Споделена история от Тинейджърски

Моята мания
Здравейте :]
Момиче на 18 години съм и така искам да ви споделя нещо много откачено и ненормално..
Значи всичко започна преди година, две като малка бях слаба като анорексик но след 14 годишна възраст малко поналях в бедрата дупето и като цяло станах 61 килограма.. За 2 години с режим станах 55 и до днес в момента тежа 55 килограма на височина 1, 70, Лятото гладувах и тичах всеки ден бях станала 53 и пак се виждах дебела но за цялата зима пак си станах 55 защото почти 5 месеца не бях тренирала само го карах го на този моят режим, но има едно ужасно нещо преди страдах и от булимия известно време и на скоро пак имах малко такива проблеми но се овладявам някак и то по ужасен начин.. Не знам как ще ви се стори това, но за да не повръщам взимам много храна дъфча я и без да я гълтам направо я плюя дъвча я само за да усетя уникалния вкус на храната и я изплювам не знам това дали някой го е правил но аз споделям, защото ми е ужасно гадно да не мога да глътна нещо калорично буквално аз се мъча даже после ми се завива свят не знам защо, но просто искам да ми кажете някой дали е правил такова нещо защото ако съм само аз се чувствам много ужасно..

Коментари

1.   Кое те кара да правиш това с тялото си? Чуждото мнение ли? Яж нормално дори и 65 кг момчетата пак ще те харесват!

М 18

2.   Да, съгласна съм с номер 1. Аз като момиче също гладувах, докато почнах да припадам по рейсовете. Бях 173 и да съм стигала 53 кг. някъде. После напълнях до 64 кг. и дори ме харесваха повече момчетата, защото, разбира се и бюстът ми порастна много. С течение на годините станах 67, после 70 кг. и интересът на мъжете не спадна, точно обратното, но си отслабнах, защото не се чувствах добре с тези килограми и сега съм 60-65 кг. някъде.
Изводът за мен е, че е важно човек да се чувства добре, да е здрав и да излъчва здраве, увереност и добро разположение на духа. Кльощавите хора, особено у нас, пушат като луди, в лошо настроение са и са изпити, а на старини и спаружени жени.
Със 170 см. височина и 55 кг. ти си била перфектна и не е трябвало да отслабваш повече.
Мъжете дори си правят мръсни шегички за кльощавите жени - например как ти се забивал кокал в най-сюблимен и интересен момент, а приятелят ми е имал много слаба приятелка, от която накрая изпитвал отвращение, защото кожата ? била като хартия - явно вече обезводнена е била.

3.   Съласна съм с номер 1, но бали им майката на момчетата, важно е ти да се харесваш. Без значение какво казават обществото, момчетата или когото и да е.
Момиче 13

4.   Това е психично заболяване. И като чуете това, не ми казвайте, че нищо лудо няма в нея и така нататък. Това съвсем не означава, че е за лудница, ами че проблемите и най вероятно са с психологична основа, и първо на това ниво трябва да се търси помощ. Тя си причинява това в резултат от комплекси и различни други психологични проблеми.
И аз страдам от булимия и депресия, също на 18. Съветвам те да отидеш на психолог, така ще разбереш самата себе си повече. Относто това със плюенето на храната, така оставаш гладна и повече ми бие на анорексия или някакъв вид ednos. Аз се лекувам вече трети месец, и съм значително по добре. Потърси помощ, моля те, това не е шега работа. Успех <3