Споделена история от Тинейджърски

Приятелство или Нещо повече
Аз съм момиче на 15
От известно време харесвам най-добрия си приятел, опитвах се да го скирам от всички дори от себе си, защото той има гадже (което не живее в БГ и се видат само ваканциите), но напоследък много хора разбраха и сички ме съветват да му кажа, но не чрез съобщение или по Skype, а в очите. Когато съм сама и мисля се решавам да му кажа, но когато се видим не мога да събера смелост. Той е на 16 от моето даскало и се виждаме всяко междучасие. Всички които знаят, че го харесвам ми казват че и той ме харевал и го покзва, само трябвало да му покажа, че и аз го харесвам и всичко щяло да се подреди, че връзката му не била връзка щом не се виждат. Той е страхотен човек и приятел и ме е страх, че ако му кажа, а той не ме харесва като повече от приятелка държанието му ще се промени.
Какво да правя да си го пазя в мен или да му кажа и как да събера смелост да му кажа.

Коментари

1.   Здравей мила, според мен трябва да поговориш с него и да разбереш, какво точно чувства към приятелката си. Ако се окаже, че хората са прави и той те харесва трябва да събереш смелост и да му разкриеш чувствата си. :) Не се притеснявай :) Късмет! Пиши как са се развили нещата ;)

2.   олл мила и аз съм в това положение даже моят най-добър приятел в който съм влюбена е от моя клас! Всички ми казват да му призная и аз осъзнавам че трябва да го направя но не мога! И все пак в крайна сметка аз предпочетох приятелството му и реших да си мълча пред всички! Просто не мога да рискувам приятелството си! Но щом и той те харесва нищо не те спира да му кажеш и шанса ви е 100%! Но ако ти си мълчиш и той няма да се осмели да ти признае! Така че кажи му го в очите и тогава ще разбереш какво наистина чувства той към теб!
Пиши когато се решиш и направиш нещо, току виш и на мен ми дойдат сили да го направя!
Айде много успехчета!

3.   Според мен кажи му открито какво чустваш. Ако изпитва нещо кьм теб то само ще си покаже. Бори се за истинската любов, защото ти го заслужаваш!!!

4.   кажи му!:)

5.   Казвай :)

6.   Не, според мен недей-бях в същото положение и аз с най-добрата си приятелка, която съшо беше от класа ми и пак така-всички си мислеха, че е взаимно, но и двамата го крихме, докато не събрах смелост и и го казах в очите..Пезултат-КАТАСТРОФАЛЕН! Проблема беше не в това, че не ме харесваше, а че ме чуватваше като брат и беше много объркана и се чудеше...но в крайна сметка и приятелсво и всичко се срина ...
Направи го при положение,че 100000% и той те харесва...
Успех!

7.   Номер 6 е прав преживявал съм го също
М 26

8.   Аз съм авторката (ако може така да се нарече)
Не му казах аз, но му каза човек на който и двамата разчитаме много особенно той, каза му по мое съгласие.
Отговора му беше, че ме чувства просто като близка приятелка и каза, че и без да му го казват го е знаел.
Първите 1-2 дни се даржа малко на разстояние, но вече чсичко си е както преди :)
Благодаря за съветите :)

9.   Значи е минало чудесно! Моя случай (номер 6) е вече 9 месец тече...и положението все по-лошо и непоносимо става...А аз още изпитвам много към нея ама и грам не го показвам!

10.   Авторката
Мисля, че и той ме харесва, но може би не иска да ме нарани, защото ми казаха, че бил голям женкар.
Например снощи го попитах дали е забелязал, че откакто знае че го харесвам не съм му писала "Обичкам те" след пожеланието за лека нощ и той каза "Което не значи, че не е така нали", аз му отговорих "Ти как искаш да е" и той каза "Ти си реши"

Вече незнам какво да мисля и чувствам към него, много съм объркана.

11.   Според мен това че си му казала че го харесваш не значи че трябва да спреш да му казваш че го обичаш, защото аз съм сигурна че той се радва когато го чува, щом ти е най добър приятел.И аз съм преживяла нещо подобно..явно просто приятелството е по силно от любовта.Надявам се да си останете приятели!