Споделена история от Тинейджърски

Промених се
Привет на всички. Аз съм момиче на 15 години. Още от заглавието може да разберете за какво говоря. Надявам се да ме разберете....
От съвсем малка бях подлагана на тормоз в училище, всеки един изминал ден в умилище беше ад (меко казано). И това беше така защото, всички ме обиждаха всички се подиграваха с мен. Аз приемах обидите и всички подиграфки с дълбоко мълчание. Приемах всички тези ужасни неща без да се защитя. Изпитвах страх да покажа коя съм. И всичко това повлия на характера ми. Бях страхлива малка бъзла с лунички стояща на последния чин, притеснена от хората. Бях като една книга която НИКОЙ не може да прочете. Всеки ден когато бях вкъщи плачех с цяло гърло. И дори исках да не се бях раждала. Нямах приятели, бях съвсем сама. След време майка ми, си намери приятел. Аз и брат ми трябваше да приемем всичко с усмивка.... Преместихме се да живеем в Варна. Вече бях в съвсем друга среда. Записаха ме в страхотно училище, бях много много притеснена. И там се запознах с едно страхотно момче. Той ме възприе като един уникален човек. Накара ме, да вярвам в себе си и да се обичам! Той ме запозна с него ви, приятели и така започнах да се отпускам. Бях щастлива. С него бяхме истински приятели и много повече...
И вече започнах да разбирам че вече съм различна.
Имах приятели, семейство което е до мен, момче което ме обича. Разбрах какво е да си щастлив.
От една глупава дебела пъзла с лунички, се превърнах в едно смело и истинско момиче. Сълзите вече бяха в миналото... вече съм позитивна и се радвам на всичко което имам ( малко или много)

Коментари

1.   Хей! Много се радвам за теб! :) Аз също съм на 15, и ще се връщам във Варна след дълго живеене в чужбина, понеже ситуацията беше същата като при теб. Ако искаш може да се запознаем. :) Иначе, продължавай да мислиш позитивно, Варна е страхотен град. <3 Успех!

3.   Няма нещо по-хубаво от истински приятел

4.   Няма нещо по-хубаво от истински приятел

5.   Това е много хубаво и ти пожелавам да имаш това щастие още дълги години!

10.   Страхотна си! Браво на теб, това много докосна сърцето ми...

11.   Според мен не си се променила ти, а средата в която живееш и хората в нея.
Аз също съм на 15. През годините от 1 до 6 - 7 клас също бях доста стеснителна, не общувах с никой, имало е доста случай когато са ми се подигравали. В 6 клас беше по - добре, защото се сприятелих с едно момиче и бяхме доста близки. Но подигравките от страна на момчетата не спираха.
Преди да вляза в гимназията страшно много се притеснявах как ще ме възприемат хората там и дали няма да е същото. Сега нещата са коренно различни, запознах се с много хора, няма момче което да не ми е казвало, че съм красива и никой не би предположил, че съм момиче на което някой се е подигравал.

Има страшно много хора в същата ситуация, през този период ние се променяме много, а и хората около нас също. Понякога си мисля, че подигравките идват от глупоста на другите, а не защото има за какво толкова да ни се подиграват.

12.   Здравей.. щастлива съм за теб. Аз също бях подлагана на тормоз в училище но в крайна сметка в новото училище, макар в същия град се научих да се защитавам. Поздравления за теб това да се пребориш с комплексите е истинска сила. А един въпрос - с това момче сте само приятели или влюбени? :))

14.   Здравей мила :) Знам донякъде какво е... И те разбирам. Най-важното е, че сега си щастлива. Аз също преди бях така и след време, но поради семейни работи постоянно се местех и се запознавах с нови хора, някои ми действаха положително, други- не чак толкова. Но важното е да продължиш напред :)

15.   Здравей мила :) Знам донякъде какво е... И те разбирам. Най-важното е, че сега си щастлива. Аз също преди бях така и след време, но поради семейни работи постоянно се местех и се запознавах с нови хора, някои ми действаха положително, други- не чак толкова. Но важното е да продължиш напред :)