Споделена история от Тинейджърски

Него или себе си
Здравейте! На 18 години съм от едно малко селце! Късметлийка съм, родителите ми се погрижиха да ме изпратят да уча в добро училище. Така се промених изцяло и вече изобщо не бях ученолюбивото и добро момиче, което всички познаваха. Направих много грешки, загубих много от себе си. Въпреки това и развалината, в която се бях превърнала(неорганизирана, безотговорна, разочарована, както всички пубернети)все още имах намерението да продължа да уча, това беше моята цел от малка, исках да не бъда без образование като родителити ми, защото виждах колко трудво се справят с това да не ме лишават от нищо. Докато не се появи той. Прекарвах летата на село и срещнах различно момче, някак ме привличаше без да знам защо. Просно исках да съм с него. И така вече сме заедно от 7 месеца, аз съм последна година в гимназята, а той се оказа не точно това, което си мислех.. Обсебен от това да ковтролира подозрителен, ревнив до болка, сякаш са извършили жесноко предателство с него. Не искам да го разочаровам, той вкара в ред живота ми, даде ми много, но също иска да ме спре от тово да продължа да уча.. Обичам го и няма да мога.. Няма да намеря такъв като него, а и колкото и да повтаря, че няма да се промени, искам да се опитам поне малко да му върна доверието в хората или не знам, може би е така само с мен.. И той ме обича, истински, прави всичко, но аз все чувствам, че нещо не върви.. не мога да то оставя.. Та въпроса ми е образование или любов? (знам, че е странно в 21 век, но и аз не съм вярвала, че ще попадна в такава ситуация)

Коментари

1.   Опитай всичко да запазиш и двете, а ако той те обича би трябвало да те разбере и да те подкрепи.

2.   Останеш ли с него, ще пропаднеш пак. Следвай мечтите си, продължи да учиш и евентуално ще срещнеш друг човек, който няма да те кара да избираш между образованието и него. Ако сегашният ти приятел те обичаше истински, щеше да те подкрепи и да не те отказва от целите ти, а да те мотивира да продължиш.