Споделена история от Тинейджърски

Изгубих всичките си приятели!
Историята ми може би ще бъде нещо банално за вас, но за мен е важно да получа мнения как да изляза от периода, в който съм. През последната година и половина без съзнателно да го искам завързах много нови контакти и намерих много приятели. Винаги съм имала с кой да изляза, никога през тази година не се чувствах самотна. Тази година около края на лятото започнах да излизам в определена компания от около 10 човека - 6 момичета, 4/5 момчета. Не знам защо, но след като започнах да излизам с тях загърбих всичките си други познати. В края на ноември се скарах жестоко с тях и повече така и не излязохме. Те ме забравиха. И след като вече нямах тях, осъзнах, че съм останала точно с 3ма човека, с които мога да изляза. Е казвам ви, не знам как се извъртяха нещата след това скарване, но останах сама. Така и за тези 3 месеца не намерих нови приятели. Сега излизам един път в седмицата в най-добрият случай. Отчаяна съм и не знам как да направя така, че нещата да са както преди. Моля ви, помогнете ми!

Коментари

1.   Отговорът е прост - дори и да не си виновна ти за случката между теб и старите ти приятели, дори и да са по-скоро те, дори да е станало несъзнателно събери смелост и поговори с тях, извини им се, пък те ако са добри и верни приятели ще се върнат :)

2.   Каквото си надробила това ще ядеш, но по принцип и аз имам почти същия брой приятели, може би 1-2 повече. Така че не си единствената.
Ако искаш може да ми пишеш да поговорим по тази тема или нещо такова....

3.   Аз имам точно 2 приятелки,едната виждам само лятото,другата мисля за истинска...не знам,дали е така,иначе излизам с 6-7 човека,който едва издържам понякога,но нищо не мога да кажа,пробвала съм - днес си тръгнах не можах да им изтърпя малоумните забележки.Ако кажа какво мисля,ставам философка,толкова са ограничени..Така,че бъди благодарна за тези 3-ма,предпочитам 2-ма истински,отколкото 10,който ти се правят на такива.

4.   Аз пък съм почти на 22 години и не съм имал компания от както бях на 16-17 години. Всичко е до едно време според мен. Компаниите са по принцип събор от хора които се събират безцелно за да си убият времето и да се забавляват. Тези приятели в повечето случаи са за момента, както и много други. Хората в живота идват и си отиват и това е необратим факт. Просто идва даден момент в който пътищата се прекъсват и всеки поема по своя път, като това в много от случаите е повлияно от различните интереси които имат хората, или просто си омръзвате.

Според мен на човек са му нужни шепа приятели, но приятели на които може да разчита за важни неща и на които може да споделя.

Аз се отдръпнах от хората а преди бях изключително комуникативен. Сега почти съм станал асоциален. Преди гледах все да помагам, все пренебрегвах себе си, защото правех компромиси със себе си за да не се почувства гадно другият човек. Уви човек много може да бъде нараняван от хората, особено ако не бъде оценено това което се прави за тях.

В даден момент просто започнах да мисля за себе си, спрях да се отварям за приятелства и дори развалих някои които не бяха градивни за мен а само ме ползваха. Познавам хора с "много" приятели, но колко от тези хора реално са приятели и не са хора за момента ? Съвета ми е да опитваш да се обграждаш със хора които да са градивни за теб и от които можеш да научиш нещо и не искай преди да си дала.

5.   Отстрaни погледнaто изглеждaш кaто пълен използвaч. Зaщо? Зaщото първо си билa близкa с тях, скaрaли сте се, билa си нaпълно спокойнa, че все още имa с кого дa контaктувaш и излизaш. Зa този период от време дори не си помислилa зa стaрите си другaри. И в един момент излизaниятa ти уредявaт и ти се сещaш зa стaрите си приятели!

6.   Благодаря Ви за отговорите! :)
- Авторката