Споделена история от Тинейджърски

Непознат ме снима в метрото
Здравейте, хора
Историята ми е следната. Слизам си аз на Сердика и някакъв пич минава пред мен, щраква апарата и си сяда. Аз се паникьосвам и 10 минути съм в транс от случващото се, защото преди 4-5 месеца стана същото. На същата станция. На много мои приятелки се е случвало. Питах и полицая на станцията, каза че много момичета се оплаквали за мъж който ги снимал в метрото. Хванали го и го накарали да изтрие снимките. Аз съм доста изплашена и съм се вкарала във филми много жестоко. Реших и сълзотворен спрей да си взема.
Тъм.. на някой случвало ли се е? И защо може да е?

Коментари

3.   Е какво толкова ще направи с тази снимка? Заклинание? Тоя е кретен, който трябва да бъде поступан и тикнат малко в пандела да се превъзпита, но извън това - хората постоянно ги снимат без разрешение. Я случайно, я от телевизия, я от фотографи за вестници, списания, дори във Фейсбук има такава страница. Не се тревожи.

4.   И на мен ми се беше случило два пъти. Първия път бях с една приятелка в мола и само тръгваме да излизаме и някакво момче, мисля че беше ром извади фотоапарата си и го насочи към нас, но аз го видях и се обърнах настрани. Беше ни много странно. След време бяхме в парка и карахме колело и както карахме и срещу нас бяха двама мъже и жена и докато ги наближихме, единия мъж извади апарат, но аз пак го видях и пак се обърнах настрани. Надявам се, да не ми се вижда лицето. Дано съм ти помогнала по някакъв начин!

5.   И на мен ми се беше случило два пъти. Първия път бях с една приятелка в мола и само тръгваме да излизаме и някакво момче, мисля че беше ром извади фотоапарата си и го насочи към нас, но аз го видях и се обърнах настрани. Беше ни много странно. След време бяхме в парка и карахме колело и както карахме и срещу нас бяха двама мъже и жена и докато ги наближихме, единия мъж извади апарат, но аз пак го видях и пак се обърнах настрани. Надявам се, да не ми се вижда лицето. Дано съм рти помогнала по някакъв начин!

6.   А ти сливи ли имаше в устата?
Защо не му каза, че не желаеш да бъдеш снимана?
Мълчанието е знак за съгласие, а според чл. 32 ал. 2 от Конституцията ни " Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи. "
Ако не си се противила, той е бил напълно в правото си.

7.   Репортерите и журналистите снимат постоянно. Мен са ме снимали на определени места. Ако снимките не те злепоставят по някакъв начин не се притеснявай

8.   На мен ми се случи преди няколко месеца. Вървях си към училище и по едно време гледам, че на една пейка имаше няколко човека и единия имаше голяма камера. Минавам покрай тях и той скочи и насочи камерата срещу мен и взе да ме снима. Нищо не направих, но супер много се бях филмирала. Има такива стрийт фотографи, снимащи случайно минаващи хора, едва ли е нещо страшно.

9.   Лол, и сега като са те снимали какво ще правиш....
Ми то е пълно с камери от където да минеш по принцип, а ако ползваш някоя социална мрежа сигорно и в нея си сложила снимки.

11.   Хaхaхa, спокойно де, много си се шaшнaлa. Почти сигурнa съм, че сa те снимaли зa "People of Sofia". Пък и дa не е тaкa, то е комплимент, щом те снимaт си някоя крaсaвицa.
Chill
:)

12.   Не ми се е случвало, но кофти. Иначе незнам закакво може да се е случвало. Шпиони всякакви. Набелязват си те и те издирват кой знае защо. За това не ги харесвам тези фейсбуци...

13.   Това е вид фетиш. Сигурно мастурбира на снимките или ги качва в интернет форуми където има и други като него. Не мисля че има някаква физическа опасност за теб. Предполагам, че човекът който те е снимал дори не смее да те заговори. Какво ще прави със снимките ти вече е извън твой контрол, затова по-добре не си хаби нервите напразно.

14.   Ти си носи спрей дори и да не те снимат. А и този е просто някакъв задръстен глупак, няма какво да ти направи, освен да мастурбира на снимката ти както каза този над мен.

15.   О Боже! Тука почнаха шпиони с фетиши да стават хахаха... Има запалени фотографи, на които това им е страстта- да снимат хора, случайно минаващи по улицата или в обществения транспорт. По- скоро трябва да се чувстваш поласкана, щом те е снимал е видял нещо в теб, което му е харесало и мисли, че може да те заснеме в хубав случаен кадър. Колко филмирани трябва да сте, за да говорите на момичето, за някакви дето ? мастурбирали на снимките, шпиони били, фейсбук бил виновен.. стегнете се малко бе хора. И пак към авторката- подозирам, че може би са те снимали за страницата във фейсбук- People of Sofia. Ако искаш разгледай снимките там и сама се увери, че не е станало нещо кой знае колко странно и страшно:)

16.   Събирал е материял за довечера, горкият човечец...

17.   Това за спрея е добра идея. С какво право този идиот ще те снима? искал ли ти е разрешение?

18.   Спокойно не се филмирай, аз съм художник. Също снимам хората без да гледат, но не за лошо, ами за рисунка.

19.   Знаеш ли какво? Взимаш автомат 50-ти калибър и следващият път го правиш на швейцарско сирене. American style!

P. S. Естествено, само се шегувам, лол.

20.   Споко, аз веднъж се бях наконтила за рожден ден на приятелката ми и на отиване две циганета уж си седяха кротко на пейката, покрай, която минах и докато се усетя едното ме снима с телефона си. После хем ми стана смешно, хем се притесних, че ще ги качат във фейсбук и по някакъв начин приятелите ми ще видят моя снимка в профила на някакъв мангал... ще ме питат какво прави там, ще се хилят, ще ме бъзикат.. ама карай, нали не си във физическа опасност. Нищо няма да стане. Мисля, че на всеки му се е случвало да го снимат навън без негово разрешение, хаха

21.   ми не знам, вие за фотографи не сте ли чували, преди беше рядкост защото техниката беше скъпа, но сега е популярно много хора искат да се занимават с фотография и ето щъкат из улиците и снимат упражняват се, търсят красиво лице или интересна случка и щракат какво толкова. А най хубавите снимки стават непринудено, когато хората не знаят че ги снимаш. Фотографията е изкуство. Вярно е има и болни хора и измамници и какви ли не

22.   Оха! Как обичам да отпечатвам лицата на такива като теб в едър план на А4 на цветния лазар, после да ги слагам в прозрачка, и отгоре да ги плякам обилно с мъжко мляко!

23.   Според мен няма какво толкова да се притесняваш, трябваше да идеш и да го попиташ и да му кажеш, че не искаш да те снимат. Аз съм запалена по фотографията и понякога и аз си снимам така случайни хора, защото смятам, че ще стане супер яка снимка. Може и да е друго, не знам..

25.   И без право, и без МОЕ право нямаш право да ме снимаш разбра ли? ! Щот ще те съдя!

26.   Той те харесва май а? а ти ще го ступаш по добре се заговорете щото по моите изчисления те харесва