Споделена история от Тинейджърски

Поредната тъпа тема за тъпата любов
Здравейте, ще карам направо.
В училище има едно момиче от 11-ти клас, аз съм 12-ти. Тя е от друг град, засичаме се само в даскало, истината е, че още първия път, преди 2-3 години, когато я видях хлътнах по нея, но тогава имах и гадже, затова не посмях да действам. Винаги съм я харесвал, тя е точно моя тип момиче. В момента съм пред дилема, не знам какво да направя, дали да й призная, или да продължа да й се усмихвам леко и от време на време да си казваме здравей, здрасти. Събираме се на групички в двора на даскалото и не веднъж съм забелязвал, че ме зяпа, аз също понякога впирам поглед в нея и в същия момент погледите ни се засичат, тя веднага навежда глава и се прави на разсеяна.
Проблема е там, че ако беше просто поредното момиче, много лесно можех да я заговоря, да я сваля, но тя е много по-специална. Виждам себе си в нея, мистериозна, потайна, странна, неразбрана, може би, никога не можеш да разбереш какво мисли, или чувства, точно затова ме е страх да й призная, страх ме е да не ме отреже, от няколко години е така, и въпреки, че "уж" съм обичал и съм бил с други никога не съм спирал да мисля за нея. Напоследък я сънувам всяка нощ, не мога да я избия от главата си. Останаха няколко месеца да завърша, и заради това, нещо в мен напира да се разкрия, едва ли след това ще я видя пак. Не знам как да постъпя, дайте някакъв съвет. Знам, че звучи детинско, но просто наистина не знам, тя не е като всяко момиче. Ако не й призная, сигурно ще съжалявам, ако пък й призная не знам дали няма да съжалявам повече.

Коментари

1.   Разкрий и чувствата си :) Според мен после, ще съжаляваш много и мисля, че ако и разкриеш чувствата си тя няма да ги отхвърли. Мисля, че ще сте страхотна двойка нищо, че не съм ви виждала, но по описанието става ясно..... :)

2.   Привет! Виж сега, според мен е по - добре да пробваш. :) Щом казваш, че и тя те заглежда, шансът да потръгнат нещата се увеличава. Така мисля аз. :D Не знам, приятел. Поеми си дълбоко въздух и действай. Един живот живееш, а и от написаното си личи, че това момиче никак не ти е безразлично. Смятам, че ако не пробваш, след това ще ти бъде по-зле. Имаш още няколко месеца в това училище, така че и да ти откаже, което ме съмнява, поне ще знаеш, че си опитал.
Пожелавам ти успех. Бъди смел, не вярвам тя да яде хора. :D
Дано коментарът ми да ти е бил полезен.
Всичко добро! :)

3.   Не мисля, че ако ? признаея ще съжаляваш повече. Ще завършиш скоро и ако тя те отблъсне няма да я виждаш догодина по коридорите и няма да се засичате.
Така,че поне опитай защото ако не пробваш сега някой ден ще се чудиш какво е щяло да стане ако си ? признал, че я харесваш, дали щеше още да си с нея и тн. А това е много кофти чувство да си казваш ''ами ако...''

4.   Признай и, покажи и интерес!

5.   Прочетох малко от последния абзац. Бягай разкривай се докато е време щото после става по-трудно. В крайна сметка решаваш и действаш ако чакаш тя да ти каже нещо ще има да чакаш.

6.   Привет! 1. Не е детинско. 2. По същество - смятам, че тя не е безразлична. Според ме ще е добре предпазливо да се сближ с нея не веднага да тръгваш да я сваляш или да й прищнаваш. Първо се сприятелете и когато смяташ, че си готов й сподели чувствата си. :)

7.   Действай както с другите мацки и проблеми няма да имаш.. !

8.   Признай и, сега ти е времето, ако не и признаеш има вероятност дълго време след като пътищата ви се разделят да се измъчваш и да се чудиш какво е щяло да стане. В най-лошия случай и да те отхвърли голяма работа -няма да си първия, нито последния. Знам, че сега това ти се струва като голяма драма, но един ден като пораснеш ще разбереш, че тези неща не са чак толкова голяма работа и дори след време ще ти е забавно като се сещаш. Аз самата съжалявам за пропуснатите си шансове, така че действай!

9.   Ти си момчето, ти трябва да действаш...

10.   Според мен, не и признавай, а я покани на среща. Малко е стряскащо някой, който не познаваш много добре да дойде и да започне да ти признава такива неща :)
А като я поканиш да излезете, ще е ясно, че я харесваш и няма да я стреснеш. Така ще можете да се опознаете постепенно и нещата да се развият естествено.
Успех :)
Ж26

11.   Абе, глупчо, струва ли си да изпуснеш жената на живота си само заради глупавите си колебания и страхове "да не те отреже"?
Ако сте заедно, дори и разделени. можете да намерите начин да се виждате и да се съберете след време, а разделите ли се като непознати, шансовете за това вече са нула! Тогава пак ще сте разделени, само дето ти ще си "неотрязан"...

Риск печели - риск губи! Ти в случая нищо не губиш, а само можеш да спечелиш рискувайки. Дано не го осъзнаеш в последствие...

Събери всичката си решителност и мъжественост и го направи! Друг път в живота ти може и никога да не се наложи повече да използваш тези си качества, така че ги впрегни всичките сега! :)

12.   Благодаря на всички за мненията.
Опитахме, но не се получи, явно представата ни един за друг се разминаваше. Но не съжалявам, трябвало е по-рано да го направя, а не да се чудя. Сега, ако не друго поне сме приятели.