Споделена история от Тинейджърски

Не съм като тях и се чувствам тъпо
Аз съм момиче на 15г.
Ще се опиша - средно дълга кестенява коса, като цяло си харесвам фигурата не съм супер слаба, но не съм и дебела, висока съм.
Обичам да нося супер широки блузи, не като чувал, но просто и да не са ми прилепнали. Съчетавам ги с прилепнали дънки.. или понякога широки дънки и блузата ми не е толкова прилепнала, винаги съм с кецове и раница. Полагам грижи за външния си вид, но не чак като някоя кифла да седя пред огледалото един час. Просто си слагам пудра, ако имам някакви белези по лицето и много рядко очна линия в края на очите, за да ми ги удължи. Не съм задръстена. Общо взето това е за мен, сега да ви обясня проблема си.

Като цяло харесвам външния си вид и се чувствам точно себе си, така изглеждаща. Но когато седя на спирката и чакам превозното си средство, то минават мои набори момичета и като ги гледам се чувствам малко тъпо. Те си имат гаджета, обличат се с прилепнали дрешки и дамски чанти с платформи, а когато се погледна мен как съм облечена - се чувствам като малко дете. Дори в лицето имам някакви женски сърце, но повече приличам на малко момиченце, определящи го като "сладко", а останалите момиче, когато ги погледнеш си мислиш, че са пълнолетни. Те ходят и по дискотеки, а аз просто обичам да си излизам навън с приятели и да се забавлявам. Не знам какъв ми е проблема. Разсъждавам, не съм с детски акъл, тъй като съм преживяла много, но както и да е. Какво не е наред в мен? Защо се чувствам малко тъпо? Трябва ли да се променя.. въпреки, че не желая да ставам кифла, искам да съм различна по мой си начин, но и да ми е комфортно, не да се чувствам тъпо, ако ме разбирате!? Как да изглеждам малко по-като за възрастта си?
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Всеки има право на стил, хич да не ти пука за хорското мнение!!!

2.   Ми, аз не виждам какъв е проблема след като се чувстваш добре в кожата си и че това си си ти? ! Какъв е проблема? Ако това си си ти - какво те интересува другите как се обличат и как изглеждат? Или искаш да си като тях? Помисли си.

3.   Тия дети ги виждаш да минават край теб са кифлите. Те подражават, нямат собствен стил, чалгарят се и се мислят за пораснали.
Всъщност са гола вода.
А ти си си естествена, не подражаваш, имаш си собствен почерк и стил. Един ден ще срещнеш момче, което да оцени тези твои достоинства.
А ония другите вече ще са се раздрънкали като на пералня "Перла"-05 центрофугата.
Мъж 24

4.   Здрасти първо! Момче съм на 16 години. По принцип има много видове момичета така да се каже. Някой си мислят че са поп-фолк звезди, други голямата работа, трети путки и тн... Аз по принцип харесвам момичета като теб. Срещал или съм заговарял други момичета, които като ги заговориш така ще ти отговорят че да не може да им отговориш, защото ти отговарят по най-тъпия възможен начин. Ако си мислиш че си поредната Аутсайдерка която не е с голяма компания, която всяка вечер ходи по дискотеки или барове не е така. Всеки си има стил и това е твоя стил така не се променяй, а на тези които просто ти се подиграват и те смятат за някое момиче с детско мислене просто им Покажи среден пръст и си гледай живота.

P. S: Дано да си прочела това което съм написал и дано да си го разбрала :D /// Ако искаш може да се запознаем :)

5.   Според мен много широките блузи и дънки не са особено женствени. Това не значи, че трябва да се обличаш като селска пръчка, а напротив. Aко не си с торбести дрехи, значи автоматично трябва да си кифла? Не мисля...
Харесвам нещо от рода на скини дънки, вталено сако, готина риза и един Converse/Vans с чанта през рамо да речем. Хем е женствено, хем е неглиже. Избягвай просташките конфекции със злато, пайетки, мъниста, инфантилни картинки и подобни цигании. В Н&М има готини и младежки дрехи, можеш и във вторите употреби да откриеш страхотни неща, ако нямаш пари за нови. Разгледай сайта http://u-lica. com/ - има интересни неща и може да се вдъхновиш за нещо.
Относно грима - не ти е особено нужен. Гланц за устни и малко руменина на бузките е ок в случай, че нямаш някакви дефекти по лицето (пъпки, черни точки и т. н. ).

