Споделена история от Тинейджърски

Висок диоптър
Здравейте, от 6 годишна нося очила- сега съм на 14 диоптъра ми е 6 и продължава да расте. Има ли някакъв шанс поне растежа да се спре? Знам, че на 22 мога да си направя лазерна операция и от някъде 2 години събирам пари за да мога да си я позволя събрала съм 1 000 лева, но разбрах че ако диоптъра ми е много висок пак няма да се излекувам напълно с една операция.
Моля модераторите да одобрят историята ми!

Коментари

1.   Възможно е още да расте, да. Аз съм на 26 и продължава. Зимата бях на очен лекар и питах за лазерна операция. Каза ми, че това е възможно само при условие, че в последната година диоптърът не се е променял.

2.   http://chitanka.info/book/4293-opityt-na-edin-glupak-stignal-do-prozrenieto-kak-d
Прочети тази книга.

3.   Мила, искам да ти кажа, че не си сама! :) Аз ще ставам на 16 скоро и съм с 4 и половина- 5 диоптъра. Много често съм плакала и продължавам, защото ми липсва да си имам нормално зрение :(
Операцията може да премахне всички диоптри! Ако са по- високи просто ще трябва да се направи два пъти. Не остана, след някоя друга година ще можем и ние да виждаме ясно без тъпи очила, лещи и ала бала. Лично на мен ми е най- трудно когато съм на море или басейн, защото няма как да си с очила и всичко красиво за мен е един размазан цвят...

4.   Късогледство или далекогледство? Аз съм на почти 14 (след месец ги правя) и съм къдогледа, 1. 50 на едното и 1. 75 на другото око. Нося очила от 1 година и половина, в началото на годината бяш на преглед и казаха, че диоптера не ми се е покачил изобщо, което е удивително, при положение, че е късогледство. Обаче 1 година изобщо не съм си сваляла очилата. Нито при спорт, нито при нищо. Само когато спя. Иначе не зависимо от диоптъра, операцията действа безотказно.

5.   За съжаление почне ли веднъж... и на мен ми разправяха, че след 25 години диоптъра ми ще спре да расте, ама не се оказа точно така. Няколко години си бях с един и същ диоптър и бях доволна, ама после пак почна и около 30-тата си година качих цял диоптър. Лоша работа! Сега съм с 4 диоптъра късогледство и начален астигматизъм :(( Другия месец ще ходя да си сменям лещите и ще си прегледам пак очите и дано не съм качила още. Колкото до операцията и аз съм го мислила и даже питах един доктор, който прави такива операции. Човекът беше достатъчно честен да ми каже, че ефектът при мен ще е само 5 години и не си струва да дам толкова пари. Да не говорим, че в очната клиника почти всички доктори бяха с очила... явно си има защо. Ако операциите бяха толкова супер, защо не се оперират взаимно, а носят очила? Та май малко са прехвалени тия операции. За това аз се отказах и сега си нося контактни лещи, а вкъщи седя с очилата. Да, тъпо е, особено като ходя да плувам, ама пък да давам по няколко хиляди на всеки 5 години и това не става. Да не говорим, че сигурно не могат да се правят операции до безкрай и накрая като нищо съвсем ще си прецакам очите. Така, че много ти съчувствам.

6.   Алоо, да носите очила не е срамно, дори за момичетата е секси. До кога ще позволявате да ви набиват комплекси за това? Аз нося очила от както се помня - имал съм проблеми с хора заради тях, не отричам. Въпреки това, не смятам, че е от особено значение дали някой носи или не носи очила.

7.   От aвтоткaтa: късогледство, и aз не свaлям очилaтa, дори физическо не игрaя. A до номер 3 нaй-зле е нa морето от соленaтa водa болченцaтa ръждясвaт a без очилa не виждaм по нaдaлеко от педя.