Споделена история от Здраве

Здравословна закуска с уловката че ...
Искам да се занимавам с фитнес и да поддържам тялото си, но за целта трябва да спра да се тъпча с вредните храни в лавката. (На 17 съм. ) Проблема е че не ям доста неща повечето от които адски важни. Не ям мляко, сирене (тези двете категорично не ги ям!! ), гъби, чушки...
Искам някаква алтернатива.. здравословна закуска, но никъде в интернет няма варианти за хора като мен, които не ядът такива неща :D

Лавката в училище е доста оборудвана.. с вредни храни. Има различни йогурти и млека, но както споменах не ям. Има различни сандвичи, красоани, но и на тях не съм голям фен.

Има ли вариант или просто да си гладувам?

Коментари

1.   Кисело мляко ТРЯБВА да ядеш, ако не ядеш други млечни продукти, айрян да пиеш.
Ябълки и банан (един) на ден също е ОК.
В крайна сметка можеш и да си носиш сандвич от вкъщи. Аз така накрая правих - сандвич с черен хляб една ябълка. Хем ще си спестиш парите. Има много готини кутии за сандвичи - дай повече пари за яка кутия и е съвсем ОК да си носиш храна, а кутията ще ти се избие за 1 седмица
Аз съм си носила и кисело мляко с пластмасова лъжичка в училище. Лошо няма. Купувах си само кафе и вода и си спестявах пари за важни неща

2.   Понеже и аз не ядях мляко до по-миналата година, за закуска хапвах пълнозърнести бисквити, мюсли (приготвени с вода или сок), филийки с фъстъчено масло или пълнозърнести солети. Абе каквото и пълнозърнесто да си избереш, все е ок. Както и плодове също са много добре рано сутрин и преди тренировка.

3.   А кои са вредните храни, които ядеш?
Без млечни храни, без чушки и гъби, ок ще оживееш, но ти не ни казваш, нито какво се храниш нито какво обичаш? Кашкавал ядеш ли? Момче ли си? Защото №1 ти дава диета за отслабващо момиче! Една ябълка с един сандвич за 17г момче е супер малко, особено пък ако то иска да се занимава с фитнес усърдно.
Ако си момче на 17 и започваш да се занимаваш с фитнес е добре да закусваш:
5бр варени яйца плюс две филиики с мед и масло и някакъв фреш /такъв какъвто обичаш/.
Това като за начало е достатъчна закуска, ако не ти стига увеличи пропорциите. Ти си подрастващ мъж и в никакъв случай точно сега на 17г не трябва да стоиш гладен.

4.   бъркани яйца, омлет.. препечени филийки с някой плод

5.   Лично аз ям овес, трици или мюсли(но за него трябва мляко) Първите две се кипват във вода и с лъжичка мед са перфектна здравословна закуска. Яйцата също са добър вариант. Прясно мляко не пиеш ли? Шоколадово мюсли с прясно мляко е уникално! Хем съдържа само 12% мазнини, хем има много фибри и важни въглехидрати!

6.   5 Защо ядеш овес, трици и мюсли? Каква е причината и кой ти каза, че само овеса от зърнените храни е полезен? Например обикновеното варено жито е по полезно съдържа 6 пъти по малко мазнини от овеса и полезни микроелементи като калий, фосфор, калций, магнезий, витамини от групата В, витамин С, витамин Е, както и витамин РР, също фибри и въглехидрати. Всъщност житото е по полезно, но овеса го продават в пакетчета полуфабрикат и го рекламират.
На триците пък какво им ядеш? Какво полезно добиваш от тях, ако е с цел стимулация на червата, то това е диета за отслабване, а автора не казва че иска да слабее! Плюс това всяка храна си има достатъчно фибри, например ябълката си има достатъчно фибри в обелката.
Колкото до мюслито то също е овес, само че с примеси от сушени плодове, които са добри за зимен период, но не е ясно защо и през лятото ги ядете при условие че има пресни?
Добре е да пиете истинска боза, тя се прави от варено жито и триците не са отделени. Така може да заместите овеса с нещо по полезно и същевременно да избегнете млякото и неговите мазнини.
Можете и да си избирате на пазара има достатъчно сушени и пресни плодове. Защо е нужно да пълните гушите на производителите на полуфабрикати /пакети смачкан овес, овалян в овесено брашно/, които плащат реклами? Кога ще разберете че рекламите по телевизиите са платени с вашите пари?

7.   Тъй... "Здравословна" е мнооого широко понятие. Не знаем какви са ти целите, не знаем от какво има нужда организмът ти, нито пък какви финансови възможности имаш.
Млякото и млечните далеч не са "адски важни". Гъбите пък съвсем.
Една добра закуска може да се състои от яйца, например. Независимо как са приготвени (САМО ДА НЕ СА СУРОВИ!).
Или пък жито/овесени ядки/трици/мюсли.
Или пък печено/задушено месо.
Или пък сурови ядки - лешници, бадеми, кашу, бразилски орех, орех, макадамия, пекан...
И все пак - Да напомня, че за да бъде "здравословно" за даден човек, трябва да бъде съобразено с неговите нужди. Ако дадеш повече информация, ще ти спретна калориен режим.