Споделена история от Тинейджърски

Сама до Испания на 15 г.
Здравейте!
На 15 съм, след няколко месеца правя 16. От лятото си имам приятел, на 20 е и от тази година учи в Испания. Запознахме се, когато още беше в България, тръгнахме, но след 2 месеца той трябваше да замине. Беше доста трудничко, виждахме се често по празниците, защото си беше тук, но после замина отново.. Сега ще се връща чак лятото и то за доста кратко... Липсва ми адски много и искам да го видя по-скоро, затова от няколко дни си мисля за идеята да отида при него за няколко дни април месец примерно, но ми се струва почти невъзможно... Първо, наште не знаят за него, не съм им казвала, защото имаме 5 години разлика, пък и не живее в България и ще реагират тъпо... Затова идеята да отида при него ми се струва почти невъзможна, най-вече от гледна точка на "навиването" от наште, което няма да е лесно... Подпис от двамата родители ли трябва, за да пътувам сама? Не съм наясно с нещата.. Не знам защо точно пиша тук, но ще ви помоля да ми дадете някакви идеи за това как да осъществя този "план", защото само за това мисля.

Коментари

1.   Щом си над 14 трябва съгласието само на единия родител, обаче ти замислили ли се, че ти трябват пари за самолетен билет? Че това момче най-вероятно живее в общежитие и може да няма място за теб? Изобщо идеята хич не е лесно осъществима. А и честно и аз да съм ти майка и аз няма да се съглася да хукнеш сама на 15 на другия край на Европа без ясна идея къде ще спиш и при човек, който познаваш само от 2 месеца. Съжалявам! За това, най-добре изчакай лятото, твоят човек със сигурност ще се прибере за ваканцията и тогава ще се видите.

2.   Този " плaн " може дa осъществи единствено и сaмо със съглaсието и подписите нa двaмaтa родители в изготвено пълномощно, зaверено при нотaриус.... слaвa Богу!
Първaтa ми реaкция беше " кaкво ви стaвa нa днешните децa ", но истинaтa е - кaкво им стaвa нa днешните родители? !
Зa елементaрното, ЗAДЪЛЖИТЕЛНО възпитaние щом сте се нaели децa дa рaждaте, пaри не сa необходими!
Родител съм и зa пръв път се присъединявaм към въпросa нa някой в този сaйт - Зaщо снaсяте децa? ! Товa е снaсяне нa " хaрaбиятa ", без ни нaй- дaлечен родителски контрол и нaсокa!
Ядосaх се!

3.   Не мисля ,че идеята ти е добра-стой си мирно тук и бъди търпелива до лятото....Аз на място на родителите ти не бих те пуснала да ходиш да се срещаш с момче на другия край на Европа.Как пък не!...Има скайп,ее не е същото,ама това е.
И щом си под 18г.ще трябва писмено разрешение на двамата родители,заверено при нотариус.Иначе няма да те пусне граничната полиция на летището.

4.   Майка ми живее от 2 години в друга държава и аз пътувам сама. Трябва ти паспорт и декларация от вашите, че са съгласни, както и копие което ще ти искат на граничния контрол. Не е сложно, но трябва да поговориш с вашите( на 13 съм)