Споделена история от Тинейджърски

Братя
- Ти си глупак да четеш всички тия книги, ква тъпа музика слушаш, некви цигулки, дето дрънчат некви тъпи и тъжни мелодий. Ти сиурно няаш мноо приятели.
- Защо да нямам никакви приятели, нима като съм по – умен съм обречен на самота, нима света е изграден само от глупаци, нима че чета книги толкова много те отблъска от мен, нима се отвръщаваш от музиката, която слушам, нима като обичам да прекарвам времето си с книга в ръка, а не да дивея и да пия съм обречен на вечно нещастие.
- Не е чоек, ама виж са къф си, ти си смотаняк, кфо като четеш книги, с нищо няма да ти потрябват…
- А, какво ще ми помогне да си пилея времето в някое кафене, труда кове човека.
- Ние сме създадени да се забавляваме, ходи на кафета…
- Какво? Създадени да се забавляваме.. Та, ние сме единствения вид, който тръгна срещу природата си, ходим прави, огъваме живота в наша полза. Интелекта ни отделя от животните, него трябва да развиваме, а не мускулите си. И виж се ти какъв пропилян човешки материал си ти, по – силен си от мен, по – красив си от мен, по – умен си от мен, а си толкова найвен. Всичко, с което си надарен го захвърляш и го тъпчеш с крака, всичко което можеш да бъдеш – отхвърляш. Може да си толкова повече от мен, но аз имам едно нещо, което ме поставя толкова много пред теб. Хитър съм, когато ти виждаш, че губиш аз гледам отдалече и ти обръщам гръб, когато ти захвърляш всичкото което имаш, аз използвам малкото, което имам и го умножавам хилядократно. О, някой ден когато си на легло, биейки се в главата, мечтаейки да върнеш всичко назад, аз ще дойда и ще ти напомня. Океана е дълбок, два пъти по – дълбока е мъдростта.
- Кфи са тия празни приказки и тъпизми..
- Всичко, което е непонятно за ума ти, всичко което те кара да се замисляш ти отхвърляш с омраза, кажи ми никога ли не си замислял защо ти си такъв, а аз съм такъв, защо толкова много мразиш да раздвижиш мозъка си, как попадна в този кръв, братя сме, а сме толкова различни…
- О, боже…

Коментари

1.   Това от Яруш ли е?

2.   Ха, това е от Яруш!

3.   От книгата Яруш е...