Споделена история от Тинейджърски

Защо нищо не чувствам?
Никога в живота ми не съм изразявала загриженост и обич към когото и да било. Дори към родителите си. Доста често затова съм се карала с наще. Просто не мога да изразявам емоции. Тоест мога, но специално тези не знам как. Социален човек съм, общувам, лигавя се, забавявам се. Всичките ми досегашни връзки са свършвали заради моята неспособност да показвам на човека до мен, че ме е грижа за него, че го обичам. Не мога и да го кажа. А в крайна сметка аз не само не показвам, аз и не чувствам. Знам, че ме грижа за някой само ако си представя как губя този човек и се замислям дали ще ми липсва. Никакви пеперуди в стомаха, никакво сърцебиене, адреналин. Нищо. Специално към мъжете възбуждане и това е. По принцип пулса ми е меко казано нисък, бавен, но все пак. Също ако получа като подарък да кажем, от някого нещо, което съм искала от дълго време, пак нищо не усещам. Все ми е едно сякаш, а на всичкото отгоре показвам, че ми е някак безразлично, без да го осъзнавам. И пистолет да имам до главата пак ще ми е все същото. Няма страх, адреналин. Не знам какво не е наред с мен. Непукистка ли съм? Какво? Трябва ли да ходя на терапевт? Какво да правя? Да не си помислите, че съм някое 13 годишно момиченце. Напълно съм сериозна и искам да оправя този мой, ако мога да го нарека проблем.

Коментари

1.   Здравей. Аз съм момиче на 16г. Имам същия проблем като твоя, просто не мога да изразявам чувствата си а и те сеедно не съществуват. просто като безчувствен човек съм и това винаги ме е разстройвало. Не съм го споделяла с никого,защото знам,че е мега дтрано,но исках само да ти кажа,че не си единствената.

2.   Завиждам ти... Не мисля, че някой тук или където и да е било ще ти помогне.

3.   Моят пулс пък си е съвсем нормален, пък имам същия, доста неприятен проблем. Просто не мога да изразявам външно по-силни емоции, като например искрена радост или дълбока тъга. Доколко ги преценявам отвътре, не мога да преценя, но все пак ги има. Отвън обаче, изглеждам все едно че въобще не ми дреме. И така съм бил откакто се помня. Много е гадно!

Моето решение по въпроса не беше истинско решение. Просто се научих да се преструвам, от страх да не стане като в "Чужденецът" на Алберт Камю (защото са ме питали, "абе, к'во ти е, що не се радваш" и хич не е приятно).

4.   "Трябва ли да ходя на терапевт? "-автора
"исках само да ти кажа, че не си единствената. "-пост №1
Много зле, ако ставате все повече. Мислите ли, че тук с коментри и философстване, някой ще ви помогне? Явно сте за специалист. Запчнете с психолог, а ако е нужно и с психотерапевт. Добре е, че съзнавате положението си, все още не сте невменяеми, има шанс да ви се помогне.