Споделена история от Тинейджърски

Детски нокти
Имам поблем на който много ми се иска да намеря някакво решение. Аз съм момче на 18 години. Проблема е че ноктите на ръцете ми са прекалено малки. Самите пръсти са някак малки. Пръстите ми и ноктите са като на 10 годишно дете. Нокътя на палеца ми е по малко от сантиметър, а на някой от другите пръсти по малко о 5 милиметра. Изглежда наистина много грозно. С такъв малък нокът частта от пръста под нокътя изпъква и пръстите ми изглеждат много странно. Ако ми гледате ръцете няма да ми дадете повече от 12 години. Преди години си гризях ноктите но не е било кой знае какъв навик. Беше само при притеснение не ми беше станало такъв навик като при някой хора които си изяждат почти целия нокът с кожичките около него. Знам че проблемът ми не е от най сериозните но за мен ми е голям проблем. Моля за съвети. Някакви кремове, природни мазила, каквото би помогнало за да стимулира растежа на нокътя. Ако оставя нокътя си просто да израсте, започва да расте бялата част и изглежда още по грозно и вече и мърляво. Много моля модераторите да публикуват темата и посетителите да се отнесат сериозно.

Коментари

1.   Според мен най-доброто е да питаш личния си лекар сигурна съм че ще ти даде верния съвет :)

2.   Всеки различно. Няма как. Така ще е.

3.   Ами няма начин да си промениш плочката.
Като израстнат и това "бяло" те дразни просто се лакирай и толкова.

4.   Имам същия проблем. Ръцете ми са много малки и съответно и ноктите ми също, на всичкото отгоре са и доста чупливи, та е трудно да имам хубав маникюр (при толкова къса нокътна плочка за да имаш хубав маникюр ноктите ти трябва да пораснат много). Единственото, което ме спасява е ноктопластиката, защото работя на такова място, че е желателно да имам хубав маникюр. Явно и ти ще си като мен и ще даваш доста пари за това, но пък резултатите са супер. След толкова години борба най-накрая открих начин да не се срамувам от ръцете си и с гордост да показвам перфектния си маникюр. Така, че ако имаш възможност иди да ти направят ноктопластика, скъпичко е, но пък ще бъдеш впечатлена от резултата.

5.   Една приятелка Беше точно като теб до миналата година, имаше супер малки нокти, а самата тя вече беше станала висока и изразена като жена и стоеше много смешно с тези детски пръсти. Тя си ги гризеше и ставаше от ден на ден по-зле и един ден реши и отиде на маникюристка, но някаква добра дето взима по-скъпо, а не в кварталните. Там тя започнала да й продава заздравители и й е обяснила какво да прави и всяка седмица ходеше и забелазвах, че все имаше някакви неща по ноктите дето да й помогнах да спре да ги гризе и да й се оправят. За една година това момиче постигна много. Сега има супер дълги и здрави нокти, един нокът й е дълъг към 2 см, говори ти където свършва пръста и започва дългата част само на нокътя, направила ги е леко заострени и всяка седмица си сменя цвета, уникални са й. Всички момичета от компанията постонно й правят комплименти и никога не съм вярвала, че това може да бъде постигнато. Като си спомня какви ужасни нокти имаше и как я подигравахме. Супер са сега, като на някоя известна личност изпипани отвсякъде и си ги поддържа. Просто трябва да имаш силна воля и да отделиш малко пари, за да се оправиш, потърси помощ от манюкюристка, която е в центъра на града ти и е добра, в хубав салон за красота. Поискай съвети и покажи снимка на това което искаш да постигнеш и нека решите как да стане. Сама без помощ няма как да се справиш.

6.   Хора замислете се. Той е момче няма да се лакира?

7.   Авторът е момче, а вие го карате да ходи на маникюр и да се лакирва. :D

8.   не стига че не може да пишете, ами се оказва че не може и да четете. Той е момче кви маникюри кви 5 лева

9.   Ало 6 7 и 8 момчетата също се лакират в днешно време аз също ползвам лак какво като съм момче

10.   Е, за пластична операция на нокти не съм чувала... :D
Но мисля че проблемът ти е решим - гел лак.
Много момичета и жени в днешно посещават козметични салони, където си правят тоя пуст гел лак. Голяма мода, голяма работа...

И наистина има ефект, защото 90% от жените, които виждаш с хубави, дълги и оформени нокти, със сигурност всеки месец ходят да си ги правят някъде и в действителност ноктите им са сигурно като твоите...
поне половината от приятелките ми са така - гризаха си ноктите като по-малки, едвам им се виждаше нокътчето... а сега какви ноктаци вадят... и всичко това е с гел лак, изграждане с гел...
Ако имаш възможността да заделиш около 20 лева на месец, нямаш грижи. Е, разбира се и от мястото, където би отишла... има салони, които вземат по 25 лева, че и нагоре... има и такива, които вземат 15 лева... късмет.