено, ако си постоянно с нея ще е доста по-трудно да я разлюбиш. Ако спреш да контактуваш с нея, мисля, че ще ти е по-лесно, но може и да искаш да сте приятели поне, сам си преценявай

3.   От автора. Благодаря и на двамата. Просто проблема ми е , че излизам само с момчета и това ми пречи да имам някакви контакти с момичета.Двуеточията ли ? Навик , съжелявам..

5.   Ще имаш време и за момичета. Приятелката не я мисли, не се и надявай, пък може след време и да се осъзнае.