Споделена история от Тинейджърски

НЕ мога да реша какво искам да уча!
Здравейте!
Аз съм на 17 години..на пръв поглед имам много време докато стигна до университет,но искам да се ориентирам по някакъв начин да знам на кои предмети да наблягам повече освен и за диплома.Всъщност аз имам няколко специалности на ум,но при тях трябва математика,а с нея съм изключително скарана...Чудя се за УНСС-финанси,банково дело или бизнес администрация... но ето,че не съм сигурна как ще успея ... :) моля за мнения по въпроса :) Благодаря! :)

Коментари

51-70 от 70

55.   към 51-информатика

56.   Здравейте, аз съм 9 клас, но все пак искам да разпитам. Какво представлява икономиката? Само математика ли се учи? Ако стана мениджър на фирма какво ще правя? И в кои университети има икономика?

57.   Здравейте, някой знае ли университет в София, където да е лесно :D

58.   Здравейте аз също съм 11 клас и нз още какво да уча. Мисля че историята ми е интересна най-много от всички предмети, българския език и литературата и те ми вървят. Казвам че искам да кандидатствам с тях, но в училище всички ми казват че не сам добре, че това било адски много учене не се знае дали ще взема матурата по история, и било много години учене. Дори госпожата по история го казва, а и нямаме достатъчно часове история и български, най-много имаме география, анг. ез и информатика. Всички от моя клас ще държат матури по бг и география. Какво да правя, помогнете моля Ви Благодаря!

59.   стягай се
математиката не трябва да я разбираш а да научиш всички правила и да знаеш да ги прилагаш ТОВА Е!!
а ако искаш да я разбираш
тогава на 75 г я я разбрала я не
залягай над всичко по равно
не знаеш кога какво ще ти потрябва!!!
NightWish*

60.   Здравейте. Аз съм 12 клас. Ще карам матура по география, но не знам къде да уча. Ровя се навсякъде и нищо не намирам. Почти на всякъде искат и математика, а аз изобщо не я разбирам, ама изобщо! Много съм объркан. Моля Ви, помогнете ми!

61.   Молявии, много нека някой ми обърне внимание по моя въпрос.. аз съм в 7 клас и страшно много ми върви географията! Математиката също но не чак толкова! Чудя се сега къде да уча, в коя гимназия в пловдив.. подочух, че в Климент Охридски имало профил след 8 клас : География , Физика, Химия и Биология, но не съм сигорна.. много ви моля за помощ :) Благодаря предварително :)

62.   Първо моя съвет не отивайте в УНСС- НЕ СИ СТРУВА!!! (изключение правя сама с тези, които искат наистина да учат икономика, но пак не си струва да учиш в УННС. ) По- добре ходете да учите в чужбина, а не си губете времето да учите в "Българските харвадски университети"-просто не си струват парите и времето да се учи в България.

64.   аз имам същият проблем изкам някоя професия която не трябва да се работи много имам предвид работата да е по лека но не мога да реша заштото освен тов изкам професията която ще избера да е добре заплатена. Моля даите ми съвет.

Благодаря предварително!!!

65.   Много се замисли като изучиш това на което си се спряла дали ще работиш по специалността или ще бъдеш продавачка :] Няма никакъв смисъл от почечете неща който уча младите една красавица изучи психология и сега какво продавачка и заплатите не им дават като хората.. гледай по реално на нещата!!

67.   До всички кандидат студенти и гимназисти. Аз съм старши преподавател по математика и физика. От 34г. преподавам. Ако сте решени да учите математика или физика, ще ви кажа едно. Математиката изобщо не е сложна наука. В нея има закономерности и формоли които са много лесни и разбираеми. Особено в 3 и 4 курс. Аз лично съм завършила физическия факултет на СУ със специалност физика и математика, така че знам, че математиката не никак трудна. Въпреки, че физиката е по трудна от математиката. Както искате, така ме разбирайте. А за тези които искат да продължат магистърска степен, ще им бъде малко по трудно. УСПЕХ!

68.   Искам да ви попитам дали някои знае колко трудни са телекомуникативните специалности например компютърни науки, компютърни системи и технологии в университетите например като техническия и с каква матура се влиза. Сега съм 11 клас и дали ще мога да се справя в университета с нещо такова като до сега не съм наблягала на информатиката? Моля помогнете ми! :)

69.   Здравейте! Аз съм 12ти клас и аз както останалите се чудя какво да продължа, математиката ми е много интересна, но срещам спънки в дяла стереометрия. Уча системно програмиране, но не съм сигурен, че искам това да продължа, английския не ми е перфектен, малко на по ниско ниво ми е от средното, обичам техническите предмети, практиката и се нуждая от съвети къде и с какво да продължа, моля ви помогнете ми.

70.   Здравейте! Аз съм 11 клас и до скоро имах на идея да уча медицина, но химията никога не ми е вървяла, а и сякаш вече не ми е толкова на сърце и самата медицина. Започнах да разглеждам сайта на СУ и ми допаднаха специалностите: Публична администрация и Политология. Дали ще може някой да сподели своето мнение за тях, дали имат развитие в България или не си заслужава и да търся още? Благодаря предварително :)

71.   към №67 - ако от тези 34 години бяхте отделили 3-4 месеца за българския език, щяхте по-малко да се излагате с правописа

73.   Здравей! Тази година ще бъда 8 клас и съм приета в икономиката със застрахователно и осигурително дело. На мен също не ми върви математиката. Имам 4 за годината, но това не ми попречи да отида в тази гимназия. Искам да ти кажа, че не трябва да се отказваш от мечтата ако искаш да учиш икономика. Не трябва да спираш само заради една математика.
Желая ти успех и дано да избереш правилния избор в живота си!

74.   Здравейте, аз сега съм в 10 клас и нямам никаква представа с какво да продължавам, искам да работя в офис, да имате предложения за специалности математиката му върви горе долу.

75.   Не мога да разбера защо всички мислят че Банковото дело и Финансите имат общо с математиката!!!? Това не е математика, а съвсем друго нещо и аз съм, , скарана" с математиката, но уча Банково дело и Финанси и се справям! Няма да съжеляваш ако запишеш това

76.   №74, за да работиш в офис невинаги е нужно да имаш висше образование. За секретарка (офис мениджър и служител в колцентър взимат всички, които са поне грамотни). Другите места в офиса се заемат от различни професии, които си имат име и е добре да ги желаеш точно тях, защото с работа, която не харесваш ще останеш неудовлетворена.

77.   Аз мразя да уча и ми писна от тъпата математика,добре че сега учим геометрия. Всички я мразят.

51-70 от 70