Споделена история от Тинейджърски

Мама и тате се разведоха...
Здрасти! Пиша Ви тук, защото не знам към кой да се обърна. Ами проблема е, че мама и тате вече не са заедно. Развода не беше тежък. Ами просо и двамата искаха вече да не са заедно. Точно тази година имам матури. Класната повика мама, защото казват че съм раздразнителна, не внимавам в часове и успеха ми пада. Моля споделите, ако и Вие сте имали подобни случаи. Това нормално ли е да се случва след развод? Опитвам се да внимавам, но не става.

Моля Ви, да публикувате историята ми, защото ми е ужасно болно...
Извинете, ако има правописни грешки.

Коментари

1.   Да нормално е. Просто се стегни и спри да мислиш за тях мисли за своя си живот за това което искаш да постигнеш в него. Ако смяташ че не можеш да се справиш сама можеш да потърсиш помощ от училищния психолог или от професионален. Но не забравяй че твоя живот и как ще го прекараш е най - важното нещо и той зависи само от теб.

2.   Мдаа, до болка познато. И нашите се разведоха миналата година по същото време. И аз бях така първите няколко месеца, после отминава. Ще свикнеш, ще видиш, че е по-добре за двама души, които не се обичат вече да не са заедно и да продължават напред.

3.   Подкрепям н. 1 и не мисля, че е от развода, а по-скоро виж себе си - имаш ли режим на сън/храна/учене. Важното е да не взимаш страната на никого, да не се вживяваш - това е техният живот, ти си голяма и ще си имаш свое семейство и да си кажеш, че си имаш родители, обичаш си ги и толкоз, но ти си на първо място и твоите цели и мечти.
Успех

4.   Еми така е - тате е оправил някоя леля, мама - някой чичо и станала белята!

5.   По-добре родителите да са разделени и щастливи, отколкото заедно и постоянно да има караници и не дай се боже и по сериозни неща. Ти си тяхно дете и винаги ще те обичат, независимо че са разделени и след време може да създадат други семейства. Така че успокой и давай напред!

6.   Наще, се разведоха преди няколко години, когато бях на 12 или 13. Нищо особено, но всеки човек го разбира по свой си начин. Приеми го като нас младите, днеска сме с един човек, утре не сне, защото разделени е по - добре от колкото, заедно без доверие и т. н. Успехи!

7.   Не повече от 50% от двойките са заедно до края. Нищо кой знае какво не е станало, а и ти си голяма и ще прецениш при кого и кога да бъдеш. Съсредоточи се върху себе си и се радвай, че са живи и здрави, макар и да не са заедно. Успех!

8.   Абе, да ти кажа добре е да се стегнеш и да не мислиш за тия неща, пък и какво, та аз като съм от първи клас с разведени родители трябва ли да умирам, или да съм зле и да затъвам? Не мисли за това, няма да се върне - е, все пак зависи от случея, но.. Просто се тегни и си гледай учението и толкова. Все пак после майка ти и баща ти да са заедно или не, няма да помогнат да прогресираш спрямо образованието, ако не го правиш ти.

9.   здравей,
един съвет от мен: бъди в добри отношения и с двамата.
Много хубаво е, че са се разделили лесно. Просто са разбрали, че нещата не вървят и са се разделили като големи и нормални хора.

10.   Нормално е в началото да ти е тежко. Когато нашите се разведоха бях по-малка от теб и първоначално ми беше много зле, но след това ми мина. Е във времето се появяваха и такива моменти, в които ми се искаше да не е така, но се замислях, че щом са го решили, значи така е по-добре. А и особено когато разбрах причините, ми стана съвсем ясно защо се е случило. Просто не позволявай това да влияе на теб, не забравяй, че въпреки всичко те си остават твои родители, а и щом всичко е станало по мирен начин няма да имаш проблеми с виждането и на двамата, нито ще си свидетел на лошо отношение между двамата, което повярвай ми е много тежко и смазващо за едно дете, от личен опит ти казвам. Всичко ще си бъде същото, с тази разлика, че ще виждаш единия малко по-рядко, но с това се свиква. Не го мисли толкова, съсредоточи се върху това, което ти предстои ако е много важно за теб.

11.   Хубаво е за теб, че се случва в тази възраст. При мен се случи, когато бях на 7, преживях го ужасно тежко и до ден днешен нося последствията от това. Беше като гръм от ясно небе. Но това е до психика, характер, светоусещане и т.н. :)