Споделена история от Тинейджърски

Притеснение за матури
Здравейте,седми клас съм и адски много се тревожа за матурите.По математика съм доста зле някъде за 3ка на матурата,при условия че ми трябва най-малко 5 за елитно училище:( ;( Мама и татко страшно ми помагат психически,ходя на уроци,уча,решавам ;( пак не се получава;( вие как преживяхте стреса преди матурите?ПОМОГНЕТЕ МИ МОЛЯ!!!!!!!!

Коментари

1.   Здравй! Аз съм в същото положение, зле съм по математика да ти кажа грубо 4. И искам да кандидатсвам в Природноматематическата, по литераутра съм малко по добре. Много се притеснявам обаче, не трябва да предизвикваме злото. Остави квото стане да стане. Имало е ученици, които са отличници и на изпита получават двойка. Има такива които не се справли достойно само и само от притеснение. Така че не трябва да правим излишни притеснения, все пак това е изпит, всеки един минава от тези пътища на никому нищо не е станал запази спокойствие

2.   Първо спрете на НВО - Национално Външно Оцеляване за 7 клас, да му викате матури!! И второ - това е тест като тест. Няма какво толкова да се притесняваш, все някъде ще влезеш....

4.   Прочети някоя и друга тема за матурите, тук има поне 100.

5.   Здравей. Когато бях седми клас, честно казано не се притеснявах толкова много, но все пак си имах едно на ум и знаех, че е важно и много се трудих зя тях. Моят съвет е да бъдеш по-уверена в себе си и да не се притесняваш, ( въпреки, че е нормално и те разбирам ) защото притеснението само ти вреди!!! Това са поредните тестове, които ще трябва направиш, нали? ! Успех!!!!

6.   Не му мисли толкова. Изобщо не са трудни щом учиш толкова. Оценките ми бяха слаби, но това не значи, че не знаех материала и т. н. Просто така се случи заради изпита. Съвет относно 2-рият модул(за математика става въпрос). Ако мислиш, че неможеш да напишеш нищо по-добре не се явявай, защото ще ти спадне общата оценка. :)

7.   Без желание няма как да научиш математиката.
Захвани се по сериозно, ще имаш 6

8.   Номер 6 - ако не се яви на втория модул, ще загуби правото да кандидатства в гимназия/техникум. И дори и да се яви само на втория модул по български - пак не може да кандидатства.

9.   В седми клас бях наредила три двойки по математика и колкото и да се стараех повече от 4 рядко изкарвах. Обаче всичко излезе че е от учителката, защото на вънщното оценяване без проблем си изкарах 6. 00 на първи модул.

10.   С притеснение няма да стане. Бях супер притеснена преди години, при положение, че бях с 6 за срока и резултатът от матурата беше едва четворка. Решавай примерни матури от минали години, сравнително леки са, с изключение на някои задачи, разбира се, но забрави за притеснението, защото е от значение за оценката. Забравяш всичко, мислиш за съвсем друго, а времето си тече. Успех!

Л.

11.   Номер 6, как ще кандидатства без втори модул? ! И аз нищо не разбирах от тия задачи ама си ги разписах дадено, търси се, това-онова, намерих по нещо дребно от всяка и то нали знаеш, че и за това дават точки. На първия модул имах пълно 6, общата ми оценка излезе 5 и нещо. Това, което ми смъкна бала, е че имах пет за годината. Иначе по български 6 и 5. 80 и си влязох в хубава езикова гимназия.

12.   На мен също ми предстоят матури. Не се притеснявай, притеснението е най-големият враг на човека. Аз съм зле по всички предмети. Просто си казвам, че не е матура, а най-обикновено класно контролно! Като се наспиш добре, не мислиш за оценката си и си съсредоточена, всичко ще е наред!

Д. Д

13.   Здравей, добре те разбирам, миналата година по това време и аз бях в твоето положение. Положението ми по математика беше меко казано трагично, а имах желание да вляза в ПМГ. Заложих изцяло на БЕЛ, въпреки че и на мен ми трябваше висока оценка по МАТ. Та, ако искаш да имаш успех не се отказвай, а решавай. Мен страхът от провала ме мотивираше да решавам, вечер не можех да спя, събуждах се и пак наново започвах с задачите, въпреки че преди това през целия ден бях решавала. Не ме разбирай погрешно, не ти казвам да правиш като мен само да спреш да си казваш, че не можеш и да се стегнеш. Това е всичко, което се иска от теб. Математиката не се отдава на всеки, но това не е причина да се опиташ да я, ако не усвоиш, то поне разбереш до някаква степен. Матурите не са толкова трудни, колкото ви плашат учителите. На мен ми бяха по-лесни от контролните, които ни даваха в час, но изкарах 4. 900. Госпожата ни написа за срочни оценките от матурите, та имах 5 за срока и за годината. По БЕЛ оценката ми беше 5. 600. Не знам за теб, но тези оценки мен напълно ме удовлетворяваха. Имах хубав бал и влязох там, където исках. Не се плаши и не се отказвай от задачите. Повяравай накрая ще си струва. Успех!

