Споделена история от Тинейджърски

Много ми липсва
Здравейте. Миналата година по това време се запознах с едно момиче. Знаех я от отдавна, но не се познавахме. Не вярвах, че бихме станали приятели. Та, запознахме се, може би Март беше или Април, не помня точно. Станахме много добри приятелки, всеки ден се уговаряхме след училище (от различни училища сме), излизахме. Беше супер. Разхождахме се из града и си говорехме с часове. В началото на лятото до ходехме на плаж и също излизахме. До края на Юли може би. Постепенно тя се сприятели с друга компания, която слушат музиката, която тя харесва (слуша много метъл, а те също). Започна да излиза само с тях, чисто ме изостави. Започна да пуши, даже и трева. Предлагала ми е и аз да излизам с тях, но нямам желание. Излизала съм с новата и компания 2-3 пъти, но просто не са ми приятни. Говорих и много. Казах и колко много ми липсва и че искам отново да сме толкова близки. Зимата не сме се виждали. Сега вече времето е по-топло и излизам с другите ми приятели. Ходим на местата където преди ходехме с нея. Става ми много мъчно. А и много ми липсва. Не сме скарани, просто не сме толкова близки вече. Поздравяваме се, спораме се да си говорим, но не е същото. Обвинявам себе си, че не бях достатчно добра за нея, че не слушам точно музиката, която харесва и т. н. Напоследък забелязах, че не излиза толкова много с компанията, заради която ме заряза. Май се е отдалечила от тях, което е хубаво, защото и влияеха зле. Мисля да се възползвам от това. Седа сме ваканция, а времето е хубаво. Мисля да и пиша да излезем някой ден, да си прекараме хубаво и пак да се сближим, защото наистина много ми липсва. Кажете как да постъпя... :/

Коментари

1.   Трудно е да се стоплят изстинали приятелства, но това не значи, че е невъзможно. Излезте, вижте се, минете пак през местата, където сте били и така. Но не се концентрирай само върху една приятелка. Бъди лоялна към всички по-близки и не оставяй едни за сметка на други. Защото в даден момент може да останеш от два стола на земята и тогава е много неприятно.

2.   Е така е в тия неща - хората се сближават и се отдалечават. И няма връщане назад, защото всеки търпи някакво "развитие", та ако ще то да е и чиста деградация.
По-добре си търси нова компания, вместо да живееш с миналото и да се опитваш да го върнеш... (зщото това няма как да стане и ще ти донесе само разочарования). Търси хора като теб, виждаш - да харесвате една и съща музика, или теми за разговор, да пушите или каквото там правите и да ви е добре заедно.
Миналото назад не се връща - от мен го запомни и то добре го запомни.

3.   Ами покани я да излезете и гледай да си прекарате добре. Като нищо ще си спомни колко хубаво е било преди когато сте прекарвали цялото си време заедно и следващият път тя ще ти се обади да се видите. Важното е, че се е отдалечила от онази компания и сега имаш шанс да си върнеш приятелката. Успех!

4.   Щом тя не може да ти отделя време, значи не си струва да бъдеш с нея. Още повече, че се влияе много лесно.