Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на родителите ми, че пуша??
Преди 3 години се случи инцидент с баща ми и майка ми обръщаше внимание само на него. Попаднах в лоша компания през това време и нямаше кой да ме спре от това да започна да пуша. Тогава бях на 11 години, сега съм на 14 и съм пристрастена към цигарите. Преди няколко дни със едни приятелки се бяхме събрали зад училище и пушихме, тогава дойдоха две учителки от нашето у-ще и ни снимаха, с думите че ще кажат на родителите ни какво правим. Сега искам да кажа на майка ми, преди учителите да го сторят и да избегна по-големи проблеми с нея. Това ще бъде трудно, понеже майка ми ненавижда пушачите.! Надявам се да ми дадете добър съвет. Благодаря предварително на отзовалите се. :)

Коментари

1.   Много голям проблем.

2.   Еми няма да ти се размине при всеки случай. Ще си носиш последиците.

3.   Бих изчакал учителите да кажат на родителите ми. След това ще кажа, че съм спрял и съм усетил грешката си. И ще ги спра наистина , колкото и да е трудно. Малка си, сега се развиваш.

4.   Така... ще ти попиша :) Значи първо не знам в какво у-ще спомотано си, че учителките да те снимат и такива простотии :) второ майка ти ще те разбере кажи и че пушиш от скоро не я лъжи колко пъти от къде харчиш за цигари и т. н. т бъди спокойна питай я за съвет кажи й че си пристръстена, но не искаш най-лошото е ако лъжеш.... Извини и се, а ако майка ти стане агресивна значи е зле с нервите

5.   А ти знаеш, че можеш да ги съдиш, че те снимат без твое знание и съгласие? Спокойно и аз пуша от малка, майка отначало ми се караше, ама после се примири. Не съм им казвала, те сами разбраха (надушиха ме, така да се каже)

6.   Майка ти не ги ненавижда, сто процента има приятелки които са пушачки.

7.   Според мен и кажи това, което си написала тук. Може да ти се скара, но поне ще знае причината поради, която си започнала.
Аз още първият път когато пуших казах на нашите. Изгледаха ме злобно, но ми казаха, че живота си е мой. Първоначално майка ми реагира малко остро, като аз парцал ли съм отгледала, но после ми се извини.
От моя страна им обещах това да не е е често и им казвам почти всеки път. Не са доволни, но поне знаят, че не ги лъжа.

8.   Здравеи преди време и аз имах същите проблеми. И казах само на мама. Тя ми влезе в положението, донякъде обаче. Каза ми че ме разбира и че не ми се сърди също така каза и че ще ми спаси кожата от учителката която ме беше хванала и казваше че ще каже на директорката. Това което искам да ти кажа е да кажеш на един от двамата си родители, на този който смяташ че ще те разбере по добре.

11.   Кажи им, ше ти се скарат накажат за два три месеца и сичко ше мине. Колкото по рано им кажеш, толкова последствията ше са па малко.

12.   Кажи им преди имах подобен проблем казах им те ме разбраха. Сега даже знаят че пуша трева всеки ден и пак нищо не ми кадват. Родителите не са чак толкова строги за колкото ги смятаме. По добре им кажи и им се усмихни.

13.   Още преди учителката да каже на майка ти и кажи, че тогава е било за пръв път и приятелката ти е накарала, но пушенето ти се е сторило отвратително и няма да го повториш.

14.   Ами нз какво щях да правя на твое място, но може би щях да излъжа. Може би щях да кажа, че това ми е било за първи път, и не ми е харесало, тоест било ми е за първи и последен път. След това ще ги откажа. Като мине година две, ще й кажа цялата истина :)

15.   Направи това, което ти каза номер 13!

16.   До номер 4.
Така, а има родители, които не разбират децата.
Започват да го тормозят, и да им натяква, че са направили тази грешка.
Аз, съм на 12 и съм, в същия случай, признах на майка ми, е всъшност тя ме хвана, но не ми се скара, само не иска вече да излизам с мойта компания, а проблема е, че аз не мога без тях. :D

18.   Аз съм у баба и тя ми позволява да пуша но нашите изобщо какво да правя пиша от два дни утре се прибирам име гризе съвестта. Да им кажа ли или не само като ги погледна направо ми се иска да йм кажа но те нейскат да пуша докато не стана на двайсет години. Ооо какво ще правя дайте и съвет.