Споделена история от Тинейджърски

Разведени родители-баща простак
Здравейте, това което искам да споделя ме мъчи от 5 години, че и повече. Всичко започна така... Бяхме едно щастливо тричленно семейство състоящо се от баща, майка и дъщера. Тогава цяла България беше в криза. Нашите се караха за пари. Баща ми е луд комарджия, жени и изобщо не му дреме, че е семеен. Скандалите в нас ставаха все по-ожесточени. Хвърляха се предмети, псуваха се, разменяха си обиди и така. След няколко дни (сутринта), баща ми заяви, че заминава в друга държава. Това беше като шок за мен и мама. Баща ми не каза, че тръгва след няколко дни, а точно в този момент. Колкото и лош да беше баща ми, аз все пак го ОБИЧАХ. Той излезе от вкъщи без дори да ни прегърне. Две години след това, той се върна в България. Тогава живеехме с мама в апартамента, който е общ на мама и на тати. Когато баща ми се върна, той дори не ме целуна, не ме прегърна... Нищо! Той направо влезе, изключи телевизора както си гледах, взе хладилника с още един човек. Взе още неща, но няма да уточнявам. Ние с мама останахме без уреди... Наложи се да живеем при баба известно време. Сега вече съм голяма и моят, , баща, , ми се обажда 2 пъти в годината. Мама го усъди за издръжка той и нея не плаща. Беше си направил регистрация в един сайт и писал, че е неумъжен и без деца! Когато видях това просто се разплаках. Това не го пожелавам на никой. Баща ми се връща в България много рядко. На две години веднъж за няколко дни. Виждаме се, говорили сме за профила, а той твърди, че не е негов. Искам мама и баща ми да се съберат, но как да ги накарам? Моля редакторите да публикуват историята ми, защото ме мъчи много време! Искам съвети, моля ви! Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Били сте "щастливо" тричленно семейство, което постоянно се е карало за пари и по други поводи? ! Не, не сте били щастливо семейство. Родителите ти за били заедно заради теб. Няма да се съберат, приеми го. Съжалявам, че съм толкова директна, но няма да са щастливи заедно – пак ли искаш постоянни караници, побои...? Аз съм на 14 и съм в подобна ситуация. Баща ми си направи сайт, къде писа, че няма деца и е свободен, замина за чужбина, нито ми се обажда, нито пари ми дава. И майка ми много-много не ме гледа. Но аз съм свободна и независима, уча се, искам да избягам от блатото! Да постигна повече от тях! Ако желаеш, поговори с психолог. Но не таи надежди, че ще се съберат. Не го повтаряй и пред майка ти – може да си има сериозен приятел, но да се срамува да си признае заради теб. Забрави баща си, гледай себе си, своето бъдеще и образование. Жалко е, че има такива родители... :( Но не се отчайвай, бъди силна и вярвай в себе си! Бори се и не се предавай!
Късмет!
Ж 14

2.   Простак, простак, ама винаги си имай едно на ум, че крушата не пада по-далеч от дървото...

3.   Номер 2 това не важи задължително при всички. Напротив - с такова подобие на родител ти се учиш какъв да НЕ бъдеш.

4.   Майка ти дори и да е сама в момента не вярвам да иска да се съберат. Не се става родител като създадеш едно дете, а като се грижиш за него и го обичаш. Съвета ми е да не се измъчваш, защото баща ти няма да се промени, а да се опиташ да му простиш и да продължиш живота си, но без него.