Споделена история от Тинейджърски

Закъсах
Здравейте. Пише ви момче, което точно в момента си няма никаква идея какво да направи. У нас ситуацията стана почти нетърпима.
Всичко започна преди няколко години, когато нашите решиха, че искат второ дете. Лошо няма, ама те бяха на почти 40. След това се разбра, че баща ми са го съкратили и от тогава двамата с майка ми започнаха да злоупотребяват с алкохола. Сега навдигат чашата почти всяка вечер. Също така баща ми от нищо не е доволен и непрекъснато се кара на мен и брат ми за нещо. Мен не ме грее особено как се държи, но брат ми започва да прихваща от поведението на баща си.
Най-много ме притесняват нашите. С това пиене са опасни за самите себе си и могат да посегнат на брат ми. За това аз започнах да прекарвам повечето си време вкъщи, за да мога да го предпазя. Това естествено води до занемарен социален живот. Даже не помня кога за последно излязох без да се притеснявам за хората вкъщи. Няколко пъти се опитах да говоря с родителите си относно пиенето, но резултат от това нямаше.
Просто вече започва да ми омръзва да съм бавачка. Отразява се и на успеха ми в училище, а и на здравословното ми състояние. С месеци ми се налага да не спя нощно време, а от скоро не мога да ям, което никак не е добре за човек, който тренира. Благодарен съм ако някой може да ми даде някакъв съвет за тази ситуация. Моля редакторите да одобрят моята история, защото няма на кой друг да кажа това.

Коментари

1.   Потърси помощ от закрила на детето.

2.   Изглеждаш умно и чудесно момче, не знам как да ти помогна, но ти пожелавам скоро ситуацията, в която си изпаднал, да се оправи.

3.   Оплаквай се в Закрила на детето докато чуят молбите ти даже някой път тайно заснеми вашите и го покажи на социалните, така ще имаш доказателство достатъчно да ви пратят в по - здравословна среда, защото с вашите нищо добро не ви очаква явно. Направи всичко възможно да измъкнеш и двама ви оттам бори се докато социалните чуят молбите ви. А Вече като станеш пълнолетен може да излезеш на квартира и да вземеш родителските права за брат си той предполагам е мъничък още!

4.   Колко годишен си?

5.   ***Вече децa се грижaт зa родителите си, зa другите децa нa родителите им. Момичетa бивaт изнaсилвaни от любовниците нa мaйкaтa. Други децa пък рaботят, зa дa издържaт възрaстни...
*** скaпaното, безполезно, пaрaзитирaщо и изврaтено поколение!!!
Единственото хубaво е, че поне децaтa ни явно сa по- умни, можещи, нaхъсени!
Срaмотa!!!
Присъединявaм се към един въпрос из темите тук -зaщо по дяволите снaсяте децa? Те нямa дa ви бъдaт бъдещите "крaнчетa" зa прозводство нa пaри. Ще ви нaритaт при възможност кaто безполезен боклук, то тaкивa родители сa точно товa. Бесовете ме хвaщaт. Друго дете се чуди кaк дa се предпaзи от "тъпкaчa" нa мaйкa си и не смее дa гъкне дa не нaрaнялa нежнaтa си мaйкa!
Нямaм думи дa опишa гневa и отврaщението си от тaкивa родители. Зa съжaление в шибaнaтa***могaт дa се погрижaт зa тези децa. A и те сa толковa смaчкaни, че дори в много случaи не знaят, че сa жертви, не знaят кaкво е нормaлното.

Модератор - Моля, въздържайте се от използването на нецензурни думи и изрази!!!

6.   Със 'закрила на детето' ще си съсипете семейството окончателно. Какъв съвет ти дават горе: да заснемеш родителите си тайно, да ги предадеш, после без родители каква ще е тази чусена нова среда. Бори се и никога не губи надежда. Бъди твърд и хладнокръвен, поставай нещата ребром и разкарай алкохола от къщи. Бъди агресивен, но не злонамерен. Накарай ги да се променят. От думите ти личи, че имаш характер. Не ги предавай. Ако трябва да се разделите, по добре напусни, отколкото да ги предаваш.

8.   Потърси закрила на детето. Или, ако имаш някакви роднини. Баба, дядо, леля, чичо. Когато излизаш вземай брат си със теб. Те няма да се оправят. Веднъж започнеш ли с алкохол няма спиране. Закрила на детето ще ви помогнат.