6.   Пф, и аз съм на 15 и се обличам с момчешки тениски L размер, риза отгоре, изтърсени дънки и неонови кецове. Интересува ли ме какво мислят другите за мен? Не.
Вероятно се чувстваш тъпо, защото просто не си достатъчно уверена в себе си и в стила си като цяло. Смисъл, малко не разбирам как е възможно хем да се чувстваш добре в кожата си, хем да ти е тъпо, когато някви наконтени мърли минават покрай теб. :D
Може би някъде дълбоко в себе си искаш да си като тях, знам ли...

8.   Здрасти и аз съм като теб така се чувствах преди и се тормозех за това но вече ни ми пука! Бъди себе си! Искаш ли да се запознаем?

9.   Това си ти на 100%, а се чувстваш тъпо, защото обществото ти е втълпило, че трябва да си кифла и ако не си си никоя. На 15 трябва да изглеждаш като дете. Аз съм на 13 и се обличам с широки суичъри и дънки, слагам си спирала понякога и молив. Но момичетата в класа ми се обличат с потничета над пъпа( дори и през зимата) и се мацат с фон дьо тен и какво ли още не. Мисълта ми е, че ако се чувстваш като себе си в тези дрехи- носи ги! Не позволявай на сбърканото общество да ти се налага.

10.   Към Номер 5.
Това е твоя стил, не казвай на момичето как да се облича и т. н. много е очевидно, че тя се харесва така!

Към авторката: Според мен даже си имаш хубав стил. От скоро започнах да искам да си сменя стила, не защото за да съм модерна просто не харесвам и не ми е удобно със сегашния ми стил. Виж сега, аз го правя защото : не се харесвам така и не ми е удобно.

Ето каза, че си доволна и се чувстваш в кожата си добре, нали? Наистина все още си на 15 (на 14 съм, не че съм кой знае колко голяма :Дд)..

Момчета - има много, па може и някой да те харесваа, но просто да не знаеш за това. Например номер 4 - той е от тези момчета, които си падат по момичетата като теб. :)

Бъди себе си - ВИНАГИ! :3 Всичко най-най.

>Pikachu<

11.   Ами аз съм момиче на 15 също и се чувствам па абсулютно същия начи. Просто даже се учудих колко сме еднакви. Само че аз съм си и по-дребничка много съм слаба и това ме кара да изглеждам още по-малка на възраст. И аз се обличам с по-широки тениски понякога, и аз нося тесни дънки абе изобщо като четох историята все едно слушах себе си. Ами аз мисля, че с възрастта ще се променим и ние ще започнем да изглеждаме като "тях", а повечето момичета в момента мисля, че просто се опитват да се правят на по-големи иии нямам идея защо.

12.   Чувстваш се тъпо, защото се сравняваш. Никога не се сравнявай с другите.

13.   Все едно аз съм го писала... винаги приятелките ми са мацките е аз момиченцето в очите на другите но знаеш ли какво ще ти кажа... гордей се с това защото те са пораснали сега а след години ние “момиченцата“ ще сме в най-добрата си форма и те ще бледнеят знам го защото майка ми е била така. А за гаджето-искаш да си от онези момичета за което цялото училище говори как са ги наебали и зарязали ли? Съмнявам се. Изчакай който чака взима най-хубавото. И повярвай ми те имат гаджета защото са лесни не бъди като тях бъди себе си и който трябва ще те оцени. Успех,