Споделена история от Тинейджърски

Грим
Здравейте! Пише ви едно момиче на 16 години. Въпроса ми е съответно към жените и момичетата, които посещават този сайт. Въпроса ми към вас е за грима. До сега не съм си слагала нищо освен балсам за устни. Искам да ви попитам какъв грим бихте ми препоръчали за моята възраст, който да не е тежък, а лек който би ми почертал лицето.
Извинявам се ако съм допуснала грешки.

Коментари

1.   За какво ти е грим? !? Ходи си естествена. :) Аз така правя. :))))

2.   Аз ходя естествена и съм на почти 16, иначе зависи какво ще ти ходи на очите и как ще се харесаш

3.   Аз слагам по принцип коректор за пъпки, база са сенки, бели или лилави сенки, черен молив и очна линия (панякога само молив), спирала, гланц, розов руж и пудра, за да ми стоу грима цял ден и да не се размазва. Звучи много, но изглежда съвсем естествено. Аз лично имам мноооооого гримове, просто ми е страст. Сега лятото ползвам малко продукти, но за специални случай си слагам фон дьо тен и хайлайтър. Ако не искаш да слагаш много неща (или ако нямаш възможност да си ги купиш) слагай си само спирала, гланц и руж. Най-добре си ходи естествена, ако просто си имаш естествена красота :) Аз съм на твоята възраст, но имам доста бледо лице и малко пъпчици и заради това използвам повечко продукти. Успех! :)

4.   И аз търся гримове подходящи за мен. Моите приятелки си слагат очна линия или молив, но когато аз се опитам да си сложа окото ми ''трепери''. Какво да правя?

5.   Очна линия?

6.   Хубаво е да ходиш естествена, да, но няма нищо лошо в това да подчертаеш красотата си. Вече не си дете, а младо момиче, което трябва да се интересува от грим и да си слага по малко. На очите можеш да си сложиш спирала и сенки, които да са с лек цвят и малко руж, ако си бледа и искаш да изглеждаш по-свежа. Аз също съм на 16 и съм си слагала дори очна линия и молив (само за официални дни и то съвсем малко, за да изглеждам хем естествена, хем леко променена). Но ежедневният ми грим се състои от бледорозови сенки, спирала и гланц с лек, натурален цвят. Става наистина много хубаво и съм учудена как гримът може да променя лицето и да подчертава, когато е в малки количества. Пробвай. Нищо няма да изгубиш. Това не го правиш за другите, а за себе си и за да се чувстваш красива. А преди си мислех, че гримът не ми е нужен, за какво да се цапотя, за кого и т. н. Но си промених мнението, когато открих правилния за мен грим. :)

7.   Ами попринцип може да си слагаш спирала, фон дьо тен(ако ти трябва, но малко и само на проблемни места по лицето), очна линия... като цяло това са гримовете :)

8.   Можеш да си слагаш молив и фон дю тен, но не от онези евтините, ами ще е по-добре, ако си закупиш BB cream, защото не е вреден за кожата. Можеш да го нанасяш със специална четка, за да изглежда по-добре, от колкото с пръсти. Можеш да провериш и в интернет как да се нанася фон дю тен или молив. Аз по принцип си слагам само фон дю тен и черен молив, много рядко си слагам нещо по-тежко, като например очна линия, спирала или червило. Но щом до сега не си ползвала гримове мисля, че няма и смисъл да пробваш, за какво ти е да си разваляш кожата.

9.   Е, кaто не знaем кaк изглеждaш, цвят нa кожa, очи, косa, форми... кaк дa те посъветвaме?
Сaмо не се прaви кaто повечето кaто, че нaнизaли мaскaтa нa Зоро. Дa се чуди човек aко смъкне тaя мaскa кaкво се крие отдолу. Гримът е, зa дa подчертaе хубaвото, без дa отнемa от него ( прекaлявaне/ кич) или променя формите ( очи/ устни)
A и според мен нямa нищо по- нежно и крaсиво от млaдо момиче сaмо с бaлсaм по устните :).

10.   Леко очертаване с молив, спирала и балсам за устни. Първо си на 16, второ е лято, така че изобщо не ти трябват тежки гримове в момента.

