Споделена история от Тинейджърски

Как да "разлюбя" момиче
Здравейте на всички, момче на 16 год. съм. Не съм добър в писането така, че се извинявам за вероятно разхвърлените ми мисли.

В момента съм 10 клас, някъде към средата или края на октомври се влюбих в момиче от моя клас. Е за някои "влюбен" вероятно е пресилено, но според мен щом не можеш да мислиш за някого си влюбен. От 8-ми учим заедно и преди не забелязвах, че съществува, нито тя мен И преди ми се е случвало да хлътвам по някое момиче, не е нещо напълно непознато за мен, но този път е различно. С въпросното момиче имаме бих казал някакви приятелски отношения, но за нея не мисля, че съм нещо повече. Тя си има приятел, повече от година и половина са заедно и не искам да им се меся. Няколко пъти са ни се засичали погледите, почти винаги тя започва разговорите (то едни разговори де, ама... ) няколко пъти сме "осъществявали" физически контакт (просто сме си докоснали ръцете) 1 път си навря гъза :Д, ама нали съм оптимист, се вкарах в разни филми, че имам някакъв шанс.
Е вече ми писна да мисля за нея 24/7, даже и да я сънувам, ама адски ми писна. Някои от класа ми започнаха да забелязват, че я харесвам. В някои часове стоим заедно, ако спра, започна да и отказвам каквото и да било ще спра ли да я харесвам? "Далеч от очите, далеч от сърцето" някъде го бях чул това, така че може и да се получи. Ама не искам да унищожа и малкото, което имаме, а пак да я харесвам и да я зяпам по цял ден отстрани.

Коментари

1.   Кофти, че си има приятел. Ама то на вашите години... лесно могат да се променят нещата. Покажи й, че я харесваш, а пък нека тя реши. Нищо не губиш. Ако видиш, че се отдръпва след това, директно й кажи:"Не искам да си разваляме приятелството/отношенията" (не знам колко точно сте близки) и така. Поне ще си опитал, а има шанс да те харесва и тя.

2.   Не е лесно да спреш да мислиш за някого просто така изведнъж, обаче се опитай съзнателно да си спомниш за всичко, което те дразни в нея и тогава ще спреш да я идеализираш в мечтите и сънищата си. На мен поне това много ми помага след тежка раздяла. Опитвам се да мисля за човекът, който ми е разбил сърцето по най-гадния начин. Умишлено се опитвам да си спомня всичко, което ме е дразнило у него и това доста намалява болката докато накрая с радост установявам, че вече не ме боли и въпросният човек ми е съвсем безразличен.

3.   Действай бе момче ,какво чакаш не мога да разбера? Опитай се да се сближиш с нея ,покани я накъде да отидете заедно или да правите нещо заедно. Опитай се да й завъртиш главата и признай чувствата си!

4.   Как да я разлюбиш ли? Ами просто се ОЖЕНИ за нея!
Няма да минат и година-две и гле'й к'во чудо ще настане.. :)

6.   От автора:
Е как ще я каня като си има приятел. Ако и кажа, че я харесвам, а тя мен не, дори не мога да си представя колко неловко ще се чувствам. Ако скъса с приятеля си бих опитал нещо повече (не, че до сега съм опитвал кой знае какво) А единственото, което не харесвам са обувките и. Съмнявам се, че така ще се получи :Д

7.   А приятелят и от класа ли ти е? Ако не е, какво чакаш? Кво губиш пробвай се :) ти дори си сигурно повече време с нея от колкото приятеля и.