Споделена история от Тинейджърски

Обичам го но не мога да съм с него
Аз съм едно момиче на 14 години и искам да ви разкажа историята си и ви моля за помощ.Преди близо 2 месеца се запознах с едно момче.Отночало бяхме само приятели но с времето станахме гаджета, отначало аз не изпитвах нищо е харесвах го но него обичах,и бях сигорна че няма да го обикна,но стана точно обратното обичам го много но не е там проблема.Родителите ми разбраха че ходиме и неми разрешават да се виждам с него,казват че бил наркоман и да не ви казвам какви още други работи, е да той наистина пуши трева но това не ме интересува защото и аз го правя и за мене това не е проблем.Проблемат е че сега съм наказана може би до края на лятото и родителите ми казаха че ако разберат че отново излизам с него ще ми съберат багажа и да си живея при него аз сериозно се замислих дали да него направя добраволно защото найстино го обичам и искам да сме заедно и знам че и той го иска и сега ви моля да ми помогнете и да ми кажете какво да правя моля ви ....!

Коментари

1.   С това , което ще кажа може би ще чуя какви ли не коментари после, но...
Момиче на 14 си и си твърде малка да мислиш да живееш с него, те първа ще искаш да живееш с този и с онзи
Пушенето на трева не било проблем ?!? Моля ?!?
Осъзнаваш ли до къде води все пак свичко това ? Човек в повечето случай като се напуши не си знае много действията и постъпките
Вземи се спри и ти с тази трева,за да не пишеш след време нашите искат да ме вкарат в комуна, ами какво да правя ...
Разбирам че имаш някакви чувства , но ако направиш това което мислиш съм 99.9 % убедена че ще си съсипеш живота за много години напред
Изборът си е твой , но помисли малко с разума си или пое поговори с някой малко по-голям от теб, който е минал през това
Lexy

2.   Съгласна съм с номер 1

4.   Както казва номер 1 в последните си няколко реда трябва да поговориш с някоко,който е минал през това. Е аз съм само 2 год. по-голяма от теб, но в момента минавам през не точно същото , но през нещо подобно.
Нашите също не ми позволяват да излизам с едно момче, за него пък ми казват , че бил от ромски произход и още мн други неща.Е моя и той е пушел, взимал е пико и амфети,но тогава не го познавах,след това пушеше рядко(и аз със него-вече се познавахме и дори бяхме гаджета) и сега вече напълно ги отказа.
Аз ще те посъветвам да послушаш интуицията и тогава да действаш.
Успех!

5.   Съгласна съм с номер 1 на 100%

6.   Вий кат се съберете да живеете на едно място ще го объърнете наркоманска история бе с тая трева ... не се обиждай но си малка да се занимаваш с това пък и голяма да си ...

7.   Wow! на 14 години ти не си със всичкия си още ще живее с момче.. ти от къде падаш ? от 2 месеца го познава и го обича.. .да бе а аз съм дядо коледа. 2месеца може да има силни чуства не баш обич .. и спри с тревата .. в разцвета на силите си си не прави глупости

8.   Увери се 4е наистина те оби4а ако тои толкова те оби4а и не би искал никоя друга освен теб отиди при него но с времето ако тои ти изневери или се влюби в др моми4е може да те изгони и да доведе д-та за това мисля 4е е наи добре да се сре6тате таино

9.   Боже, Боже, на къде отива този свят?!!! Ти знаеш ли изобщо какво е любов ?? Наистина ли вярваш, че след 2 месеца може да има любов?? Момиче осъзнай се!!! На 14 години и пушиш трева?!! Защо пропиляваш децките си години, които никога повече няма да се върнат?? На 14 години единствената обич, която можеш да изпитваш е към мама и татко, а не към някои когото "познаваш" от два месеца. Наистина ли вярваш, че за два месеца можеш да опознаеш човек така че да искаш да живееш с него и наистина д аго обичаш. Гледай си куклите и парцалките и след време ще се смееш на това което си си мислела за обич сега. Успех!

10.   аЗ също обичам едно човек.. ! не мога без него но никога не бих се замислила да живея с него та аз съм само на 13 години.. ! !
Обичам го да.. ! ! но..

11.   моята история е такава

13.   към номер 9:
Аз съм момиче на 16 год.. няма значение че е била с него само 2 месеца тя наистина може да го обича....!!! Аз срещнах моята любов на 11 год.. а вече съм на 16 год.. това са 5 год.. и чувствата ми със всеки изминал ден стават все по големи!!!! и го обичам и ще продължавам да го обичам... И не съм с него в момента опиитвала съм да го забрая, но не мога той ще винаги в сърцето мии... : ))))

14.   Абе, че момичето е объркано, да. Ама и коментарите са откровено малоумни.
Първо аргументът за тревата и комуната. За зависимост от марихуана не съм чувала никой да е вкаран в комуна. Че зависимостта между тревата и другите дроги е както пиенето на трева и другите дроги е отдавна доказано. Сиреч повечето наркомани са почнали от пиене на вода.
Второ, на 14 години тревата все пак може да бъде много вредна. Мозъкът все още се развива, а тревата е психоактивно вещество и влияе на невротрансмитерите. Какво може да ти се случи на нестабилната психика, никой не може да каже със сигурност, но вариантите са личностно разтройство, шизофрения или обикновена депресия. Както и евентуално някои поведенчески или концентрационни проблеми.
Що се отнася до любовта. Четиринадесет годишните далеч не обичат само мама и тати, това го е написал някой, който или е също на четиринадесет и си мисли, че е по-възвишен или някоя озлобена кандидат-лелка, която е забравила, че и тя е била на 14 и не е мислила само за мама и тате. Това, че чувството ще отмине е ясно, но влюбеността на четиринадесет годишните може да бъде доста по-силна дори и от на възрастните, тъй като често на тази възраст е за пръв път и тийнейджърите са по уязвими.
Точно поради тази причина, по дяволите, съветите ви не струват. А и да струваха, нямаше да има кой да ги чуе. Защото за момичето всичко това не е проблем. Да я мислят родителите и, те и това правят хората.

15.   Ей момиче аз не мога да ти дам съвет за пример, живота си е твой никой от тези които са писали коментари не могат да ти се месят но ти си поискала съвет е аз ще ти кажа моят съвет.. Ти си на 14 години живота е пред тебе ще имаш още 1000 разочарования и още много които ще харесваш.. Момиче нямам нищо против това момче но ти сега си на 14 и няма проблем да пушиш трева.. Ам то сигурно на 16 няма да има проблем да си проститутка съжалявам че го казвам на 17 ще надуеш корема ти още не си добре с правописа а си тръгнала трева да ми пушиш момчета 1000 но родителите са едни те никога няма да те пратят при него защото знаят какви са последствията та ти си на 14.. Не си съсипвай живота ето просто е обичаш го нали ами ако вярваш че и той те обича нека да спре тревата заради тебе не си съсипвайте живота от малки..!!!! Е не се и отказвай от него.. Но нека щом той те *обича* нека да спрее тревата но това си е твоя живот но недей да противоречиш на родителите си те го правят за твоя добро!! Е и аз съм момиче и аз съм правила грешки но винаги мисля първо за родителите си. >!!! И ти направи така
-СъНИ ;) :)