Споделена история от Тинейджърски

Как да накарам татко ми да се съгласи да ме пусне в Египет?
Здравейте.
Пише Ви едно момче на 13 години. Миналата година (2014) през лятото аз се запоснах с едно момче в една игра от Египет (Hurghada). Писахме си много време (не непрекъснато) и то за много неща - и за реалния живот не само за играта :). От време на време той ходи в армията там - само за седмица или месец. Ходи, връща се и така.

Поговорих с майка си за него (тя ми обясни защо не иска да си пиша с него - заради войната в Сирия май беше), но по късно тя пак ми позволи. И пак си писахме. Преди да дойде Коледната ваканция, тя ми предложи да му отидем на гости за междусрочната - аз много се зарадвах като го каза. Обаче баща ми възразява да отида с майка ми там (не познава момчето добре).

Въпросът ми към Вас сега е как да накарам баща ми да ме пусне в Египет при момчето с майка ми, поне през лятото?

Моля Ви не давайте коментари, ако са лоши. Момчето е на 22 и е много свестно, вярва ми и аз му вярвам, дори ми даде героя си в тази игра, която играем.

CerberusKing

Коментари

1.   Ходя често в Египет, в Кайро. Хубаво е за забележителности и тем подобни, но не е достатачно сигурно, за да отидете само с майка ти, а трябва и баща ти да е с вас. Там жената няма особена стойност. В Кайро е много мизерно, нямат туризъм и много хора нямат поминък - не един е бил ограбен, но не само това, а почват да ви преследват по улиците за разни неща
Отидете с баща ти, вземете си кола под наем и обиколете. Явно момчето и семейството му не са някакви религиозни фанатици. Армията е много позитивен фактор, навсякъде има войници с автомати, които все пак въвеждат ред и сигурност.
В момента е спокойно. Евтино е.
Отидете..., но само с баща ти!
Аз като сама жена не бих стъпила там, а с детето си съвсем.

2.   Незнанието относно нещо или наивността може да ти струва много скъпо. При мюсюлманите има силно изявен скрит хомосексуализъм, като компенсация за силното ограничение за свободно общуване с жени. Има вероятност, имайки предвид възрастта ти и цвета на кожата ти, много да ти се радват по приятелски...!!!

3.   Родителите ти са прекалено демократични. Съветвам те да не се занимаваш с него. Ти си още дете, има време за любов. Лошото е, че в неговата страна не мислят така за 13-годишните. Залягай над уроците и отложи първите любовни трепети за след 2-3 години. Личи си от писането ти, че си умно момиче.

палачинка :)

4.   По принцип Египет е невероятна държава, но наистина напоследък е доста опасно да се ходи там, така че баща ти е прав. И не, не става дума за конкретното момче, той може и да е много готин, говоря за цялостното положение. Така, че за да не си докарате някой проблем с майка ти, по-добре отложете пътуването за по-спокойни дни. И аз много искам да ида в Египет да видя пирамидите и всичко останало, но просто не е сега моментът. Надявам се след някой друга година нещата да се оправят и Египет пак да си стане рай за туристите.

5.   Номер 1, аз съм "сама жена" и бях там на конференция и съвсем сама си разглеждах забележителности в Кайро! Нямах никакъв проблем! Освен досадните продавачи, но те налитат да продават на всеки (особено по-бял).

А не плаши момчето, че без мъж не можело (а и той е момче! ).

Ж41

6.   Номер 1, "Ходя често в Египет, в Кайро.
Аз като сама жена не бих стъпила там, .... "

Последно!?

7.   На мястото на баща ти и аз не бих се съгласил и пуснал. Та ти си на 13, т. е хем си дете, хем би могла да бъдеш обект на желание от страна на мъжете. За страни като Египет е вече нещо като национален спорт да завъртат главите на момичета и жени от Европа с цел да ги измъкнат от страните им. Моят съвет е - поспри малко игрите и чатовете с "арабските принцове" и се опитай да излизаш повече с връстниците ти и да живееш в реалността.