9.   Номер 5, по-полека с обидите. Познавам поне десетина синове, които тормозят стари и болни родители, довеждат ги до плач и живеят с парите им.
Но възрастните хора, няма как да си излеят яда в социалните мрежи и са сами с мъката си.
Младите, поне от тая гледна точка са облагодетелствани, че могат да разгласят проблемите си по целия свят.
А възрастния човек е сам с болката си и само Господ отгоре гледа.
Рано или късно, кой каквото е посял, това ще пожъне.
Оня отгоре бави, но не забравя.

10.   Н 6, ти прочете ли товa " С това пиене са опасни за самите себе си и
могат да посегнат на брат ми. "
Кaкво знaчи дa не ги предaвa? Възрaстните сa предaли и него и брaт му. Нa прaктикa се лишaвa от всичко нормaлно, зa дa ПAЗИ брaт си, a и тях. Съглaснa съм с тези, които препоръчвaт дa се обърнеш към зaкрилa нa детето. Брaт ти и ти зaслужaвaте нормaлно детство и въобще живот. С тези твои родители нямa дa го имaте.
Aко нaистинa искaт дa ви върнaт, ще си лекувaт aлкохолизмa и ще ви потърсят после. НЕ Е ПРЕДAТЕЛСТВО дa си поемaт отговорност зa децaтa, които ТЕ сa създaли! Не си им длъжен с нищо, но си длъжен ТИ дa бъдеш щaстлив и дa помогнеш нa брaт си от морaлнa гледнa точкa. Не те зaслужaвaт родителите ти.

11.   Не се обиждай братле но историята ти по скоро ми прозвоча така ''моля ако някой си търси гадже да потърси ;еди коиси; който гледа семеиството си грижи се за него и тренира и учи '' но сега по темата потърси помощ от здравната служба за закрила на детето

от Адреналин

12.   Н 9, коментaрът е по ТAЗИ темa! Тидaвaш ли си сметкa, че aвторът дори не е нaясно, че е жертвa? !

13.   Номер 10. Тези родители макар и пияни, едва ли са агресивни.
Мисля, че автора се заиграва с хората.
Родителите ти не са чудовища авторе. Те просто са в безпътица. Държавата ги смачква.
След 40 е страшно трудно да си намериш работа.
Отвратително е, че разсъждаваш толкова инфантилно и дори си готов и да им устроиш намеса от закрила на детето и взимане на любимо дете!

14.   До Адреналин: Да и на мен би ми прозвучала така. Нямаше да напиша тази история ако нямах основателна причина. Пък за истории, звучащи по този начин и имащи тази цел хората измислиха "Фермер търси жена" и всички подобни формати.
От автора

15.   Номер 13, не искам да се занимавам със закрила на детето. Нашите пият много и непрекъснато правят проблеми без каквото и да е основание. Не е като да не са агресивни. Че са в безпътица така е, но не ние сме виновни за проблемите им. Последното нещо, което искам е да се занимавам със социални. Ясно ми е, че след определена възраст е трудно да се намери работа, но в нашия случай не се и търси.

16.   Как да не са агресивни? !? Заради пиянщините на баща ми и полиция идва..

18.   А полицията като е идвала сляпа ли е била да види, че има две деца изложени на риск в тази къща. Трябвало е още тогава да реагира навреме и да ви изведат оттам с брат ти. А твоето бездействие направо ме вбесява, ако не заради себе си направи нещо поне заради брат ти да не расте в тази отвратителна атмосфера, ами утре започнат и да ви посягат. Не му се занимавало със социални, в случая ако това продължава си е направо задължително да дойдат при вас. Както и да е помисли си кое е най добро за теб и брат ти. Ако закъсате може да се обадите на този телефон 116 111 това е телефонна линия за деца в риск моля модераторите да не го изтриват!

20.   Номер 13:
Авторът е инфантилен, така ли?
Ако някое от децата им беше "любимо", щяха да се грижат за него, замислял(а) ли си се?
Баща ми минава 40, има средно образование и колкото и да е трудно, ВИНАГИ (живот и здраве да продължава! ) си намира работа и то не за под 800 лв! Ако търсиш, стараеш се и се мъчиш – намираш! И като го бяга съкратили, не седна да пие, а търсеше и намери по-хубава.
Съобщи на "Закрила и детето" и гледай да нямаш много взимане-даване с пияни-заляни. Толкова родителите ПИЯНИ убиха/изнасилиха/пребиваха децата си... а някои и трезвени.