Споделена история от Тинейджърски

Вредно ли е боядисването
Привет момиче на 17 години съм ,и така нека започнем . От 14 годишна си боядисвам косата в червено , та въпросът ми е каква вреда би ми причинила боята след време примерно като стана на 20/30 години косата ми как ще изглежда ?Дали ще ми оредее ?Сега изглежда свежа и здрава но дали ще бъде същата и след време ,и ако искате споделете дали се боядисвате от колко време и има ли някакви щети от боята . Ще ви бъда много благодарна ако ми препоръчате някаква не толкова горяща косъма боя някаква по щадяща. И нека допълня че аз се боядисвам всеки месец ,щом ми се покаже кафявото на корените ( естественият ми цвят е светло кестеняво ) веднага се боядисвам . Иначе червена коса много ми отива . Споделете какво знаете за боята и какво може да причини след време . Благодаря предварително !

Коментари

1.   Боядисвам се от 22 годишна някъде, сега съм на 31. Започнах с руси кичури, постепенно минах на светло кестенява (цялостно боядисване) до цвят шоколад сега. Понеже вече побелявам малко и си се боядисвам кестеняво, горе долу в естествения ми цвят. Има някои противоречия за боядисването, медицински изследвания, които не са доказани. Даже има теория, че в дъгосрочен план може да доведе и до рак. Съвременните бои са хубави и много хора се боядисват. Така че, то човек ако прекалено се замисля - всичко е вредно.

2.   До известна степен, да. Зависи каква боя ползваш. Купувай си професионална, вярно, че са малко по-скъпи, но поне щадят косата. Аз също се боядисвам в червено от 12-13 годишна / сметни колко рано съм почнала.. /и косата ми е здрава.

3.   Препоръчвам ти да си боядисваш косата с безамонячната боя на Лакме. Не се продава в магазини, но можеш да си я поръчаш от тук : http://www.zlatnaribka.com/lakme/bezamonyachni-boi-za-kosa-lakme/bezamonyachna-trayna-boya-za-kosa-lakme-chroma-60-ml
За пръв път се боядисах в червено миналата седмица и останах много доволна. Цвета ми е наситен и боята е много щадяща. Силно ти я препоръчвам, ако ще продължаваш да се боядисваш.