Споделена история от Тинейджърски

Съседка
Здравейте, аз съм от средно голям град в югоизточна България. Живея в блок, като срещу него има друг блок. От около 15 дни в блока отсреща на 7 етаж явно са се нанесли нови хора, мисля че е са две момичета (май сестри) и едната има малко дете момиче. Дотук всичко е нормално, НО от периода в който ги забелязах започнах да виждам неща който чужд човек не трябва да вижда. Майката на детето съвсем спокойно си се преоблича вечер на светната лампа, а нямат пердета и.. всичко и се вижда. Аз дори не я познавам, а вече съм и виждала 3 пъти гърдите.. и то без сутиен (За щастие се вижда само до кръста иначе щеше да ми е още по-неодобно). Пиша тук за да ви попитам какво да правя.. неудобно ми е да кажа на нашите, пък и те какво могат да направят. Единственото което ми хрумна е да отида в отсрещния блок при това семейство и да кажа, че всичко се вижда, затова да бъдат по-внимателни.. или пък може да си сложат пердета, както и щори. Не ме разбирайте погрешно не че ми е накакъв огромен проблем, но ми е тъпо докато пуша на терасата и да гледам преобличаща се жена. Ако бяхте вие на мое място как бихте постъпили, не съм някой разгонен чичко, че да гледам непознати жени по гърди.. плюс това и съм момиче.

П. П. На 17 съм и ми се налага да стоя на терасата защото не мога да пуша в къщи.

Коментари

1.   Направо и кажи да си знае

2.   По лошото е че си момиче на 17г и те, те виждат да пушиш.
Че си на 17г а се вглеждаш в гърдите на жени и ги одумваш, като дърта клюкарка.
Че на 17 не можеш да си намериш др занимания, а гледаш разсъбличането на хора от твоя пол.
Гледай си твоя живот и остави хората да живеят както намерят за добре, те избират с пердета ли да живеят или без.

3.   Написваш една бележка, отиваш в съседния блок, и им я залепяш на вратата, но гледай да е прикрита, че съседите да не могат да я прочетат.

4.   Аз щях да ги гледам и щях да отида да им кажа да се качват на стол като се преобличат, че не се вижда както трябва.

5.   Тя си е вкъщи, от какъв зор си помисли, че можеш да и казваш какво да прави? Като не ти харесва - не гледай, или пуши на друг прозорец. Чудя се редакторите как изобщо са публикували подобна глупост.

6.   Просто я игнорирай. Ако бях на твое място, щях да гледам настрани или пък щях да я гледам!? На мен това не би ми пречило.

7.   Сакън недей, на толкова пубери и разгонени чичковци от блока ще развалиш хатъра, че ще те проклинат масово след това. Защо мислиш само за себе си и толкова ли е трудно да гледаш в някоя друга посока? От блока отсреща се виждат само силуети и то ако гледаш неподвижно в правилната зона. За нещо повече трябва да гледаш съсредоточено в една точка и най-добре с оптически средства - бинокъл или телескоп.

8.   Какъв ти е проблема бе моме? Като искаш да не ги гледаш, гледай надолу към улицата или гледай небето. Така им харесва, така живеят. Не си ли чувала, че има хора нудисти, които се чувстват най спокойно, когато са без дрехи. 17 годишна(вече жена), а се правиш на Дева Мария!? Ако бяха мъже, по добра гледка ли щяха да ти бъдат?

9.   Голяма моралистка се извъди, няма що. Ами следващия път като видиш проява на ексхибиционизъм просто си затвори с ръце очите и готово.
А пък те тия отсреща много добре знаят какво правят и че ги гледат, но това ги кефи и няма защо да спираш театъра и на другите гледащи.
Все пак е безплатен, а на човек му трябва хляб и зрелища. Първото е вече трудничко, но пък от второто си имаме в излишък.

10.   Леле явно според някой трябва да се наслаждавам на гледката или да не ми пука. Ами мили хора аз живея във "в" вход както и това семейство, което означава, че искам не искам терасата ми гледа към тяхния прозорец. Дори да отместя поглед гледам към други прозорци, добре че другите НОРМАЛНИ хора си пускат щорите. Както и да е.. не ме интересува нудисти ли кви са, тази гледка не ми е приятна.. а по-скоро гнусна. Благодаря за коментар номер 3 и аз си мислех нещо такова.
От авторката :)

11.   За Коледа можеш да им подариш перде или щори.

12.   Авторке по-лошото в случая е че пушиш, то си е за теб де, трови се.

13.   И още по-лошото е, че авторката дава лош пример на всички съседи като показва как се пуши. Аз предпочитам да имам съседка, която се съблича, отколкото съседка, която пуши. Ама къде да пуши? Ами и в къщи не става, защо се осмърдява всичко, дори и през комините нагоре по съседите. Изобщо проблема е, че пушачите са болни хора.