14.   Аз също съм седми клас. Не се притеснявам, защото няма смисъл. Просто така е измислено - трябва да се кандидатства с математика, та дори и за езикова! На някой идиот му е хрумнало. Недей да съжаляваш ако не влезеш в ПМГ, все пак с гимназията не свършва живота. Познавам достатъчно хора, които са математици, а са учили в езикова и обратното. Както и да се справиш на изпита не се съобразявай с чуждото мнение и не се влияй от никого, който ти казва, че нищо не си направил. Има далеч по-важни неща в живота!
Ж14

15.   Здравей. Аз сега съм 8 клас и преди що-годе година минах през същото. През цялата учебна година в 7 клас бях много притеснена, а и нашите не ми помагаха особено. Винаги, когато не бях забила глава в някой учебник ми казваха, че нама да направя нищо на матуруите и от това още повече се притесних, но когато дойде времето за матурите просто спрях да се притеснявам от само себе си. И изкарах много добри оценки и по двата предмета. И не слушай номер 6 яви се на 2 модул има и някои много прости неща, пък и се пробвай от всичко по малко да решаваш дори и да не решиш дадена задача до край ДАВАТ ТОЧКИ.

16.   Изпитан трик. Докато учиш си пускай музика развиваща ума и мисленето. Можеш да я намериш в youtube, Spotify или други. А също и на мен ми предстоят матури.

17.   До №7
Я ми обясни за какво желание говориш? Искаш да кажеш, че тези, които се трудят, но просто им е трудно, се отказват, така ли? Ами, дай де те просветля малко. Не може на всеки да му върви математиката! Тя е наука, която ТРЯБВА да разбираш, а не да се надяваш само на формули! И това, че ти я разбираш не означава, че и с всички е така! Не казвам, че защитавам тези, на които не им върви дословно, защото има и такива, които ги мързи. Но има и такива, които се стараят, за да получат по-висока оценка. На мен математиката ми се отдава, но имам приятели, които, колкото и труд да полагат, повече от 4, 5 не могат да искарат. Така че не слагай всички под общ знаменател. А и като те гледам не си повече от 7, 8 клас. Когато станеш малко по-голям- примерно с 3, 4 годинки- тогава говори(пиши).
До авторката: Не се притеснявай толкова, матурите или НВО( да уважа коментар №2) са като изходно ниво, на което затвърждаваш знанията си до 7-ми клас. Ако си спокойна и си знаеш нещата, които трябва, можеш и 5-ца да изкараш.
КЪСМЕТ!

18.   Оооооох аз съм ужас по математика, ама няма да кандидатствам и това малко ме успокоява. Всичко пробвах -консултации, пробни изпити, частни уроци и най-много 2, 50. :( по останалите предмети съм СУПЕР. Надявам се да хвана среден по математика.
^Happy girl ^

19.   Момиче на 15 съм и майка ми едвам изнамери пари да ходя на уроци и то не, за да се уча, ами за упражнение. Не знам как, но имала си цели 3 години, за да си знаеш материала и сега казваш за 3ка съм при условие, че ходиш на уроци. По-добре ни кажи какво правиш на уроците.

20.   към номер 6: пак ще ти спадне оценката -. -

22.   Какви консултации бе.. аз миналата година имах матури за 7 клас и нищо не знаех по математика обаче като почна и ни казаха да препсваме ако можем и така. Искарах 6 без почти никакви усилия така че изобщо да не ти пука ще си вземеш матурите. ;)

23.   Как така преписвате като в стаите има камери? Наистина искам отговор на това, защото и аз като авторката съм МНОГО зле по математика, едва 4 хващам за срока, ходих на частни, на СИП-ове и нищо не разбирам.. На частните като ми ги обяснят ги решавам, та чак сама се учудвам на себе си, а като съм в училище и примерно правим тестове не знам нищо, сякаш трябва да ме подсетят какво трябва да се прави.... Искам да вляза в езикова паралелка, но се влиза с БЕЛ и математика, по български нещата са добре, както и по другите предмети, но математиката не ми върви и това е... Сега ни предстоят примерните матури просто не знам....

24.   Запомни:
1. Не се притеснявай, повечето се провалят не от незнание, а от притеснение!
2. Не помагай на никого и не се опитвай да преписваш. Ще те изгонят с двойка.
3. Стой в стаята до самия край на матурата- винаги можеш да си намериш грешка!
4. Не драскай на листа за отговори ( говоря за рисунки, сърца и такива глупости)- приема се за знак към проверяващите и ще ти пишат 2!
5. Не мисли за оценката, а се съсредоточи на задачите!
6. Не оставяй незачеркнати отговори!

25.   Може ли някой да ми изпрати някоя примерна матура за упражнение

27.   Вярно ли е че не може да се носи несесер, само с химикали и други