11.   значи смесваш 10 зрънца от бяло грозде, половин краставица, 1 супена лъжица мед и една кафена чаша с вода. всичко това трябва да се смели до гладка смес. слагаш си го на лицето за 30 мин веднъж в седмицата. постига се невероятен свеж ефект на кожата. Няма да ти трябват гримове и тем подобни. казвам ти го от личен опит. дейсвай

12.   Хубаво е когато едно момиче е естествено, но какво лошо има от време на време да се гримира? Като за начало можеш да си вземеш един бял и един черен молив ( за предпочитане да може да се острят, защото другите са много чупливи ), една очна линия, ако искаш, и спирала. Аз лично не използвам очна линия защото мога да си рисувам котешките очи и с молив. Но ти можеш просто да подчертаеш окото без да правиш никакви извивки. Задължителна е и основата за грим за да се запази по дълго. Като цяло това за очите, което мога да ти кажа. А до лицето- един обикновен ББ крем и пудра за да придаде матиран вид на лицето. Ако не желаеш и няма какво да прикриваш не са задължителни. За веждите- една обикновена палитра с 2 кафяви цвята, а за устните най-добре безцветен гланц или гланц с лек цвят. Не е хубави по-малки момичета като нас да се правят на лазарки. Ако имаш акне или друг кожен проблем се поинтересувай повече от съставките на продуктите! Ако си имаш добре попълнени вежди, не си взимай сенки за вежди или молив. Просто няма смисъл. Аз, например, много си харесвам веждите и формата им и никога не съм ги скубала. Хубав ден и успех.
Ж 15

13.   В you tube имa много клипове зa грим, прически и др.
Aз съм почти нa 15 г. и не си слaгaм много грим, понякогa си слaгaм спирaлa и глaнц и вече отбягвaм дa слaгaм черен молив зa очи, зaщото прaви окото по-мaлко.. Aми според мен може дa си слaгaш спирaлa, молив зa очи, (кaкъвто цвят искaш и ти отивa) може дa опитaш BB cream или CC cream те сa, кaто фон дьо тен, но сa по- леки и прикривaт недостaтъци и т. н. , глaнцове, руж, aко желaеш може и някaкви сенки aко искaш и очнa линия.. (при мен проблемa е, че колкото и тънко дa я нaнесa и кaто погледнa нaпред или нa горе и изглеждa, че съм го нaнеслa нa целият си клепaч)
Потърси в You Tube Деницa Христовa, Борянa Стефaновa, Румянa Илиевa, Steffie и XOXO Greta

14.   Всяко момиче е красиво по някакъв начин. Повечето момичета на тази възраст използват много гримове, но аз предпочитам да не трупам лицето си с толкова много химии... Аз съм на 15 и използвам спирала, някакво свежо червило или гланц.. Сега особено лятото почти не слагам грим... :)

15.   Оф, бе. Да си ходи естествена като на село :)) Всяко едно себеуважаващо се момиче слага грим, макар и да е малко. Почни със очна линия, спирала и някакъв гланц.

16.   Всички са по-красиви без грим, номер 1, но с този коментар не й помагаш. Момичето пита какъв грим бихме й препоръчали, а не съвети за красота.
Към авторката - първо задължително нанасяй хидратиращ и слънцезащитен крем с висок фактор. Особено сега лятото е много важно. Ако имаш някакви несъвършенства - торбички под очите, пъпчици, зачервявания, ги прикрий с коректор. Препоръчвам ти на есенс, мейбълин, катрис. За очите можеш да подчертаеш веждите или просто да ги оформяш с четка за вежди. Ако имаш желание можеш да си слагаш очна линия или молив. На мен това не ми е много ежедневно, затова ти препоръчвам само спирала. (есенс, мейбълин, лореал). А за устните или балсам или гланц или някое леко червилце. Разбира се, никога недей да забравяш, че грим се нанася на напълно чиста кожа.

17.   И аз съм на 16 и бих казала, че доста разбирам от грим. Първо, не ползвай фон дьо тен - това е най-голямата грешка за младата кожа. Ако имаш проблемна кожа той ще и навреди още повече. Ако искаш за несъвършенства ползвай коректор. А за лек грим - спирала, гланц за устни, ако искаш очна линия или молив. За поводи може да си правиш опушен грим.

18.   Спирала? Ако си по-сръчна и очна добави, но пробвай как ще ти отива най-много на формата на очите. Не слагай фон дьо тен ако нямаш нужда :)
Alexia

19.   Зaложи нa естественaтa крaсотa! ;) (В моя случaй грозотa, кaкто обичaм честичко дa кaзвaм. :дд)
П. С. По някaкви поводи мaлко спирaлa и червило/глaнц нямa дa нaвредят.

20.   Здравей, аз съм на 14 и си слагам очна линия и спирала. Разбира се не всеки умее да работи добре с очната, но моя съвет е да опиташ.
:)

21.   Ами аз съм на 14 г и си слагам очна линия, спирала, молив за очи, коректор за лице и гланц. Ако искаш пробвай и ти, гримът подчертава хубавите черти на лицето :)

22.   Задължително, ама задължително си слагай база за сенки и след грима пудра. Без пудра гримът ти ще издържи точно 15 минути, а ако си без основа за сенки, те ще се насъбират в сгъвката на окото и след 10 минути вече ще са се размазали или изчезнали.

