Споделена история от Тинейджърски

Искам да се науча да свиря на барабани.
Здравейте!

Аз съм 15- годишно момче, което иска да се научи да свири на барабани, както става ясно от заглавието. Проблемът е там, че интернетът вкъщи е слаб - нов квартал, it's pissing me off, което значи, че клиповете в Тубата няма да се заредят - изключвам варианта за уроци от клипове вкъщи...
Тропам с ръце, хващам ритъма, но усещам, че това не е достатъчно. Искам да се запиша на уроци, но не знам точно къде да отида, искам да е при професионалист. На всичкото отгоре, родителите ми не одобряват това, защото им се струвало като "губене на време" - нищо не се печелело. Може би са прави, но искам да се развия, да свиря с приятели любимия си жанр и т. н.
От Пловдив съм. Надявам се някой по- запознат да ми разясни как стоят нещата с учителите, защото намирам само много стари обяви в интернет.

Благодаря на всички, които ще ми помогнат... или поне ще опитат.

Коментари

1.   Гледай филма "оркестър без име", там ще видиш как Мамалев се учеше да свири на барабани, надявам се, че няма кокошки около вас, защото ще спрат да снасят от шума. Успех!

2.   За учители - питай във форума на muzikant. org. Иначе, поздравления, че искаш да свириш на барабани - и аз съм ходил на уроци и съм свирил, а сега все още свиря малко, но основно свиря на саксофон и китара. Работата е, че се иска много и леко еднообразна практика - за барабаните най-важният елемент е да си точен във времето като метроном. Може да не направиш някой удар въобще, но ако го направиш малко назад или напред във времето, целият ритъм ще се обърка.

Иначе е много добра идея и даже е задължително тропането с ръце, крака и тн. - аз го правя непрекъснато.

3.   Аз сам като теб на 12г. съм И също искам да се науча да свиря на Любимият си музикален инструмент барабани дано успееш да се научиш аз също.

4.   Аз съм от Пловдив и до по миналата година ходих на уроци на Гладстон до Търговската. Учителят се казваше Георги и беше страшен пич. Бих те посъветвала да си вземеш практипад и палки които на теб са ти по мярка и удобни. Мойте са на vic forth American classis 5A и са страшно удобни, бяха около 10-15 лева и има други варянти. Качествените практипади са от 15 лева на горе. А уроците бяха между 15-20лева като там имаше барабан