Споделена история от Тинейджърски

Как мога да спечеля пари за екскурзия и за световно?
Здравейте, на 14 години съм - осми клас. Тази година ще ходим на екскурзия с класа.. А освен това ще ходя и на световно по showdance в Хърватия.. Безкрайно много искам да благодаря на родителите си, че ме подкрепят и винаги ме пускат на екскурзии, състезания, които хич не са евтини! Много искам да им помогна с финансовата част - един вид да си заслужа екскурзията.. Пълна отличничка съм, но за мен не е достатъчно. Та въпроса ми е: Как мога да спечеля пари? Зная, че не съм пълнолетна, но мога да правя нещо от името на сестра ми, която е пълнолетна.. Нещо като надомна работа може би.. Мислила съм да правя гривни от мъниста от полускъпоценни камъни, много красиви стават, но не зная дали някой би си купил ръчно изработена гривна. Моля предложете какво да направя, за да спечеля нещо, за да помогна на нашите поне с джобните.

Коментари

1.   Надомна работа звучи добре.

2.   Прави неща и ги продавай на съучениците си (дрехи, картички, бижута, уеб сайтове... ). Аз също бях отличник, което ми позволяваше да правя домашни и класни за пари. Или им давай пари на заем, за лихва. Тези три дейности ми изкарваха прилични доходи, макар и да не срещах одобрението на повечето от приятелите и роднините си, но парите са си пари.

3.   Ако имаш дрехи примерно които не носиш но все пак са запазени можеш да ги продадеш както и твои вещи вече ненужни . Опитай във bazar.bg ili olx