Споделена история от Тинейджърски

Пъпки по лицето как да ги премахна ?
Здравейте Аз съм момче на 16 години.Имам пъпки по лицето които много ме смущават и ме карат да се притеснявам изстисквам ги, но остават белези и петна.Ходя на козметик 3 4 пъти съм ходил да ми прави пилинг,но няма голям ефект, а и струва 50лева за една процедура.Моля кажете с какво мога да ги премахна.

Коментари

1.   Иди на дерматолог веднага! Няма какво друго да направиш!
Той е лекар-специалист и ще ти даде най-правилното лечение.
Можеш да имаш акне например. Ще ти направят изследвания и ще ти изпише най-добрите лекарства.
Недей да отлагаш, защото как изглеждаш зависи само от теб. Това влияе и на самочувствието ти!
Успех!
`Sun

2.   Имах същия проблем! Спри да ги изстискваш. Мен ме дразнеха и когато се погледнех в огледалото ги изстисквах и ми се получава белези след това. Също ако ползваш грим, спри за определено време да ползваш фон дю тен, докато ти се изчисти лицето. Мий си лицето по-често и използвай различни мазила, кремове.. Дано да съм ти била полезна!

3.   #2, той е момче, със сигурност не използва гримове, фон дьо тени и разни подобни...

4.   Бирената мая е против тези неща. Поркай повечко бира и няма да имаш гайле.

5.   Зехтина и оцета, вършат страшна работа. Не може само едното защото зехтина твърде ще ти я омазни а оцета сам твърде ще я исуши. Значи правиш го през ден преди лягане на едно памуче слагаш оцет и го нанасяш на цялото лице и след 30 мин изплакваш. След което същата процедура само че със зехтин, но разликата е че този път не го махаш, а просто след като го нанесеш внимателно на лицето си лягаш и като се събудиш още на първата сутрин ще видиш колко хубава ще ти е станала кожата. От опит ти казвам, от девет до тринайсет годишна възраст имах наистина ужасно акне, мехури и нищо не помагаше. Всякаш всичко което опитвах раздразваше кожата все повече и повече и най накрая след като майка ми ме беше накарала да го пробвам това защото вече бях отчаяна до един месец беше вече наполовина изчезнало. Сега съм на 17 в последните четири години го правя и буквално нямам едно петънце по кожата. Не ти трябва да купуваш нищо просто ме послушай и го пробвай това.
Късмет :)

6.   Мажи се с крем здраве, нормално е да имаш пъпки нали знаеш? Не е нещо стряскащо, както звучи номер 1. Но все пак, ако е и ти изпишат нещо, да знаеш че от лекарствата се дебелее. :)

7.   Първо не ги стискай! Именно от стискането се получават тези белези и петна! И аз съм тийнейджърка и използвам един лосион коректор АМРИТА! Поне на мен ми го препъръчаха и ми харесва! Всичко ще се оправи!

8.   Има нещо наречено акне.. много е упорито и много често, докато се правят опити да се премахне то само изчезва с напредването на възрастта... може да опиташ със Скинорен/Скинорекс (не помня точно) на мен ми помогна , но става бавно (месец/два , а на листовката пише дори 3 месеца)... Имаше една "смес" със антибеотик и спирт, но в момента не знам точно... ако все пак открия "рецептата" ще споделя :)

9.   Не ги стискай!!! Пробвай Garnier pure active 3 in 1, аз съм много доволна, защото много добре почиства кожата и предотвратява появата на пъпки и черни точки, а за пъпките, които са вече образували се ползвай крем "Здраве" и салицилов спирт, но внимавай, защото салициловият спирт изсушава кожата, но за сметка на това премахва белезите от стискането или ти предлагам една бабина деветина, която лично не съм пробвала, но не мисля, че ако опиташ ще стане нещо фатално, тя е следната топиш млади кокичета в чаша с вода и ги оставяш на тъмно примерно за една нощ и след това се мажеш с водата. Успех

10.   Аз преборих този така досаден проблем с помоща на лекарства :) Пробвай да се лекуваш със Далацин Т / лосион /, ако акнето ти е слабо, ако е по - сериозен случай, изпробвай Далацин Т Акнедерн. Всяка вечер преди лягане, след обилно почистване на лицето с топла вода и сапун се нанасят.
Важно е да не си изстискваш пъпките!

11.   Аз съм на 26 и до преди година имах страшни пъпки. В олх намврих един лосион против акне който се пригитвя в аптека и от около половин година го ползвам. От тогава са ми излизали не повече от 5 пъпки.До тогава бях пробвала всички долуизброени методи. И козметик и бирена мая, противозачатъчни,витамини,сребърна вода и не на последно място съм дала над 1000 лв.за.козметика която временно оправяше положението.

12.   Когато се изпразниш, със спермата си намазваш пъпките и оставяш така за около 10-15 мин. Повтори го няколко пъти и повярвай ще останеш приятно изненадан. Говоря сериозно.

13.   До номер 5 не били трябвало обратното защото зехтина е мазен

14.   До No. 12: Приятелят ми мн обича да свършва на лицето ми и често му позволявам да го прави и от опит знам, че семенната течност не помага за пъпките. Аз съм момче на 17 и също съм с ужасно акне на лицето.
Започни да си почистваш кожата с минеларна вода.

15.   От номер 5 до 13: Не мисля, аз винаги така съм го правила.

16.   И при мен е същата работа. Мажа се с всякакви кремове, но те само влошават нещата. Понякога обаче, ако оставя кожата да почива някои пъпки сами се махат.