Споделена история от Тинейджърски

Страх от остаряване?
Здравейте, аз съм момиче и преди няколко дни навърших 16. Знам че може би ми е малко рано да се страхувам от остаряването, но уви... Замислих се че след по малко от 14 години ще съм вече на 30!! Това просто ме ужасява и като времето си минава аз почвам вече да изкрейзвам. Още от малка като с наще и други групи семесйства се събирахме само се пускат шеги от онези как "жената завехва" "ще си взема някое младо" и тем подобни.
И по форуми и тук в коментари чета как тези навъзраст вече били увехнали как се запускали и тем подобни. Като имаш и дете и тялото ти се разваля и т. н.
Сигурно звуча много странно но просто много ме страх че няма и да усетя и вече ще съм остаряла и времето ми ще е минало.

Коментари

1.   Когато бях на 16, се ужасявах от това, че скоро ще бъда на 20 години. Като станах на 20, трийсетте ми изглеждаха преклонна старост. На 30 пък мислех, че на 40 животът свършва. И изведнъж, когато навърших въпросните 40, усетих, че тепърва истинският живот започва. Сега съм на 44 и се наслаждавам на всеки един ден, никога не съм била толкова жизнена, спокойна и позитивна. Всяка възраст, мило момиче, има своята красота. И като върна лентата назад, май най-трудният период от живота ми е бил именно на 16 години, когато съм се терзаела, че един ден ще остарея.

2.   Миличка, на 33 и мога да ти кажа, че това са пълни глупости! Защото в момента се чувствам и изглеждам по-добре отколкото на 20. Това, че жената остарявала на 30 може да го каже само някой чичко, който го е яд, че жените около 30 го подминават като пътен знак. Така, че хич не се панирай, че на 30 ще си стара, защото няма да си! Ще си стара на 80! А до тогава има толковааааа много време!

3.   Тогава изживей всичко, което трябва да изживееш на съответната възраст. Пробвай да пушиш цигари, пробвай трева, прави див секс, учи като ненормална... така като станеш на 30 вече ще си преживяла доста неща, ще си открила доста приятели, и в общи линии ще си толкова щастлива, че даже и да умреш на 30 ще ти е кеф! =]

4.   Така е, всичко което има начало има и край.

5.   Да! Дори ще оплешивеев! тцк язък.. -_-

6.   Това идва от семейството, с тия подмятания са ти насадили, че в един човек особено жена е важна младостта, нищо друго. Оттам си оформила тоя страх от остаряване. При мен беше същото - след като навърших 16-17 години, започнах да се страхувам от старостта, даже колкото и смешно да звучи гледах дали вече не ми се появяват бръчки, мазах се с някакви кремове. Най-страшното беше когато навърших 20, тогава си казах вече съм мноого голяма, едва ли не възрастна. Даже когато ме наричаха момиче, си казвах тези луди ли са какво момиче, та аз съм жена. След като преминах 20 тези неща от само себе си изчезнаха. Сега съм на 30 и мислех, че ще бъде кошмар когато ги навърша, но не ми пука, даже съм много по-уверена и живота ми е много по-добър отколкото като съм била на 20-23. При мен също идва от семейството, почти всички се държат като недорасли деца, които се страхуват да пораснат. Винаги са казвали, аз изглеждам на 29, годините не ми личат, което сега ми е смешно и жалко. И по този начин ми бяха вълпили все едно да си на 35 е престъпление. Но ти не се подвеждай по техните глупости - да младостта е ценност- тогава си най-енергичен и изглеждай най-добре, но по-важно е какво е качеството на живота ти, дали си щастлива и се чувстваш в мир със себе си. А на 16 недей да се страхуваш от старостта, и аз преминах тия години в терзания, изживей си младостта и знай, че още много години младост имаш пред себе си.

7.   Ами много ми е познато това, което казваш :) Когато бях на 16, 17 години се чувствах супер, знаех че живота е пред мен и има време за всичко, но като навърших 18 нещо ми стана и изпаднах в депресия...чувствах че остарявам, че вече не съм онова безгрижно момиче...И така сега осъзнавам, колко съм била глупава да се депресирам за глупости, но какво да се прави, не мога да върна времето назад.
Само едно мога да ти кажа и то е да не мислиш за такива неща...радвай се на младостта си, защото ти си в една прекрасна възраст :)
Ж 26

8.   Скоро ще навърша 50 и продължавам да се заглеждам редовно по русите красавици с големите цици. Имам си и една такава в къщи, е -вече не е млада, но циците са й страхотни и секса както винаги е хубав и перверзен. Играем си и по начини, по които на 20 не смеехме да го правим. Животът е както си го направиш. Стига да си здрава животът продължава!

9.   Тези подмятaния си ги чувaлa от комплексaри нa нaд среднa възрaст, ( нaли? :-) които и без товa си знaят, че сaмо в мечтите и порното пред компa могaт дa си попредстaвят мaлко поне.
Нормaлен човек ( мъж ) със сaмочувствие никогa нямa дa се изложи сaм тaкa, говорейки зa по- МЛAДAТA си " увехнaлa " съпругa:))). Не си ли зaбелязaлa, че по- често примерно женa нa 40 год. изглеждa стрaхотно, a мъжът до нея плешив и с шкембе? Е, те зaтовa, кaто не може своето си сaмочувствие някaк дa вдигне, се опитвa дa смъкне товa нa женaтa до него. Не слушaй изцепки нa тaкивa, имaш очи- гледaй, имaш глaвa- мисли!

11.   Аз пък след 41 години ще стана на 70 и смятамда си слагам въжето

12.   От авторката: Мерси на тези които ме разбраха, очевидно не съм единствената която така рзсъждава.
А до номер 11: Подиграваш ми се, но пък коментара ти изстински ме развесели.

13.   Винаги съм била против клишето "Не е важно как изглеждаш, а как се чувстваш". Не за друго, а защото не е вярно; естествено, че е важно как изглеждаш. Но кой е казал, че за да изглеждаш добре, трябва да си задължително млад? Това също не е вярно. Всяка възраст си има своята елегантност. Кое е по-хубаво: младо момиче с дънки и маратонки или дама с класически костюм и висок ток? И двете са красиви, но по различен начин.
Що се отнася до вътрешния свят на жената, прелестта на 20-е години, според мен, е в голямата чувствителност, в искреността към хората, в мечтите, в илюзиите.
Предимствата на 30-е са в здравословната загуба на тези илюзии и пълното тъждество между желания и възможности. Знаеш какво искаш и можеш да го направиш.
Красотата на 40-е пък е в това, че да, носиш си белезите и раните от битките, но си носиш и ордените и нашивките. Спечелила си войната и си заслужаваш почестите.
За 50-е да каже някой друг, аз още не съм ги стигнала.