Споделена история от Тинейджърски

Работа
Здравейте! Ще съм искрена. Проблемът ми е, че искам да работя нещо, за да помагам на мама, а и защото ще ми е забавно. На почти 14 години съм и преди, когато бях по-малка, раздавах листовки, продавах декоративни камъни, продавах и мартеници, организирах партита за пари. Като цяло-тъпо, но все пак това лято искам да се заема сериозно с някаква работа! Моля ви, пишете ми, за да видя какви са вашите съвети! Благодаря предварително и приемам да ме критикувате, но не с цензурирани думи! :)

Коментари

1.   Преди да навършиш 16 години не можеш да работиш нещо, от което ще печелиш повечко, та да си изкараш за себе си, камо ли да подпомогнеш майка си. Да, с тези "листовки" - т. нар. флайъри може да се получи, но няма да спечелиш кой знае колко много.

2.   Браво на теб! Звучиш като предприемчива и енергична личност и макар и много млада, непременно ще намериш нещо.
Трябва да провериш законодателно как стоят мещата, но някаква почасова работа като в кафене, автомивка, на гардероба в някой театър, към някой магазин за животни мпже да попиташ има ли хора, които търсят кой да разхожда кучето им срещу заплащане или почасово гледане на деца, докато родителите са излезли.

Това ми хрумва в момента.

3.   Благодаря ви, аз също обмислям за почасово гледане на деца, но няма как да питам хората, мисля да раздам листовки, на които пише, че мога да гледам деца, дано да се получи!!

4.   С тези 14 години няма да пожънеш кой знае какъв успех с това, да не кажа никакъв... на тези години никой няма да те вземе на сериозно. Инак, поздравления за ентусиазма. След 2-3 годинки ще ти се получат нещата, няма страшно.

5.   Благодаря за подкрепата, надявам се да се получи нещо, въпреки че и аз се съмнявам малко...

6.   Аз също съм колкото теб и търся някаква работа :) Намерих нещо за надомна работа с хартиени изделия тя е за всички възрасти ама незнам дали ще опитам. Успех :) ще следя темата.

7.   Благодаря за подкрепата, все още търся, но не намирам.. :(