Споделена история от Тинейджърски

Старата любов ръжда не хваща
От заглавието се подразбира, че става дума за, , старата, , любов. Момиче съм. Когато бях на 11 години, внезапно в училище едно момиче дойде и ми каза, че едно момче ме е харесало и иска да сме гаджета. Това момче нито го позванах нито знаех въобще, че съществува, въпреки, че беше от съседния клас и беше колкото мене на години. Аз приех, почнахме да излизаме двамата с компания, не се целувахме, не се прегръщахме, понякога се отдалечавахме от другите и отивахме на тихо място, където нямаше никой и не искахме никой да ни безпокои. Седяхме един до друг, от време на време си говорихме и се усмихвахме един на друг. На втората седмица, беше ме притиснал на едно място и ме целуна като ми каза, че ме обича, но аз го избутах. Понякога се държах гадно с него и не му обръщах внимание, но не винаги. И на третарта седмица го зарязах, без причина. Тогава той отиде и седна на една пейка и се беше изчервил, беше много ядосен като разбра, че съм го зарязала. Аз с една приятелка тръгнах към друга улица и после като се върнахме там ме напсува. А аз като се прибрах, плаках цяла вечер, въпреки че бях много малка, го обичах много. Той ми беше първата любов и първата целувка както и аз на него. Мина време пак се събрахме и пак скъсахме. След година отново се събрахме и отново аз го зарязах, без причина. Това продължи 2 години. Сега сме на 16 и двамата и учим в една гимназия, за около 2-3 години не се сещах за него, но откакто си проговорихме тази година по средата на училище и излизахме няколко пъти с компания, почнах да усещам, че старите дни ми липсват и си го искам обратно. Още повече се убедих в това като преди 1 месец отидохме на дискотека всички 9-класници. Бяхме на една маса по разпределение от учители с още 8-9 човека и аз си взех кола оставих малко от колата и казах, че няма да я пия, тогава той ми каза, ако няма да пия той щял да я изпие и аз му дадах да пие от мойта чашка. Когато го погледнех сърцето ми почваше да бие силно и го гледах толкова влюбено и се опитвах да съм по близо до него. И в училище го забелязвам като ме гледа в очите и аз веднага се обръщам за да не го гледам. Не знам какво ми стана отново почнах да мисля за него всяка сутрин и вечер, да го сънувам. Двамата много си подхождаме той е с 7-8 см по висок от мене и двамата сме доста красиви. Знам, че има шанс отново за се съберем и затова не искам да го пренабрегна, но иначе мога.. и съм сигурна, че аз ако му призная, той без да се замисли ще каже, , ДА, , за да се съберем. Но проблема е там, че аз с нищо не му показвам, че го харесвам и да умра няма да му призаня, че го харесвам и няма да направя първата крачка. Той е малко странен и иска да е център на внимание и в една връзка той може да е жената ;д, познавам го много добре. Дали той отдавна ме е забравил и не мисли за мен изобщо? Дали и той има чувства към мен? ;/ Споделих това, защото искам да знам вие как бихте постъпили в таква ситуация, за да ви забележи и да станете близки приятели. Моля дайте съвети? Вие какво мислите по въпроса? Аз мисля, че между нас има нещо отново. Но сме от различни компании и рядко се засичаме, аз просто искам да съм по близко до него ;/.. Благодаря предварително и извинявайте за грешките писах от мобилен :)

Коментари

1.   На 16 г. и говориш за стари любови? След време сама ще се смееш на написаното, но хайде - младостта позволява подобна наивност.

2.   Номер 1 има право, но да си кажа и аз думата. Гледай да прекарваш повече време с него, а после ако усетиш, че се сближавате, му кажи за чувствата ти. И ако сте заедно, да не го зарежеш пак! ;D В подобна ситуация съм, и мисля да направя същото, така че успех! :3

Gwen

3.   номер 1 ми взе думите :D Детска му работа... кажи му, щом е толкова важен за теб. Между хора, които се обичат, тайни няма

4.   От авторката : Да, прав/а сте, но колкото и още да порасна той си остава първия в живота ми. Искам пак да се събера с него или просто да станем близки приятели сега, затова искам съвет. :)

5.   Номер 1, какво пък? Аз моята стара любов я срещнах на 14, сега съм на 20. Всичките ми връстници и приятели смениха по 200 гаджета, старата ми любов също, даже сега си има 2 годишна връзка, ама аз още си седя и си мисля за него. При всеки е различно. Както можеш да го помниш години наред, така и можеш дори без да се усетиш да го забравиш. Най - важното е да си живееш живота, пък каквото стане - стане. Нали знайш, комерсиално, ама много вярно - ЖИВИ И ЗДРАВИ, ДРУГОТО ГО ИМА В МОЛА.