Споделена история от Тинейджърски

Моля за съвет
Здравейте! :) От много време чета чуждите истории в сайта, не съм си и мислила да пиша, но ето, че ми се налага. Ще гкедам да съм възможно най-кратка и да не пиша романи, помеже знам, че е малко досадно:)
Тази година се шреместих в друг град, поради семйни причини, 7 клас съм, така, че ми предстои кандидатстване. Та аз и майка ми сме тук, а баща ми в града, в който живяхме преди. На мен тук наистина ми е много зле, мне се адаптирам към средата, а като че ли и не искам, просто, когато съм тук това ми действа депресиращо и се чувствам отчаяна. Много искам да се върна в стария ми град и баща ми ме подкрепя за това, но майка ми ме предупреди, че си остава в този град, няма да се мести отново по каквито и да е обстоятелства... Много ми е неприятно, защото скоро ми предстои кандидатстване и ако ме приемат в училище в стария ми град, това означава да живея без майка си, а от това много ме боли само като си го помисля... Но в противен случай оставам тук и наистина ще полудея... Та така... Моля за някакъв съвет, защото наистина се чувствам в безисходица.
Е май стана роман, но както и да е. Благодаря много предварително и се надявам редакторите да пуснат историята ми, защото имам нужда.

Коментари

1.   Виж, следвaй чувствaтa си, щом в стaрият си грaд се чувствaш по- добре и при положение, че бaщa ти те подкрепя, върви при него. С мaйкa си ще се виждaш уикендите и вaкaнциите. Понякогa се нaлaгa дa орaвим избори, не винaги можем дa имaме всичко, но ти тaкa или инaче не губиш мaйкa си, просто ще живеете в рaзлични грaдове и ще се виждaте, когaто може, a ще се чувaте винaги, когaто поискaте. Освен товa, все пaк ще си с бaщa си, не с чужди хорa, предполaгaм и приятели имaш тaм достa, щом си те влече стaрият грaд. Единственaтa рaзликa ще е, че нямa дa си всякa вечер с мaйкa си. A инaче ще се чувствaш все по- зле, aко остaнеш нa новото място, ще ти липсвaт приятелите, познaтото и т. н. ще се зaтвориш може би несъзнaтелно, тaкa пък още повече ще ти липсвa и нaкрaя вероятно пaк ще отидеш тaм, но след кaто вече си зaпочнaлa дa изпитвaш и неприязън.
Мисля, ме решението не е толковa трудно. Когaто сме съвсем мaлки и без избор, щем не щем следвaме родителят, зaщото нямaме избор, но ти си достaтъчно голямa, a и имaш избор. Мaйкa ти е нaпрaвилa своя, ти не си длъжнa дa се примириш с нейният, нaпрaви своя.
Успех!

2.   От авторката:Благодаря! Помогнахте ми много. Май просто ми трябваше малко кураж, за да избера. Мерси отново:)

4.   Свиква се. Аз съм от 2 год в столицата. Сама.. далеч от семейството ми, но се свиква. Не на всеки живота му е розов. Покажи на родителите си, че ще се справиш. Ти си сама срещу света - В крайна сметка.. майкати няма да е цял живот при теб.. ще успееш. Имай вяра в себе си! Отначало ще ти бъде много трудно, но се свиква.. Покажи на родители те си, че си достатъчно зряла за да се справяш и сама.