Споделена история от Тинейджърски

Четки за грим!
Здравейте! Чудя се дали да си купя един комплект четки на Real Techniques и ми е нужно мнението на някое момиче или жена, която ги има от известно време и може да изрази мнение за тях. Ако предположим, че ги ползвам на 3 месеца веднъж и полагам усилия за доброто им състояние (чистя ги с домашен сапун без химикали, оставам ги да съхнат надолу с космите, за да не се стече водата в металната част и да разхлаби лепилото, което държи космите, не ги оставям на топло място и не ги суша със сешоар, когато са мокри, за да не се размекне лепилото, с което са направени... и т. н. ) ще мога ли да ги ползвам 7-8 години и дори повече? Все пак това са дрогерийни четки за грим и не знам до колко са качествени. За четките на Sigma съм слушала толкова много и за тях знам, че са много качествени. Дори имам позната, която има комплект четки на Сигма и вече 6-та година ползване не били мръднали. Но проблемът ми с тях е цената им, идват ми малко скъпо. А аз искам да си купя четки, с които да карам много време, а не на всяко трето ползване вече да са за боклука. Миналата година така се излъгах и си поръчах от интернет един сет от 24 четки за около 30 лева и накрая се оказа, че само 2 от тях стават за ползване. Вие какво ще ме посъветвате за четките на Real Techniques, чувала съм, че ако се полягат усилия за една четка нейният живот ще бъде изключително дълъг. А и аз не се гримирам толкова много, така, че повече от 2-3 пъти в месеца надали ще ги ползвам. Какво ще ме посъветвате вие?

Коментари

1.   За четките на Real Techniques съм чела само хубави отзиви, но не съм ги ползвала.
Препоръчвам ти Еко туулс. Моите са закупени от ибей- имитации разбира се, но четките са адски евтини безплатна доставка. Вярно, че са имитации, но пак са "еко" с естествен косъм, не падат косъмчета и са адски мекички. Приятелки ми ги препоръчаха, а те ги имат от години, като ги използват ежедневно. Отново имитации закупени от ибей.

Харесват ми и четките на Импала. Евтина цена, добро качество с естествен косъм. Например имам четките им за сенки и са ми адски удобни, обожавам и четката им за коректор, която е само 2 лева и ми върши страхотна работа. Косъмчета не падат.. като се има впредвид, че всеки ден ги ползвам и съответно пера, а изобщо не съм от хората, които си пазят неща. Ако видиш само как ги мия, ще речеш, че четките са железни :D
Има доста ревюта на блогърки, ако се интересуваш потърси.
Най- важното е да си ги пазиш, така и 10 години ще могат преспокойно да издържат, още повече щом ще ги ползваш рядко.

2.   Аз съм си купувала четки на най-обикновени и неизвестни марки и с правилна грижа ги ползвам вече пета година, така че е без значение каква марка са-може да са най-скъпите и да излезнат некачествени..иначе, да, друго си е да ползваш "маркови", но не знам колко си заслужава цената

3.   Inglot

4.   Аз имам такива четки. Имам и на Сигма и на Инглот и на МАС. Като качество са много добри за цената си. Имам ги от 7-8 месеца и не са мръднали ( аз ги мия на 1-2 седмици, не се скубят ). Само трябва да внимаваш от къде ги копуваш, да не ти продадът реплики. Аз ги купих моите ит Италия, но знам че ги има в Варна и София.

5.   Като ги ползваш рядко от какво значение е качеството им.

6.   Точно тези не съм ги използвала, но си мисля, че ако полагаш добри грижи за тях, наистина могат да изкарат няколко години. Да Сигма са хубави, ама са доста скъпи и за това аз съм с едни куче марка. Стават, но ги имам от скоро и не знам колко време ще са добре, ама пък бяха евтини, така че не е голям проблем. като се скапят ще си купя други.