23.   Препоръчвам ти Maybelline Dream Fresh BB Cream 8в1, който ще освежи лицето ти и ще изравни тена. Пудрата на Rimmel Stay Matte. Спиралата на Maybelline Lash Sensational. Ако имаш тъмни кръгове под очите или искаш да ги озариш- коректора на Maybelline Fit Me. Според мен това е достатъчно. Безмислено ми е да си слагаш очна линия и сенки всеки ден.

24.   Ами аз съм на твоите години и си слагам руж, спирала и малко молив на устните, в цвят който е близък до техният... просто ги подчертавам.

25.   Ами нищо не ти пречи да слагаш спирала и/или очна линия, но по- полека с нея, че съм виждала такива покъртителни гледки, че.. гледай да не е много дебела и като за начало по- добре я слагай без "опашка". Сенки за очи също можеш да си слагаш, но нещо примерно в кафявата гама за ежедневието, а като напишеш every day (eye) makeup в ютуб ще ти излезнат много клипчета как да си слагаш сенки.

Експериментирай на воля и най- важното гледай какво ти отива.

26.   Аз също съм на 16 и тъй като съм светло руса веждите ми въобще не си личат, затова ги подчертавам леко с кафяв молив, но твоите може да нямат нужда... ии също така пудра, очна линия понякога и червило с цвят близко до телесния ми. Стои адски естествено.

27.   Ми очна линия, спирала и червило аз тва използвам, а съм на 14.

28.   Aз съм номер 13. Към номер 16 нaпълно съм съглaснa с теб зa слънцезaщитен крем, но не трябвa дa използвa с много висок фaктор, зaщото кожaтa й ще изглеждa мaзнa и ще лъщи, a aко си е мaзнa кожaтa нa лицето й ще изглеждa още по- гaдно. Не си взимaйте слънцезaщитен крем с фaктор 50! Нормaлно е дa се използвa с фaктор 30 според мен. :)

Към всички остaнaли и aвторкaтa винaги помни, че преди дa си легнеш почисти гримa си добре и си сложи някое хидрaтирaщо кремче! Млицерaлнaтa водa нa Garnier е много добрa зa почиствaне нa гримa от лицето ти и е нa достъпнa ценa. Тя е с розовa кaпaчкa!
Нaпълно нормaлно е всяко момиче нa тaзи възрaст дa се интересувa от външният си вид!
Но не прекaлявaй много с гримовете, зa дa не си съсипеш лицето!
Също тaкa е полезно от време нaвреме дa си нaпрaвиш мaски зa лице порaзрови се из интернет и ще нaмериш! A зa тези beauty влогърки не искaм дa изглеждa сякaш прaвя реклaмa просто ти предлaгaм дa ги потърсиш в you tube aко се зaтруднявaш имa много полезни клипове. :)

29.   От автора:Благодаря на всички за съветите. 6

30.   Аз съм на 16 като теб и си слагам коректор, за да си изравня тена, спирала и гланц за устни. Понякога си слагам бял молив ца очи, за да ми изглеждат по-големи. Не ти препоръчвам очна линия. Трудно се слага, изглежда грозно според мен, прави очите ти по-малки и или се чисти сама с времето или не може да я изчистиш никога. Спиралата ти подчертава очите, миглите ти изглеждат много по-дълги, а очите ти по-големи. Много пъти са ми казвали, че миглите ми са страшно дълги и често са ме питали, дали са истински. Освен родителите ми, само приятеля ми са ме виждали без грим. Миглите ми са по принцип не са къси, но са руси и не се вижда цялата им дължина. Просто спиралата променя много

31.   Аз съм на 19 г. И аз като теб не си слагала никакъв грим поне до 14-15 годишна възраст. И да ти кажа и сега не слагам въобще почти освен по повод и ама и за него рядко. Има хубави гримове и марки, но някои са си скъпички. Пробвала съм малко неща като - гланц, спирала, молив за очи в различни цветове, сенки, основи за сенки, червила. Може би от страна на пудри и, фондьотен и кремове за изравняване на тена не съм въобще запозната. Но аз и не използвам, имам добра кожа, така че ако имаш хубава кожа и си красива по природа, моят съвет е не използваи такива гримове, изсушават, застаряват, набръчкват кожата след време. Според мен една хубава спирала, очна линия или, гланц max някакви леки сенки в по натурални телесни и светли цветове не мисля, че трябва да си слагаш нещо повече. А и за тази възраст е напълно достатъчно този грим. После като станеш по голяма, вече ще си решиш сама какъв грим да слагаш, а цял живот ще има време да се клепаш :D.

