Споделена история от Тинейджърски

Моите разбирания относно сексуалността
Здравейте, драги читатели. Пише ви 17 годишно момиче. Историята ми е следната. Имах сериозна връзка (около 2 години), той ми беше първият сексуален партньор, надявах се и единствения. Винаги съм искала мъжът, с който ще прекарам остатъка от живота си да е моят първи и единствен.. Наивно, нали? Както и да е, можете да предположите, че се разделихме, съответно и моята детска мечта ще остане неосъществена. "Подарих" му девственоста си след 5тия месец, не бих казала, че се давам лесно, и до ден днешен е така. Сега съм с друго момче, което (по двволите) обожавам, но.... Не се чувствам готова да правим секс и мисля да изчакам още време. Та мисълта ми е.. Толкова ли е лошо(както в моите представи) да имаш повече от 1 сексуални партньор? Прави ли ме това по-нестойностна? Уверявам ви, че се определям ( и не само аз) като умна и разумна. Но ако докато намеря МОЯТ МЪЖ са.. петима? Моля, мнения от компетентни хора, даващи обективно мнение.. Благодаря!!

Коментари

1.   Мила, няма какво да се притесняваш. Не реалистично да очакваш, че на 15 ще срещнеш голямата любов и ще останете заедно завинаги. Да, хубаво е мъжете в живота ти да не са прекалено много, но 2-3 или 5 човека са си съвсем наред, стига накрая до попаднеш на правилния, с който ще остареете заедно. А има и още нещо, не е важна само бройката, важното е всеки път когато си с мъж да си с него по любов, а не заради някаква друга причина. Сега си още много млада и имаш твърде големи очаквания и си мислиш, че любовта е като по филмите, за съжаление твърде рядко е точно така и понякога трябва да целунеш няколко жаби преди да попаднеш на Принца, но намериш ли го, направи всичко по силите си да го задържиш и да го направиш ПОСЛЕДНИЯ и ЕДИНСТВЕН мъж в живота си. А това, че ти е бил примерно 3, няма толкова значение, важното е да е ПОСЛЕДНИЯТ!

3.   Времената са такива, че вероятността да намериш твоя мъж на тази възраст клонят към нула. Ако искаш да имаш малко на брой сексуални партньори до сватбата, най-добре е да си търсиш сериозни мъже - нито лоши момчета, нито мамини синчета. Това е цяло изкуство за една жена - да подбере мъж, подходящ за дълготрайно обвързване и същевременно той да е сериозен и да знае какво иска от живота. За съжаление, както казах на тази възраст практически няма възможност да намериш такъв човек. Може да търсиш при мъжете над 24-25 - там вече има повече подходящи, а към 30 вече повечето са се осъзнали. Обаче там разликата може да ти е твърде голяма и ще имате различни приоритети в живота, защото ще сте в различни етапи.

Друг вариант е просто да стоиш сама за по-дълги периоди. Не разбирам как повечето момичета нямат проблем да приключат дълга връзка и след месец или дори седмица да са с нов човек, все едно нищо не е станало със старата връзка... Аз като приключих предпоследната ми връзка ми трябваше половин година, че да си върна вярата, че може да намеря подходяща партньорка в живота.

4.   То по лошото е че си почнала със секса толкова рано, от колкото че не си се оженила за първия.

5.   Подарила си девствеността, ми той човека за какво му е?

6.   Ами ти вече си имаш свои разбирания и не знам защо искаш съвет. Повече от ясно е, че само в приказките става така, както си го искала. Сексът не е лошо нещо. Никога няма да бъде. Дори и с 10 да си била преди да се омъжиш няма никакъв проблем, според мен. Въпросът е да ги подбираш, да не си с двама или повече едновременно и да го правиш безопасно.

7.   Благодарност за проявеното разбиране! Дерзайте!