Споделена история от Тинейджърски

Кандидатстване и липсата на време
Здравейте, 7ми клас съм и нямам никакво свободно време. Постоянно уча за изпити и контролни, ходя отделно на курсове по математика, български и английски. Втора смяна съм и имам нещастието да свършвам в 19:10. Докато се прибера вкъщи е 20:00 и съм като претрепан. Почивам от скитането за 30 минути и почвам да уча колкото мога за следващия ден. Лягам към 24:00 и все пак не съм свършил работата. Сутрин се събуждам в 7:30 за курс по български, който почва в 9:00 и свършва в 10:30. За половин час съм се прибрал и веднага почвам да уча. Часовете почват в 14:30, но от умората едвам приключвам в 13:00. Не ми остава време да ям и често отивам гладен на училище. Там си взимам сандвич, но имам само 10 минути междучасие, а класната ни стая е на 5ти етаж( към 2 минути слизане и 2 минути качване правете си сметката ). Кажете ми какво да правя! За първият срок имам само петици, една четворка по физика, сдобих се с черни кръгове под очите и нямам време дори да се погрижа малко за съсипаната си кожа! Приятелите ми помагат, но пак не стига времето! ПОМОЩ!

Коментари

1.   Не знам при вас как е, но ние в 12 клас нищо съществено не правим и това на мен ми е шест пропиляни часа на ден. Ако и пре теб е така, можеш да си взимаш извинителни бележки от време на време и да си оставаш вкъщи да си доспиваш и да наваксваш с ученето.

2.   Научи си по всичко и поискай по всичко да те изпитат по 1 или 2 пъти, за да си застрахован за месец напред. Щом си 7 клас трябва да си учиш по всичко (желателно е, не задължително), но задължително да учиш по български и математика.

3.   И аз бях така на твоите години, само че съм момиче и съм вече 11 клас. В момента си причиняваш излишен стрес, пази си здравето за 11 и 12 клас. Учи главно по математика и български заради матурата, другите неща пак си ги учи, но гледай да пишеш проекти, разни презентации, за да си набавиш оценки и да не учиш. На матурите по български и математика оценките си бяха реални, но по всичко друго бяха напълно измислени, имаше хора които никога не бяха влизали в час, а имаха 5 и 6 по всичко и учителите казаха, че това са формални оценки и се пишат високи, за да вдигат просперитета на училището, лично съм го чула от устата им. Сега не знам как е, но тогава беше така. Също така явно ти искаш да влезеш в така да се каже елитно училище щом толкова учиш. Тук е времето да ти кажа, че и аз това исках, но осъзнах колко прекалено много учене се иска там и си останах в нормално СОУ, където се изкарва по-лесно. Не е важно къде ще учиш до 12 клас, важно е после и нали знаеш, че като кандидатстваш за университет ще гледат оценките, а не къде си учил и този с хубавото уличище, но нисък успех няма да бъде предпочетен пред теб, бъди сигурен. Затова малко успокой топката, разпусни, иди на парти, почини си малко, не се напрягай, аз съм така сега в 11 клас ама на мене ми предстои много по-важно кандидатстване от твоето, имай на идея, че и на мен не ми е лесно и от тук насетне стрес ти предстои или поне след 9ти клас, така че поживей си малко сега и не му отдавай такова голямо значение.

4.   Благодаря за отговорите! Номер 3, да планирам да влизан в "елитно" училище. Софийската математическа или Американският колеж. Във нашето училище оценките взимат много и даже прекалено насериозно. Нямам вашия късмет :(

5.   Ако изкараш високи оценки на изпитите и влезеш в елитна езикова гимназия, ученето в 7-ми клас ще ти се струва като нищо. Особено ако си с език, който досега не си учил.

6.   ПОдкрепиям напълно номер 5