32.   Гледай да е по - лек и да подчертава само, сега в горещините не е много хубаво да си с тежък грим, а и през деня изглежда грозно. Мен например са ми казвали, че с по - лек изглеждам по - добре. Може да пробваш следните две комбинации гланц или някое червило с по - лек цвят например розово в комбинация или с молив и спирала или със спирала и сенки с по - леки цветове като розово, бяло бежово, светло кафяво, телесен!

35.   Може да си слагаш спирала гланц и руж. Между другото може да си слагаш и крем за лице. Аз използвам крем на Bubbhen

36.   Аз съм на 13 и нося фон дьо тен, черен молив, спирала и гланц за устни, червило и руж. И да, кифла съм. Ти си доста големичка, изненадана съм, че не носиш грим. Но все пак няма нищо. Слагай си като мен, получавам супер мно'о комплименти. :*

37.   Здравей! Аз съм по-малка от теб, но си слагам често лек грим като:спирала, черен молив и червило в кожен цвят... мисля че малко грим не вреди на никого, ако ти вдига самочувствието и се чувстваш добре няма нищо лошо. Лек ден! :)

38.   Начетох се на това, че всички да по - хубави без грим и малко съвета. На години съм малко по - голяма от теб, авторке. Принципно зависи от кожата ти, дали е чувствителна, мазна, смесена, суха, какви точно продукти ще използваш. Аз съм с наистина чувствителна кожа, а и като добавим факта, че съм бяла като призрак... весела работа. Когато сложа по - некачествена спирала или очна линия по улиците ходя и рева, а очите ми се зачервяват. Както и да е, отклоних се.

За да разбереш какво ще ти отива, трябва първо да решиш какво ще подчертаваш и какво - не. Ако слагаш по - тъмно червило не трябва грима на очите ти да е твърде силен, освен ако не излизаш някъде, или целта ти не е да изглеждаш така. Мисля, че очната линия е доста добра алтернатива. Аз лично не харесвам молива, защото се размазва. В началото е трудно да си слагаш очна линия. Възможно е да не се получи. Затова пък има различни трикове за които може да научиш из интернет. Най - хитрото, по мое мнение, е тиксото, но просто потърси в YouTube. Руу, хайлайтър, бронзант, всички тези неща лично на мен ми се струват излишни... дори и коректора, пудрата и бла бла, един тон глупости, не са ти нужни, ако кожата ти е чиста. Хидратиращия крем е добра алтернатива. Държи кожата ти жива и ако не си се наспала добре ще ти придаде по - буден вид. Молив за вежди, ако веждите ти са прекалено светли и не се виждат - експорат едно пише коментара - но това далеч не значи, да изскубеш стоите и да нарисуваш някаква грозна черта, на тяхно място. ББ крема е прекрасна придобивка. Просто има толкова много варианти. Мисля, че трябва сама да намериш това, което ти харесва.. и това ти го казва човек, който има наистина много гримове, а ползва само едни. Опита му е майката. Опитай, ако нещо не ти харесва - не е нужно да го използваш. Най - доброто което можеш да направиш е просто да изгледаш няколко влога на някоя бюти влогърка в YouTube, така ще видиш кое как се слага, за да не ходиш с руж вместо бронзант - и такива съм виждала. Късмет. Носи това, което ти харесва и те кара да се чувстваш добре.

39.   Здравей, миличка!
Малък слой фон-дьо-тен със твоя цвят на кожата, малко пудра, за да го тушираш и изглежда по-добре. Подчертаваш скулите със руж - златистите нюанси са на мода вместо червено и розово по бузките.
След това по желание за ежедневието може да сложиш малко бели сенки, за предпочитане перлени, очна линия задължително ако питаш мен, отваря окото, черен молив под клепача, спиралата си я знаеш.. и готово!
Матиращо червило предлагам, доста нашумяха последно време и придават XXL ефект на устните, за лятото по светли нюанси, като розово примерно.
Приятно плескане хаха :)

40.   Коректор, пудра, гел за вежди и гланц/балсам за устни

41.   Първо е по добре да сложиш някаква основа после фон дьо тен. фиксираща пудра(която е безцветна) има гланцове които са матиращи те изглеждат по естествено от от тези с бляскавите частици. Сложи малко моливсенки за вежди (ако имаш нужда). Спирала но по добре първо извий миглите си така ако искаш да са по дълги няма да има нужда да слагаш много спирала и да изглежда неестествено. Пожелание можеш да сложиш сенки, очна линя и коректор(ако имаш пъпки), и да си подчертаеш скулите, но с тези неща грима става по тежък. Ако имаш пъпки за по естествено ги прикрий с коректор и сложи вв крем.

42.   Здравей! :)
Аз слагам коректор на пъпките, пудра, сенки за вежди, понякога сенки на очите, спирала и матово червило :))
Мисля, че няма нищо прекалено, почти незабележимо е, така наречения грим- без грим. Потърси клипчета и ще видиш за какво говоря