Споделена история от Тинейджърски

Аз лош човек ли съм ?
Здравейте, искам да споделя нещо, което много ме мъчи и просто искам да си излея душата.

Имам 2 женски морски свинчета, които родиха 6 малки. 3 умряха а други 3 останаха, но едното от тях беше недоносено. Грижих се за него цели 2 дни, докато не стана това, за което искам да споделя.
То беше толкова привързано към мен, постоянно плачеше за мен когато не бях до него, бях му като майка.

Една вечер го оставих в легенчето, където спи, но много плачеше и го взех при мен. То заспа, както и аз. На сутринта се събудих и видях че го няма в легенчето, като се обърнах го видях смачкано.... не знам много съм зле в момента.. тъжно ми е, не беше умишлено.

Това е, ако искате да кажете нещо, кажете ще изслушам всеки ;(

Коментари

2.   Нямаш вина, не е било умишлено.

3.   Не си лош човек, за Бога, просто се е случило. Ако не си била ти и без това то е щяло да си умре. Нормално е да ти е гадно и това говори, че не си лош човек.
Една моя приятелка имаше хамстер, който изпуснала в апартамента и не можа да намери. На другия ден без да иска го настъпала... случва се.
Моят мъж е голямо момче на 50 години вече, но наскоро говорехме за домашни животни и му се насълзиха очите - имал е три морски свинчета и те не живеят много дълго.
Аз затова имах като малка котка - изкара 10 годинки и нагоре. Имам доведени деца с котка, която им е вече на 13-14 г. и си е много добре. Морските свинчета, зайчета, хамстерчета не са за хора със слаби нерви.
От друга страна пък още от сегеа си се научила да се грижиш за друг, да поемаш отговорност и да страдаш от грешките си - това един ден много ще ти помогне в живота и в гледането на своите си деца.

4.   Ама не се чувствай зле за такива неща! Как ще си лош човек! От написаното си личи точно обратното! Ти си много мила, грижовна и добра! То ти ако си лош човек....

5.   Не, разбира се.... ако беше нарочно определено щеше да си лош човек, но неволно Не :)

6.   Може и да си лош човек, но със сигурност не е заради тази случка. Просто малшанс. Аз имах хамстер навремето и почина от студ в нас... Кашляше известно време, грях го, увивах го, ама накрая почина. Случва се. Да почиват в мир.

7.   Много Благодаря за вашите мнения :)

8.   Лош човек си.

9.   Разбира се, че не си лош човек! Напротив, като чета с каква любов си се грижил за това животинче, даже мисля, че си добър човек, просто си имал лош късмет, но мисля, че друг път ще внимаваш повече. И аз така преди години си убих канарчето без да искам. Забравих го една зимна нощ в кухнята и то настина. И после уж го лекуваха нещо, ама... :(( Но това ме научи да съм по-внимателна и след това като ми подариха кученце винаги внимавах много да не я нараня или простудя и изобщо да направя нещо, което да и навреди. Така, че не се самообвинявай, просто бъди внимателен като се грижиш за другите. И никога не взимай едно толкова малко животинче при теб в леглото, защото неволно можеш да го нараниш.

10.   Разбира се, че не си лош човек. Самия факт, че си се грижела за него и, че сега имаш такива притеснения говори за това. Просто се е случило, а и може да не си го смачкала ти, може просто да се е случило нещо с него през ноща. Не мисли такива неща за себе си, заради една неволна случка.

11.   Знам, че бях аз ... беше се напишкало ... :Х
Просто съм го смачкала с гърба си :(