Споделена история от Тинейджърски

Смеят ми се, че съм ниска
Здравейте.
Ще ме помислите за луда, но наистина имам проблем с това, че съм ниска. В момента съм 8ми клас и съм висока 1.60. Знам, че не е кой знае колко ниско, ама все пак май трябва да съм 1.65. Тежа 42 кг, тоест не съм дебела, даже напротив, аз съм просто дребна. В началото беше забавно, донякъде. От моя клас са малко момичетата - 7 и има само 4 по - високи от мен, лол. Въпроса е, че когато си имах гадже допреди 1 месец, който беше от "известните" и всичко беше хубаво, защото той беше 1.78 и всички ни смятаха за много сладки, особено, когато се целуваме.
Но откакто скъсахме, глупавите момчета от моя клас започнаха да откачат. Донякъде смятам, че се закачат, но повече се обиждам. Тъй като съм ниска и постоянно ми натякват, че ще съм по - близо до зоната (ако ем разбирате), т.е. по - добра в правенето на св*рки. Направо съм отвратена. И постоянно някой ми подхвърля "ниското момиче" , "ниската" и тнт. Омръзна ми вече! Как да ги накарам да спрат или как да порасна?

Коментари

1.   А на мен пък ми се подиграват, че съм висока. Нисък, висок, дебел, слаб, глупав, грозен - хората винаги ще намерят за какво да те подиграят. Не робувай на стереотипи и не се впрягай. Ще прозвучи банално, но ако спреш да им се връзваш и обърнеш нещата така сякаш и на теб ти е забавно много скоро ще им омръзне и ще спрат. А и знае ли човек, цяло лято имаш пред себе си може доста да дръпнеш и догодина да нямаш повод за подобни притеснения.

2.   В осми клас казваш и описваш мерки които не ми се виждат никак странни, ненормални или т. н. Още ще се променя фигурата ти и на височина и ще се изваяш с други пропорции най-вероятно. Защо на този етап си се отчаяла. Има хора които страдат, че са твърде високи или твърде едри. Ако умееш да ходиш на по-високи обувки пробвай да видим колко ще им бъде смешно на съучениците ти, които се чудя колко им е багажа, че се занимават с твоята височина. Явно всичко си ти е наред. Усмихвай се на възможностите пред теб, учи и се забавлявай :)

3.   Не йм обръщай внимание, да си нисък е сладко. Знаеш ли колко момичета искат да са с твоето телосложение!?

4.   Не ги слушай! Има и много по-ниски момичета от теб, пък и тези, които те наричат ниска го правят само защото те не са. Ако и те бяха ниски нямаше да говорят така. Казвам го от личен опит. И аз като бях 8 клас бях ниска и ми се смяха, но не ги слушах и сега съм една от най-вискоките в класа ;)

5.   Висока съм колкото теб и тежа колкото теб, с разликата, че съм за 11 клас. Момчетата обичат "джобни гаджета", послушай ме... никой не харесва кобили.

6.   Интересно ми е колко сa високи момчетaтa, които се цепят тaкa. Дaли не избивaт собствените си комплекси, в тaзи възрaст средно трябвa дa сa около 175см. Aко сa по- ниски от товa, директно удряй в "рaнaтa" и ще зaмълчaт- " aз с моите 160 см. могa дa избирaм между ниски или високи, зaщото съм момиче, aмa вие ще рaзчитaте сaмо нa някоя дребосъчкa кaто мен, проблемa обaче е, ... че всички жени хaресвaме високи мъже, a повечето мъже хaресвaт дребнички и нежни жени". Много бързо ще зaбрaвят дa те оровокирaт.
A инaче, повярвaй ми, скоро ще рaзбереш с колко мнооого предимствa сме по- дребничките:))).

7.   Работата е следната, авторке: заядливите са набрали злоба (съвсем човешко чувство, дори да са още ученици). За тях ти си била недостижима (заради гаджето си) и сега те те чувстват като паднал на земята гигант. Те злобеят, защото искат да си докажат на подсъзнателно ниво, че вече не си повече от тях и могат да се сравняват с теб, защото преди са били извън класацията. Иначе казано - нека си плюят! Така разбираш само кои са ти завиждали най-много! Гледай на тях снизходително - като на слаби духом, които демонстрират безсилието си със закачките. Дори можеш да се радваш колко хора се чувстват по-слаби от теб. Това е все едно да завършиш на място 500 от 1000 в някакво състезание. Не си първа, но зад теб има поне 500 по-слаби. Да, винаги ще е по-хубаво да си първи, но върхът е само един! :)

8.   Работата е следната, авторке: заядливите са набрали злоба (съвсем човешко чувство, дори да са още ученици). За тях ти си била недостижима (заради гаджето си) и сега те те чувстват като паднал на земята гигант. Те злобеят, защото искат да си докажат на подсъзнателно ниво, че вече не си повече от тях и могат да се сравняват с теб, защото преди са били извън класацията. Иначе казано - нека си плюят! Така разбираш само кои са ти завиждали най-много! Гледай на тях снизходително - като на слаби духом, които демонстрират безсилието си със закачките. Дори можеш да се радваш колко хора се чувстват по-слаби от теб. Това е все едно да завършиш на място 500 от 1000 в някакво състезание. Не си първа, но зад теб има поне 500 по-слаби. Да, винаги ще е по-хубаво да си първи, но върхът е само един! :)

9.   И аз съм 1, 60 и знаеш ли какво, НЕ МИ ПУКА! Години наред се мъчех с всякакви токчета, краката ме боляха от стоенето по цял ден с тия обувки и накрая просто ми писна и сега през повечето време съм с балеринки и забелязах, че като съм в метрото изобщо не съм толкова ниска, има жени, които са доста по-ниски от мен. Така, че мила, знам, че сега не ми вярваш, но един ден ще се научиш да се обичаш и да се приемаш такава каквато си. Знам, тежко е и аз винаги съм мечтала за още няколко см, ама сега няма пък да се побъркам и да се лиша от спокойствие заради това. Който ме обича е ме харесва ме приема такава каквато съм, а злобарите винаги ще намерят за какво да се заяждат ако ще и да приличаш на Ангелите на Виктория сикрет. Така, че горе главата и да не ти пука! А ако ти е чак толкова тъпо има толкова красиви обувки с токчета. А и си в 8 клас, а човек расте до 18, така че имаш шанс да пораснеш още 1-2 см.

10.   Аз съм 1. 57 в 11. клас o. O... Сигурно ти завиждат за нещо, и за това те обиждат... -_-''''

11.   Здравей! Аз съм за 9-ти клас и съм около 1, 80 висока. И аз малко се комплексирам от ръста си, защото всичките ми приятелки са по-ниски от мен и аз стърча като колче. :D В крайна сметка природата ни е създала такава - някой високи, други малко по нисички, но не трябва да те интересува хорското мнение, а ти самата трябва да се харесваш такава каквато си, въпреки нещата, който не харесваш във външния или вътрешния си вид. Не се притеснявай, ще има да растеж до 25 години!!! :)