Споделена история от Тинейджърски

Косата ми не расте!
Здравейте, момичета. Аз съм момиче на 14 години. Знам, че има много такива теми, но реших и аз да споделя моята история. Когато бях малка имах страхотна коса. Тя е естествено къдрава и имах страхотни къдрици. Беше гъста и дълга. Преди няколко години започнах всеки ден да изправям косата си, защото винаги съм искала да имам права коса. Косата ми се изтъни и нацъфтя. Трябваше да се подстрижа и фризьорката ми махна половината коса. Сега повече от година не ползвам преса. От скоро използвам хининова вода, хининов шампоан, балсам за суха и изтощена коса, рициново масло и си правя домашни маски, но не помага много. Сега косата ми е късо подстригана, защото аз сама се подстригах и не съжалявам. В момента косата ми едва докосва раменете ми на дължина. Кажете нещо, което Вие използвате и от това косата Ви расте бързо. Искам до около 3 месеца да порасне под гърдите ми, но косата ми расте твърде бавно и е суха. Защо косата ми не расте? Моля Ви, дайте ми съвет. Искам да расте с 5 сантиметра на месец. Какво да използвам? Моля, публикувайте историята ми. Благодаря!

Коментари

1.   Косата на човека расте най-много до 1 см. на месец, включително няколко години след смъртта... Тя е нищо повече от каратин и НЕ Е ЖИВА клетка, която можеш да стимулираш с разни мазила. Мазилата най-много да хидратират кожата на главата ти, но е генетично заложено колко ще ти расте косата на месец. За година най-много 15 см. расте косата, а ти искаш толкова за 3 месеца - ПРАКТИЧЕСКИ НЕВЪЗМОЖНА ЗАДАЧА, освен ако не си сложиш екстеншъни, но това значи отново тормоз на твоята коса, а екстеншъните струват много пари често са от трупни донори от Азия... така че ГНУСНО.
Съвет - зареди се с търпение и не ходи твърде често на фризьор и НЕ СЕ ПОДСТРИГВАЙ САМА ако нямаш специална ножица за фризьори, защото обикновените са твърде тъпи и водят до нов цъфтеж.
СПРИ да се мажеш с 10101 продукта, а се спри на 1-2, за да не товариш излишно кожата на косата и да не си причиниш някаква гадна алергия. Кристали за коса задължително по връхчетата, хубав шампоан и балсам - мисля, че това стига.
Много е важно да се храниш добре най-вече с богати на витамин Е храни - хляб, зърнени и тем подобни. От безхлебни диети често капе косата.
Всичко е ген и при жените хормон. Сега си във възраст с много големи хормонални промени и косата ти няма начин да не се е променила от това, но след края на пуберитета обикновено нещата се оправят.
Успех

2.   Номер едно, това вярно ли е, че косата расте няколко години след смъртта или нещо се пообърка? Как при спряло кръвообращение и гниещо тяло, може да се случи това?

3.   Шампоан Фитовал не само че ще ти помогне за растежа, но и прави косата много гъста, мека и буйна. Спира какъвто и да било косопад.
Не си суши косата със сешоар, защото и той много вреди, колкото и да го увъртаме, изобщо забрави за всякакви подобни третирания. Не спирай в никакъв случай хининовата вода, макар и по-бавно, тя действа много! Може да намазваш краищата с Арганово масло или Кокосово.
Хората много казват, че честото подстригване на краищата ускорява растежа, ама това са пълни глупости на фризьорите. Лично при мен никога не е помагало, а само ми режеха косата напразно. А и ако им кажеш 2-3 см, те ще вземат 10 да ти отрежат!

4.   А тогава как известните личности (не говоря за жените, а МЪЖЕТЕ) успяват да си удължат косата адски много за по-малко от месец? И повярвайте ми, наистина има такива случаи.

5.   номер 4, еми как? Удължават си косите при фризьор. Що за въпрос?

6.   Ръсиш на четката няколко капки някакво етерично масло-примерно чаено дърво, а и почти всички етер. масла укрепват косъма и стимулират растежа. Имай впредвид че изсушава косата и компенсирай с някакъв шампоан с т. нар. тлъсти масла-арган, бадем. А за екстракт от чемшир съм чувала, но не съм опитвалал

7.   Номер 4 присаждат им коса не им расте сама от самосебе си толкова бързо

8.   Ето моят опит с начини за бърз растеж на косата. И аз съм на 14 също. Лято 2013 косата ми беше подстригана до раменете. От тогава до към март 2014 все си я изправях със сешоар. Беше ми стигнала до подмишниците. Исках да ми стане доста по-дълга защото исках да си направя омбре. Прочетох малко из нета и пишеше че лимона помага за изрусявне а и е полезен за косата. Напълних едно шишенце с лимон и вода. И всеки път преди баня си слагах и стоях малко с него. Юли косата ми беше до малко под гърдите. Но моята коса по принцип расте бързо. Декември тази година си повторих омбрето и съм се подстригвала 4-5 пъти за 6 месеца. Омбрето тогава ми беше до брадичката някъде. Реших че искам да го махна и прочетох за inversion method (мързи ме да проверя правилното изписване). Слагах от време на време и лимон и правех това нещо (представява да си наведеш главата надолу и да си масажираш скалпа) и сега омбрето ми е малко под раменте. Една приятелка каза че и кокосовото масло също помага. Не съм пробвала, но съм чувала че кокосвото масло става за всичко. И хининовата вода има ефект, но косата май почва да капе. И ако не искаш да се повтори нацъвтяването- anti-heat спрейове преди всеки топлинен уред, балсам за коса и ако искаш от време на време маски. Можеш да пробваш и с кристали за краищата. Също ако я миеш често по-добре недей. В началото когато говорих не я миех по цяла седмица. 3 дни са сравнително добър интервал. Надявам се да съм помогнала :)