Споделена история от Тинейджърски

Цветни лещи.Съвети?
Здравейте. От доста време се каня да си купя цветни лещи за очи, но без диоптър, тъй, като нямам проблеми с очите и зрението. Очите ми са кафяви, както и косата и съм с леко мургава кожа, така, че мисля, че зелени лещи ще ми стоят най-добре и естествено. Но нямам и най-малка представа на какви цени вървят КАЧЕСТВЕНИТЕ лещи и какви точно грижи се полагат. Виждала съм на някои хора как около самата зеница избива естественият цвят на окото, а по краищата на ириса е цвета на лещата, което е много грозно. А аз искам зелени лещи, които да стоят максимално естествено и да не си личи, че съм с лещи. Също така и при много хора гледам как като си ги сложат и склерата, тоест бялото на окото се зачервява. Тази червенина избледнява ли след няколко минути? Защото зачервените очи са като сигнална лампа, че си с лещи, а аз не искам да си личи. Ако си купя едни колко време ще мога да ги нося, ако си ги слагам да речем 2-3 пъти в седмицата? В оптиката ли трябва да отида, за да си намеря хубави лещи или другаде. От къде мога да си купя качествени лещи, които няма да повредят зрението ми? За строгата хигиена съм запозната. Знам и, че не се спи с тях и не се носят повече от десетина часа, съхраняват се във физиологичен разтвор, ако не се лъжа, май така се казваше. Но бих искала да чуя съветите и препоръките на хора, които носят и са запознати. Ще се радвам да ми помогнете!

Коментари

1.   Отиди в някоя оптика и там можеш да направиш поръчка, по-добре така, ще ти излязат малко скъпи, но поне ще са качествени и ще можеш да ги ползваш дълго време. Виждала съм лещи в магазин ''На тъмно'', но са 15-20 лева, сметни колко са качествени и, че няма да може да ги носиш повече от едно лято.

2.   Единствените качествени, които можеш да намериш по интернет са Solotica, които не се доставят в България ако не се лъжа и Desio (каквито имам аз и съм супер доволна, идеално покриват и не си личи, че съм с лещи), но ги взех на 65 лева, което е и най-евтината цена, на която можеш да ги намериш. Всичко друго е лъжа и измама, затова най-добре е първо да посетиш оптика, но внимавай да не ти препоръчат Freshlook, CooperVision или Bausch and Lomb, защото всички тези марки са доста известни, но ще се прецакаш - пробвала съм ги всичките и изобщо не стояха добре, пък и бързо се изсушаваха.

3.   Оптика. И аз исках да си слагам само че сини. После се отказах защото се чувствах като някой комплексар. Харесвам си се с кафяви. Иначе струваха по 50 лв едната.

4.   Аз съм носила лещи с диоптър. Отказах се, защото си купих готини очила, понеже ми идваше скъпо с лещите. Трябва да си купиш разтвор за тях. Препоръчвам ти "mono green". Преди да сложиш лещите трябва да си измиеш ръцете много добре. Зачервяване не съм имала. Според мен то е от някакво възпаление. Всички лещи си имат срок на годност. Може да си купиш едногодишни лещи, както и такива за три месеца. Има и еднодневни. За колкото по-малък период от време си ги купиш, толкова по-добре. Дори да не ги носиш често, не ги носи след посочения срок. Освен, че не се спи с тях, не трябва и да се къпиш с тях. Успех!

5.   Занимаваш се с глупости. Стой си с твоите си очи... с цветни лещи ще изглеждаш адски неестествено, не себе си и особняшко. Бъди такава, каквато са те сътворили... много по-красиво, уверено и привлекателно би изглеждала. :)))

6.   Съглaснa съм със номер 5-Природaтa сaмa е решилa кaкво дa нaпрaви с нaс и тя знaе нaй-добре. Тaкивa нещa кaто грим, изкуственa косa, лещи, плaстични оперaции и пр. не използвaм и досегa никой не е кaзвaл, че съм грознa. Помисли пaк преди дa си купиш.
С. #

7.   Като човек принуден да носи лещи всеки ден, имам доста висок диоптър, направо ти се чудя, че доброволно искаш да се подложиш на това, ама като имаш чак такова силно желание, пробвай. Обаче за да си нямаш проблеми, най-добре не поръчвай от разни неизвестни сайтове, ами върви в някоя оптика, но имай предвид, че нещата не свършват с купуването на лещите, защото те си вървят в комплект с течност и специални контейнерчета, така че цялата работа може да ти излезе и към 70-80, че дори и 100 лева. Обаче всичко си зависи какви точно лещи ще си купиш, обаче пак ти казвам не купувай евтини неща, защото можеш доста лошо да си възпалиш очите. За хигиената вече си знаеш. Никакво слагане/махане ако не си с идеално чисти ръце, винаги пресен разтвор, никакво спане с лещите и гледаш да не ги носиш повече от 10, мах 12 часа на ден. Голяма грижа си е, да знаеш! Ако случайно ще приспиваш някъде, примерно при приятелка, винаги трябва да имаш контейнерче и чист разтвор, не можеш да ходиш с тях да плуваш... направо им завиждам на хората, които си имат здрави очи и никога не съм разбирала как някой може да си причинява това без нужда. Ама сега и да ти го разправям, не ми вярваш, така че купи си лещи и се убеди сама колко е досадна цялата работа и как заради единия цвят не си струва.

8.   Ако очите ти са по-специфични няма да ти стоят добре. Моите очи са чисто жълти и не ми стоят добре лещи, и ако твоите очи са по-специфични може и на теб да не ти стоят добре, но ти желая успех. Г. 13 години