8.   н 6 - ами просто не ходя сама, бе Джанъм и не се движа сама там - много са досадни самите мъже, а и има големи различия между богати и бедни, има и гета и не рискувам. Преди може би се е търпяло, защото е имало много туристи, но сега извън хотелите и туристическите местности няма.
В момента може да е спокойно, но аз съм била и по време на Протестите, и по време на ислямистите и съм се научила да съм предпазлива. 1

9.   Само аз ли забелязах, че горе пише "момче" а вие казвате: не е време за любов и говорите на момчето в женски род? !

11.   Да, номер 9 е прав/а. И аз първо се заблудих, че е момиче, но явно не е. :D

13.   От автора:
Благодаря за коментарите на всички, но: аз го харесвам само като приятел, и съм МОМЧЕ, А НЕ МОМИЧЕ.Вярвам му много. Това за уроците -оценките ми са 6,5 и рядко 4, тоест нямам проблеми с успеха. Благодаря за информация та на всички, които са ходили и знаят за Египет.

И още нещо. Аз живея в реалния свят и затова искам да се срещнa с него на живо - според мен компютърна връзка не е никаква връзка, така че...

CerberusKing

14.   От автора:
Благодаря за коментарите на всички, но: аз го харесвам само като приятел, и съм МОМЧЕ, А НЕ МОМИЧЕ. Вярвам му много. Това за уроците -оценките ми са 6, 5 и рядко 4, тоест нямам проблеми с успеха. Благодаря за информация та на всички, които са ходили и знаят за Египет.

И още нещо. Аз живея в реалния свят и затова искам да се срещнa с него на живо - според мен компютърна връзка не е никаква връзка, така че...

CerberusKing

15.   Стой далеч момче, не съм ходил в Египет, но сега в тях страни със ISIS, Сирия и разбира се, че имат жените(т. е майка ти) за вещ, ще си навлечеш голяма беля.

Тоя на 22 години може да е всякъв, зарибил те и ще се ПАТИШ. Стой си тук, в пъти по-сигурно е.

16.   Има един регион, който се казва Завиет Ел Ариан. Изглежда много интересно, но да знаеш, че може и да не те пуснат защото след 1960 се използва като военна зона.
https://en.wikipedia.org/wiki/Zawyet_El_Aryan

17.   До номер 3-Автора е момче

18.   Защо момчето с майка му не дойде , тук при вас на гости? Баща ти е прав.

19.   Как малките вярвате на всякакви в нета? Твоите родители трябва са те научат що е то общуване по интернет и какви рискове крие. Този може да се окаже чичо педофил, или този младеж да работи за такъв. Как вярвате на хора ей така?

20.   Щом вашите не разрешават приемаш нещатата такива каквито са и точка докато живееш под покрива им и те те издържат ще. се съобразяваш с тях! Още си малък и не знаеш какви рискове крие общуването с непознати онлайн онзи въобще може да не този за когото ти се представя. Ами ако се окаже някой педофил или сводник и се окаже, че въобще не е на 22 а на много повече години. Преди 9 г. благодарение на разследване на БТВ хванаха педофил, който подмамваше невръстни момичета в Интернет лъжеше ги, че е на 40 а се оказа на 60 г. и на всичкото отгоре имаше внучка на същата възраст. Нека ти припомня и случая на Никол Йончева от Бургас, която остана завинаги на 11 г. Едно малко момиче дете на разведени родители прекарващо много време в социалните мрежи и обшуващо с по - големи момчета от нея. Среща се с един от тях и после я намират убита на другия край на града. Родителите ти ти мислят доброто и ме искат да ти се случи същото като на детето, което дадох пример по - нагоре. Като са ти казали не значи не няма да се срещаш с този човек даже още сега спри да общуваш с него и играй повече с деца на твоята възраст. Ж27