Споделена история от Тинейджърски

Компютри
Здравейте,аз съм момче на 14 и скоро ще си купувам компютър за игри,но не мога да реша,защото се спрях на два вида те са едни и същи компютри,но при единия комп. има по хубав процесор кор ай 7 и 2 гб.му е видео картата а при другия кор ай 5 с 4гб.видео карта. (за игри) подобра видео карта или процесор?

Благодаря предварително

Коментари

1.   Взимай си този с ай 5 и 4 гб видео карта. Разликата между ай 5 и ай 7 не е силата на процесорите, а по-добрата вградена видео карта в ай 7, която ти няма да използваш.
Приятен гейминг!

2.   Картите съм на 10000% сигурен, че са някакви 4 годишни боклуци, които не струват и 100 лв. И какви са тия карти? Все едно да ми опишеш кола по този начин "4 врати, 4 гуми и 2 чистачки"

3.   Това не са малко пари, по-добре питай в специализиран форум, където ще ти кажат подходящи конфигурации за парите ти. Напиши в гугъл "хардваребг" и би трябвало да се ориентираш.

4.   OT АВТОРА
до номер 2, не са боклуци те са nvidia да, не споменах точното име на картите, но писах това което ми 2 гб или 4 гб, процесор или карта

6.   Малко повече информация ще дадеш ли. Тази е много оскъдна и няма как наистина да ти помогнем без да ни информираш по-подробно. Много ме съмнява това, което описваш.

7.   Ууу, ама те енвидия ли са? Мале, че то всяка една тяхна карта ще ти изкара 140 кадъра на 4К резолюция, с макс настройки и наблъскан АА. Че то техните и 512 мб са най-великите, няма кво да мислиш.
Айде постни линка да се посмея, а и тези, които си имат представа от компютъри. Тия 2 или 4 Гб дори не знаеш какво правят, ама нали изглежда много, кво ти трябва друго, ще кажеш "мойта карта 4 ГБ и другите ще зяпнат направо. "

8.   Няма голямо значение колко ГБ е видео картата. Все едно да кажеш тази кола е дълга 2метра и има 4гуми

9.   Те коментарите преди мен са ти отговорили. Аз даже давам от години съвети в другия форум, който се спомена вече.
Видеокарта не се избира по обема на видео паметта, защото има далеч по-важни неща. И защо точно си се спрял на Nvidia. Има ли някаква разумна причина или просто така си чул името. Най-добре вземи всички данни на компютъра подробно за всеки компонент, иначе няма как да ти се отговори на така зададен въпроса. Все едно си попитал - купувам си кола, става ли зелена и голяма.

K-Man

10.   От Автора

Няма значение каква е компанията производител важното дае качествена, до колкото до номер 7 да това е едно от на важното размерът на видео картата каква резолюция ще ти изкара. нядявам се че това са едни добри карти на една добра компания макар, че не всичи я уважават така както мен, блягодаря на коментиращите, а за тези които изкат да знят повече компютърът е acer predator G3

12.   Просто кажи какъв ти е бюджетът и какъв монитор/телевизор ще ползваш, и ще ти направим конфигурация. Така на сляпо ще се прекараш без съмнение.

13.   Количеството на видео паметта е капан за незапознати с материята. Ако например си мислиш, че видеокарта като AMD R9 290Х с 8 GB видео памет е по-бърза от AMD R9 Fury X, която е с 4 GB си в голяма грешка. Също ако мислиш, че Nvidia GTX Titan X, която е с 12 GB памет е много по-бърза от GTX 980Ti, която е с 6GB също си в грешка. Даже след овърклок GTX 980Ti е по-бързата.

След като толкова си се захванал само с един аспект на видеокартите - паметта, то поне се запознай що е то шина, както и с пропусквателната способност на паметта.

Малко примери с видеокарти да си мислиш:
AMD Radeon HD 7790, с 2GB памет и с пропусквателна способност 96 GB/sec.
Nvidia GeForce GTX 680, с 2GB памет с пропусквателна 192 GB/sec
Как мислиш, дали са еднакво бързи картите, дори и ако гледаме само и единствено паметта, а не останалите разлики.

Разликите са много по-големи идващи от графичните ядра и архитектурните им разлики. Не е нито толкова от честотите, нито от количеството памет на видеокартата. Запознай се що е то графично ядро и за разликите между тях, което всъщност ти е много по-важно. Има в чичо Гугъл доста инфо по темата.

K-Man

14.   За игрите не е важна само добрата видео карта.. Изизсква се също синхронизирана Рам памет, добър процесор ( да добавя че специално за игри процесор с по голям кеш е по добре отколкото по нов модел с по малко кеш), силата на охлаждането и други. Ако питаш мен ако си зарибен геймър който играе само игри по добре посети сайт който разполага с така наречения System Build който ти позволява да правиш много избори и да виждаш както плюсовете така и минусите на направения от теб Build. Аз лично бих ти препоръчал да си вземеш един нормален компютър защото ако знаеш какво правиш, със слаб компютър можеш да постигнеш силни резултати.

ПС:Недей пропилява свободното си време в играене на игри (така само затъпяваме себе си). От компютърът могат да се изкарват страшно много пари. И за напред Доходите ще са още повече..

15.   Леле! Сега видях характеристиките на Acer Predator G3 и ми стана лошо. Тъй като материята не ти е позната ще ти го обобщя набързо. Компютърът не е лош, но ако сам избереш компоненти и дадеш на някой да ти го сглоби ще имаш по-мощен компютър за по-малко пари. Но ако не разбираш грам от компютри си вземи G3 и не му мисли. Те поне ще ти осигурят цялостна гаранция и сервиз.

16.   Дъно: Intel B58 chipset
Процесор: Intel Core i5-4440
Оперативна памет: 6GB или 8GB DDR3 1600Mhz
Видеокарта: NVIDIA GeForce GTX 645 (2GB GDDR5)
Диск: 1TB или 2TB SATA III (3.5″, 7200 оборота/минута)
Захранване: 500W 80 Gold

Ако това са нещата, мога веднага да посоча видеокартата като минус. Тъй като това ще е геймърски компютър, тя е най-важната. А тази видеокарта е под среден клас и не става за сериозен гейминг. Процесора е добре, рам паметта като обем е добре, хард диска и той е добре 1-2TB, но не пише кой точно модел и няма SSD, което не е болка за умиране, захранването също не виждам да пише марка и кой модел.

При всички положения видеокартата е слаба за днешните стандарти и игри. Само виж в Гугъл за игра като Witcher 3, какви са посочените минимални изисквания за видеокарта и си прави сметката.
Минималните посочени изисквания:
GeForce GTX 660 или Radeon HD 7870.
Твоята видеокарта, ако е GeForce GTX 645, то е поне два пъти по-слаба от минималните изисквания. Ще трябва да правиш компромиси с графиката за да можеш да играеш.

Препоръчителните изисквания за Witcher 3 за видеокартата са:
GeForce GTX 770 или Radeon R9 290.
Този тип сайтове не ги обичам, но на теб няма по лесен начин да се покаже. На този линк можеш да видиш разликите дори и в проценти между твоята посочена видеокарта GTX 645 и препоръчителните видеокарти за Witcher 3:
http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1791&gid2=1724&compare=geforce-gtx-770-msi-lightning-edition-vs-geforce-gtx-645-oem

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2025&gid2=1724&compare=radeon-r9-290-msi-gaming-edition-vs-geforce-gtx-645-oem

K-Man