Споделена история от Тинейджърски

Майка ми не дава да си купя нищо
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Първо искам да кажа че не съм някоя глезла която да измъчва родителите си за маркови дрехи всяка седмица, дори си купувам дрехи два, три пъти в годината тъй като смятам че е по-добре да имаш най-важното отколкото 20 блузи примерно. Не мога да се оплача от към дрехи, защото мисля че имам нормално количество и са ми достатъчно. Разполагам със 90 - 100 лв месечно и си ги разпределям за храна, училище, козметика и т. н и не се оплаквам. Но ето го проблема. Днес казах на майка ми, че искам да си купя парфюм на Ейвън, който е 18 лв и много искам за рождения ми ден. Само това и то с пари които всяка година баба и дядо ми дават за моя празник. Тя се разкрещя и ми забрани да го купя, имала съм достатъчно. Имам два парфюма и двата подарък и то евтини не са по 60 лева както нейните. Тя има пет по 60 лева. А моя е 18 и ще е първия ми по скъп. Майка ми за всичко е така. За нея няма нещо което да ми е нужно. Аз за пръв път я моля за нещо което искам да взема и то по повод. Омръзна ми от нейното неразбиране.

Коментари

1.   Намери си работа и си го купи. И без парфюма ще живееш. Тука има хора с много по сериозни проблеми.

2.   Събери си пари и си го купи , докато я няма не е нужно да го вижда и да разбира за него ! Ако пък го види кажи и например че някоя твоя приятелка ти го е подарила .

3.   Само с майка си ли си, а баща ти?
Иначе щом на теб ти дават парите може сама да решиш какво искаш.
Иначе има парфми които изобщо не си струват цената като аромат и така нататак.

4.   Прекалено много си я разглезила... Щом не става с добро значи с лошо, а и ти все пак вече си на 16, трябваше да и вдигнеш един скандал и да видим какво ще стане! Просто си го купи защо трябва да я питаш?

5.   Ти да не си онази, дето шопингът й бил мания, обаче сега да си изпаднала в немилост? :)
Ot temata: http://spodeli.net/7/story-86362.html

6.   И моята майка е така. Просто си го купи и и кажи после. Аз така правя и вече ми е много по- добре.
Ще се ядосва, ще вика, ама ще и мине. Парите са си твои и тя няма право да ти забранява.
Беци

7.   Според мен е много хубаво ,че можеш да си разпределяш парите , много хора не умеят да го правят. По-добре седни с нея и поговори.. може да ти се стори глупаво , но разбери защо не ти позволява. В цената ли е целият проблема или ?

8.   Ами купи си го без тя да разбере, после й кажи, че са ти го подарили за рождения ден. Успех!

9.   Много изопачаваш нещата, казваш че имаш дрехи, които са достатъчно, а майка ти не ти дава да си купиш парфюма, а ти си написала на заглавието, че нищо не иска да ти купи, малко излиза все едно те е оставила гола, боса, гладна. Силно заглавие, а никакъв текст след него, очаквах история на бедно изнемогващо момиче молещо се за някой парцал за 2 лева от втора ръка, защото от 2-3 години не е видяло нова дреха. Майка ти може да си има парфюми по 60 лева, защото тя работи и изкарва тези пари и са си лично нейни. Не виждам защо я питаш дали може да си купиш парфюма, като баба ти и дядо ти дадат парите отиваш и го взимаш и толкова. Също така, когато тя не е у вас и излизаш може да ползваш нейните, но да се прибереш преди да се е прибрала и да си вземеш душ, за да не те усети и така ще свършват бързо и тя все ще купува и ти ще ползваш, аз се чудя тя защо не ти ги дава, аз и мама ползваме общо.

10.   Заглавието е такова, защото според нея нищо не трябва да си купувам - дори едно безалкохолно дори за това ми мрънка. А тя постоянно гледа неща в сайтове за дрехи а не работи. Само да отбележа, че има трикрилен гардероб пълен с куп палта, 20 чифта токчета и десетина маратонки, роклички, полички - full. А аз като си купих втори чифт дънкени панталонки ми се развика. Не разбирам защо ми се кара за най-дребното нещо като тези пари ми ги е дал баща ми. Плюс това аз пестя - от 80-90 лв на месец аз успявам да спестя 30-40.

11.   Наистина е кофти, аз лично ненавиждам родители, които си купуват всичко за себе си, а децата си оставят с по чифт дънки и блуза. Но пък от друга страна това е и добре за теб, можеш да започнеш работа и сама да си изкарваш парите. Може пък майка ти да иска да разбереш, че нищо в този живот не се получава на готово.