Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво става с мен
Здравейте!
Аз съм момиче на 13 години.. Имам толкова ниско самочувствие, че някой път буквално се сривам и започвам да плача.. Проблема идва от това, че като бях малка, бях пухкавичка, но не дебела. Тогава всички ми се радваха - малко, сладко и очарователно. Но след началното образование, аз не отслабвах. В 5-ти клас бях аутсайдер.. Когато в 6-ти се посъвзех, класа започна да ми говори, бях приятелка с всички.. Лятото.... Ах, това лято. Не знаех извънкласните ми приятели какво са си мислели: "Толкова е дебела".. Тогава се хванах и започнах да тичам, упражнения и т. н.. И на 15 септември 2014, съучениците ми видяха страхотна разлика. Толкова бях щастлива. И изведнъж в огледалата в училище започнах да виждам различно нещо - отвращавах се от себе си и все още го праея. Повтарям на съучениците ми, както и на приятелите ми: "Дебела съм, грозна съм".. Те ми казват, че не съм, но аз настоявах. Всъщност съм 171 см, а тежа 59 кг..

Коментари

1.   Имам напълно същия проблем , искам да отслабна още , а лекарка ми каза ,че килограмите ми са напълно нормални (1,70 съм и съм 60 кг) Имам си и гж от скоро ,имам му страшно доверие ,ноо все му казвам ,че не съм ок.....нзз...и аз бих искала да видя какво ще напишат другите...Объркана съм ,да свалям или да не свалям

2.   Теглото ти е съвсем нормално.

3.   От авторката: Проблема е, че знам, че съм нормална, но виждам дебелана в огледалото.

4.   Имах същия проблем на твоите години (след няколко дни ставам на 15). Не се харесвах, постоянно повтарях, че съм дебела. Пък и нямах воля да отслабна (бях и още съм си 160 висока и тежа 58кг). Нямах вяра в себе си имах съвсем малко самочувствие. Тогава най-добрият ми приятел ме накара да повярвам в себе си. Аз не отслабнах, но за сметка на това се приех такава каквато съм и придобих повече самочувствие. Адски съм му благодарна за подкрепата и не знам дали щях да изляза от това положение сама. Теглото ти е нормално спрямо височината. Повярвай на приятелите си и знай, че не си дебела, а си красива. Лек ден :) :3