Споделена история от Тинейджърски

Работа в интернет
Здравейте! Аз съм момиче, на 16 съм и искам да работя. Ноо понеже нашите не ми дават гледах малко информация в интернет за така наречената Надомна работа. Струва ми се малко сложничко и искам да попитам някой от вас работил ли е нещо подобно, как става, какво представлява точно и дали всъщност има и изцяло български сайтове, които да предлагат такава работа. Според мен би било по-лесно ако е изцяло български сайта.. Та, ако може отговори, защото всички знаем на тая възраст на никого не са му излични някакви допълнителни доходи :))

Коментари

1.   Да има, но всичко, което може да ти докарва реални приходи, е свързано с някаква професия. Най-често става въпрос уеб дизайнери и програмисти, но не се изключват художници, фотографи, музиканти и писатели на статии.

2.   Ако искаш да изкарваш пари от интернет, трябва здраво да учиш уеб езиците (специални езици, които позволяват създаването на сайт).
Нужно е да учиш :
HTML - маркиращ език за създаване на уеб страница
CSS - стилов език, използван за контролирането на html елементите;
можеш да добавиш цвят, размер, височина и т.н;
Javascript - скриптов език; служи за добавяне на различни функции и ефекти;
Като за начало отиди във http://www.w3schools.com/html/default.asp
и учи езиците HTML, CSS, Javascript.
*Най-важното е HTML
Ще опитам да ти обясня какво е нужно за да направиш сайт
1. Текстов редактор (може да използваш notepad или Dreamweaver)
2.Код
Отваряш notepad, след това пишеш
следния код
http://prntscr.com/6pvfy0
Запази документа със разширение .html
(най-важното е да завършва на .html)
http://prntscr.com/6pvgop и го отвори чрез браузъра
*Сайтовете са html документи
Аз лично започнах да чета книги (pdf) и сега съм на средно ниво.
Препоръчвам ти тази книга http://it-ebooks.info/book/1645/
Ако искаш да станеш уеб програмист, трябва да търсиш материал от книги, видео, уроци т.н
Няма как да се научиш на програмиране, без английски.
Тук има информация за основите на HTML, CSS
http://bg.wikipedia.org/wiki/HTML
http://bg.wikipedia.org/wiki/CSS
Късмет :)

3.   Това по обяваите са тотална измама! Нали се сещаш че няма кой да ти даде 500 лева само да си щракаш по линкове.
Търговията и форекса са възможности но аз имам доста горчив опит с второто така че съм пристрастен... :) Мога да говоря още много по темата ама ме мързи...

4.   Всичката "надомна работа" е менте от сорта на "пратете ни 50 лева за материали, направете мартеници, които после ще купим за 100 лева". Сещаш се, че не само не ти купуват мартениците (картички или каквото там са измислили още), ами понякога дори и "материали" не ти пращат.

5.   Авторке, погледни кой са deprecated elements
(тагове/елементи, които не се използват във новите версии на html)
Ако не ме лъже паметта < b > е отхвърлен от новите версии, използва се selector {font-weight: bold }
Цсс има следния синтактсис
селектор {свойство: стоитност;}
Какво е селектор?
Ако искаме да променим нещо на даден елемент, то трябва да изберем елемента.
Примерно тага < p > (пиша със спейс, не съм сигурен дали ще се покаже правилно като се пусне поста) дефинира параграф.
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<body>
<p> This is my first paragrap. You will see that it's red colored because i use css. We use p as selector</p>
<style type="text/css">
p { color: red; }
</style>
</html>
</head>
</body>
Може да добавим css към нашия хтмл документ по три начина:
-Външен
-Вътрешен
-Инлайн
Толкова мога да обясня, въпреки че има още много...