Споделена история от Тинейджърски

Липсва ми котката ми - какво да направя?
На 15 съм и съм момиче. Моля ви помогнете ми, толкова съм тъжна.. ето я историята: Преди години, ни се родиха две котенца в двора, а аз много исках котка и ги усиновихме. Бяха на 1-2 седмици и ги хранехме с биберонка. Бяха сива и черна котка на цвят, мъжки бяха и двете, бяха братчета. Аз се привързах към сивото коте а мама към черното. Станаха на две години и ги кастрирахме. Сивата котка беше котка мечта. Беше толкова добродушна и се разтапяше в навсекиго ръцете. Много я обичах. Но преди 5 месеца двете котки почнаха да се бият. Мама ги пускаше на двора и един ден Сивата котка просто изчезна. Мислех че ще се върне защото и преди се беше случвало да го няма за седмици, но вече станаха 4 месеца от както го няма. Оказа се, че черната котка си пазела територията и го е прогонила. Преди месец търсех из квартала, пишех обяви в интернет но нищо. Отказах се, но онзи ден гледах снимки и видеа на него и от тогава не съм спряла да плача.. мама каза, че си е намерил друго семейство вече или че е умрял.. Какво да направя.. толкова ми липсва, не мисля че е възможно друга котка да е със същия характер като неговия... :(((

Коментари

1.   Ами ако е бил доверчив към хора, изглеждал е добре и чист - най-вероятно някой го е прибрал, мислейки го за безпризорен. Често се случва. Дори да го бяхте чипирали, кой у нас ще се сети да провери.

2.   Аз съм автора на тази история и до номер едно.. ами той имаше зелена каишка и се кастриран.. Дали да разлепя обяви из целия квартал..? Защото минаха 1-2 месеца от както го няма и си мисля, че вече няма смисъл

3.   Исках да кажа, че минаха 1-2 месеца от както запоследно я търсих

4.   Ако там където живееш града или селото е по малко възможно е да я намериш на мен ми бяха откраднали котето и след около година го видях в една къща е нямаше как да не си позная котката от малка я гледах понеже котката ми ги роди и малко след това умря мислех че може и да се бърках но не това беше моето коте и не беше далеч от нас за щастие си го върнах сега отново е при мен възможно е и ти да намериш твоето ако някой го е прибрал понеже някой път излизат и се губят и обикалят дълго време или хората ги взимат като ги мислят за бездомни когато нямат каишка за бълхи или герданче с име така са идвали много котета у нас гледала съм ги къпела съм ги и по случайност веднъж видях снимка на едно коте с едно едно момиче в феисбук а котето не одавна ме беше последвало до нас оказа се нейно и и го върнах но поне котето беше в добри ръце докъто намерим стопанката му :) такаче е добра идея да разлепиш обяви или да си разпечаташ снимки и д питаш хората в града селото дали са го виждали надявам се котето да е добре понеже виждам че си много привързана към него но недей да страдаш не си дете знаеш че всеки и всичко рано или късно си отива и точно за това трябва да се раздваш докъто е с теб.. имах преди едно друго котенце излизаше по терасата се качваше на покрива понеже беше в къщи и един ден не се прибра мина много време и така и не го видях катерихме се по покриа нямаше го но нямаше и от къде да слезе така и всичко си остана загадка явно е скочило и някой го е взел но котетата са такива те сами избират къде да живеят и при кой сами избират кога да си тръгнат те са сладки но са и свободни животни ако искат остават ако ли не просто си тръгват но и има друго котетата бягат когато вече им е дошло времето да умират дано с твоето коте не се е случило това а аз ще ти дам идея докъто търсиш това коте защо не си вземеш едно друго дай му обичта която си изпитвала към другото коте така ще ти е по добре няма да се отчайваш то може просто да си е намерило някоя котка подир която да е тръгнало и да е останало при нея не се тревожи за него то е имало чудесен стопанин :) а иначе това че черната котка си е пазела територията и го е прогонила са пълни глупости котето или е избягало и е умряло или скита някъде и неможе да се върне понеже имах такава котка като идеше на другата улица и неможеше да се върне там има и движение много и се сгибаше в някой ъгъл и седеше понеже беше кротка и страхлива такаче.. но котките маркират територията си това е когато си припишкат някой храстче или нещо таквоа че си е тяхна територия те са две котета братчета тоест няма какво да делят и територии т. н. понеже от малки ги гледате двет като това сивото не е дошло след това примерно имате черната вече 5 години и след това идва сивото че черната да си мсили че това е нейния дом и да го гони просто това са животни те избират стопанин къща и всичко неможеш да ги задържиш на сила те гледат само храната нищо друго котките не се привързват толкова :) съвета ми е да забравиш котето си и да си вземеш едно друго да си го гледаш да го храниш и т. н. не го къпи ако живее в двора котките мразят да бъдат къпани и по тази причина като го пуснеш след това би избягало :) и все пак успех дано го намериш

5.   Преживях го. Аз също изгубих котката и котенцата- изчезнаха... аз мисля, че злобният ми съсед им е направил нещо. Бях много привързана, обичах ги! Обичам ги и сега. И аз разлепих обяви, дори в други населени места.... но нищо. Истината е, че няма какво повече да направим освен да ги помним с добро и никога да не ги забравяме!

6.   Котките рядко умират току-така. Или някой го е прибрал, но няма да се издаде(както ми се е случвало), или просто е заминала по други територии. Възможно е и да е умряла я от кола, я от кучета, но едва ли. Така или иначе вероятно няма да си я върнеш за жалост.